Zobacz wyniki ankiety: Najlepszą konnice ma:

Głosujących
245. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Francja

    35 14.29%
  • Hiszpania

    3 1.22%
  • Niemcy

    10 4.08%
  • Maurowie

    7 2.86%
  • Sycylia

    1 0.41%
  • Portugalia/Mediolan

    1 0.41%
  • Bizancjum/Ruś

    9 3.67%
  • Egipt/Turcja

    15 6.12%
  • Polska/Węgry

    130 53.06%
  • Mongołowie/Tatarzy

    34 13.88%
Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokaż wyniki od 141 do 149 z 149

Wątek: Najlepsza konnica

  1. #141
    Asuryan
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez PanzerKampfWagen Zobacz posta
    W Medievalu są oznaczone jako ciężka konnica, więc kolega mógł się pomylić po prostu
    Zwykły błąd tłumaczenia (dlatego też nie gram w wersje polskojęzyczne)- cavalry powinno zostać przetłumaczone jako kawaleria, znacznie szersze pojęcie od konnicy. Dla przykładu jazda na wielbłądach jest kawalerią, ale już nie konnicą. Jak to mówią matematycy - nie każdy prostokąt jest kwadratem A inna sprawa, że ta artyleria na słoniach jest zupełnie ahistoryczna i aklimatyczna oraz przeczy regułom fizyki - po oddaniu pierwszego strzału odrzut armaty powinien posłać cały palankin wraz z jego zawartością na ziemię z grzbietu zwierzaka. Co innego gdyby Timurydom (mylnie przetłumaczonym jako Tatarzy) dać naffatun na słoniach. Choc i tak bardziej niehistorycznie zostali pokazani Szkoci - kilt to wynalazek dopiero II połowy XVI wieku

  2. #142
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2014
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Total War rzadko przywiązuje uwagę do realiów historycznych, a tym bardziej fizycznych.
    Trzeba się przyzwyczaić

  3. #143
    Łowczy Awatar Strunin
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Bliżej nieokreślona
    Postów
    120
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    W suchym Medku Francja wygrywa w tej dziedzinie, jeżeli chodzi o Polskę to najbardziej podoba mi się szlachta rzucająca oszczepami, jedna z najbardziej przydatnych jednostek według mnie w grze.

  4. #144
    Chłop Awatar TheOrDino
    Dołączył
    Feb 2012
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Temat może Stary ale ja wybieram Polskę, może nie dlatego że jestem Polakiem ale Polscy pancerni to po prostu dla mnie najlepsza jednostka kawalerii w Medku<3
    Do tego Polska w medku nawet w zaletach ma "Bardzo silna kawaleria"

  5. #145
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2015
    Postów
    40
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    7
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Zagłosowałem na Polske , bo uważam że mamy ją najlepszą a w szczególnośći Pancerni.

  6. #146
    Wojski Awatar Dymitr
    Dołączył
    Dec 2014
    Lokalizacja
    Łódź
    Postów
    90
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 14 podziękowań w 10 postach
    A ja zdecydowanie zaznaczam Ruś... Panowie rozumiem że jesteście patriotami ale nie zakłamujcie faktów przynajmniej w stosunku do gry. Na wstępie trzeba zaznaczyć że konnica Bizancjum i Rusi mocno ale to mocno się różni(katafrakci, kazachowie, kozacy) i teraz uzasadnienie mojego wyboru otóż Ruś ma idealny balans między lekką a ciężką konnicą i choć początkowo dysponuje dość słabymi jednostkami to jednak dobry generał w jest w stanie w pełni wykorzystać ich potencjał za to w późniejszych okresach gry mamy dostęp do takich perełek jak kozacy - szybka, lekka strzelająca pociskami konnica idealna do ostrzału jak i do pościgu za uciekinierami z pola bitwy, łucznicy dworscy w wariancie opancerzonej konnicy potężnej kawalerie jednak wolniejszej od kozaków ze względu na ich zbroje czy gwardia carska istni katafrakci na polu bitwy.
    http://forum.totalwar.org.pl/image.php?type=sigpic&userid=10069&dateline=144348  1943

  7. #147
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Dymitr Zobacz posta
    A ja zdecydowanie zaznaczam Ruś... Panowie rozumiem że jesteście patriotami ale nie zakłamujcie faktów przynajmniej w stosunku do gry. Na wstępie trzeba zaznaczyć że konnica Bizancjum i Rusi mocno ale to mocno się różni(katafrakci, kazachowie, kozacy) i teraz uzasadnienie mojego wyboru otóż Ruś ma idealny balans między lekką a ciężką konnicą i choć początkowo dysponuje dość słabymi jednostkami to jednak dobry generał w jest w stanie w pełni wykorzystać ich potencjał za to w późniejszych okresach gry mamy dostęp do takich perełek jak kozacy - szybka, lekka strzelająca pociskami konnica idealna do ostrzału jak i do pościgu za uciekinierami z pola bitwy, łucznicy dworscy w wariancie opancerzonej konnicy potężnej kawalerie jednak wolniejszej od kozaków ze względu na ich zbroje czy gwardia carska istni katafrakci na polu bitwy.
    Nie wiem jak na multiplayer to wychodzi ale w kampanii- strzelcy są łatwiej dostępni i mają cechę skuteczny przeciw pancerzom w przeciwieństwie do kozaków, polska szlachta też jest dostępna w ogromnych ilościach i to bardzo szybko, a to moja ulubiona jednostka w grze, umiejętnie prowadzone pare oddziałów w kilkadziesiąt sekund rozbija cięzkie oddziały a w parę minut najcięższe w grze (im bliżej stoją tym większe obrażenie zadają, szczególnie od tyłu), są znacznie użyteczniejsi od dworskiej szlachty, ciężka konnica powinna mieć kopie, taka konnica strzelecka jak konnica dworska jest mniej użyteczna, a o jednostkach kopijniczych nie ma co mówić, brak porównania. Do mongołów ciężko mi porównywać, bo ich znacznie ulepsza duże doświadczenie i ciężko odczuć w walce kto tak naprawdę lepiej się spisuje ale odRusi mamy zdecydowanie lepszą kawalerię

  8. #148
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Ja odałem głos na Polskę, ze względu na ich silnną konnice strzelecką, ale tak jak się ktoś tutaj wypowiedział już chyba kiedyś co do Francji, Francja ma najlepszą konnice na zachodzie a Polska na wschodzie.
    Co do mongołów również mają mocną ale pod względem strzeleckiej wydaje mi się żę troszkę ustępują Polsce.

  9. #149
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez Król Modliszka Zobacz posta
    Ja odałem głos na Polskę, ze względu na ich silnną konnice strzelecką, ale tak jak się ktoś tutaj wypowiedział już chyba kiedyś co do Francji, Francja ma najlepszą konnice na zachodzie a Polska na wschodzie.
    Polish knights oraz Polish guard otrzymujemy do dyspozycji dopiero po osiagnięciu poziomu cytadeli a do tego czasu możemy się co najwyżej zadowolić Polish retairnes lub Templariuszami a w ostateczności konnymi kusznikami (skutecznymi i tanimi).Zatem do momentu osiagnięcia możliwości zaciągu najsilniejszych jednostek jazdy Królestwo Polskie zbyt wiele nie ma do pokazania na wschodzie mapy w przeciwieństwie np. do Turcji,Bizancjum czy nawet Rusi.

    Cytat Zamieszczone przez Król Modliszka Zobacz posta
    Co do mongołów również mają mocną ale pod względem strzeleckiej wydaje mi się żę troszkę ustępują Polsce.
    Fakt że mają raptem dwie konne jednostki strzelnicze jednak ich ilość w armii czyni z nich morderczą siłę.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415

Podobne wątki

  1. Najlepsza frakcja
    By ottoman in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 381
    Ostatni post / autor: 08-01-2017, 18:43
  2. Najlepsza piechota
    By marcinus1002 in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 138
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 20:30
  3. Najlepsza artyleria
    By KrystianBorys in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 20-01-2014, 23:35
  4. Najlepsza flota!
    By kswiecicki in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-09-2011, 06:53
  5. konnica w kingdoms
    By KrystianBorys in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-07-2010, 11:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •