Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Ostrzał z włąsnych murów: kusznicy vs łucznicy

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Ostrzał z włąsnych murów: kusznicy vs łucznicy

    Zauważyłem, że ustawianie kuszników na murach nie ma najmniejszego sensu. Większość ich strzał idzie we własny mur lub w jakieś dziwne kierunki.
    Z łucznikami jest lepiej, większość strzał idzie do celu.

    Analizując czemu tak się dzieje, odniosłem wrażenie, że ma to związek z kątem strzału. Kusznicy strzelają na wprost (po prostej linii) a łucznicy po duże większej paraboli. Dzięki temu łucznicy mogą "omijać" strzałami własne mury. Trochę szkoda bo kusznicy na murach mieliby dużo większą siłę ognia.

    Czy jest na to jakiś fix ?

  2. #2
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez whiskey111 Zobacz posta
    Zauważyłem, że ustawianie kuszników na murach nie ma najmniejszego sensu. Większość ich strzał idzie we własny mur lub w jakieś dziwne kierunki.
    Z łucznikami jest lepiej, większość strzał idzie do celu.

    Analizując czemu tak się dzieje, odniosłem wrażenie, że ma to związek z kątem strzału. Kusznicy strzelają na wprost (po prostej linii) a łucznicy po duże większej paraboli. Dzięki temu łucznicy mogą "omijać" strzałami własne mury. Trochę szkoda bo kusznicy na murach mieliby dużo większą siłę ognia.

    Czy jest na to jakiś fix ?
    Nie ma jest to bug gry, który mimo 5 patchy nie został naprawiony, łucznicy na murach są lepsi Jeszcze gorzej jest z bronią palną, namurach już całkiem się buguje ale ona i w polu ma problemy żeby oddać salwę nawet czasem przed szarżą piechoty (co dopiero kawalerii), bo o ile mnie pamięć nie myli gdy przeciwnik znajdzie się w polu rażenia najpierw muszą naładować broń, potem wystrzelić (jakby na polu bitwy na salwę nie czekali z naładowaną bronią i strzelali od razu jak przeciwnik wejdzie w odpowiedni zasięg ). Kuszników trzeba po prostu ustawić za murami żeby strzelali z za nich, a najlepiej wstrzymać im ogień i ostrzeliwać wroga gdy wejdzie na mury (nie działa w przypadku broni palnej, bo bronią palną nie da się strzelać do góry w tej grze ). Takie uroki medka

  3. Użytkownicy którzy uznali post Piter za przydatny:


  4. #3
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dzięki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •