Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 142

Wątek: Gra Imperium

  1. #121
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Wydaje mi się że na zasadzie zwykłego lorda. Kiedyś był problem z konfederacją i wtedy wszystkich lordów pozyskanych tą drogą gra traktowała jak zwykłych, ale wydaje mi się to naprawili. Niestety Borysek i Czerwony są traktowani przez grę jak zwykli lordowie.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Ituriel32 za przydatny:


  3. #122
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2017
    Postów
    59
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 10 podziękowań w 5 postach
    Czerwony Diuk i Borys są przecież traktowani jako LL, nie da się ich usunąć i zostają tylko ranni zamiast ginąć w bitwie lub przez agentów.

  4. #123
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    O to dobrze, że to przerobili. Bo jak ja ostatnio konfederowałem Midenland to chaos mi tego Boryska ubił, tylko że to było dość dawno temu.

    A przy obecnych grach to Borysek woli bohatersko zginąć niż stać się częścią Imperium. Jedne region, bez armii (bo zniszczona). Oblegany przez zwierzaki a i tak nie chciał się zgodzić chociaż na pakt o nie agresji.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  5. #124
    Asuryan
    Gość
    Każdy przywódca startowej frakcji jest traktowany jako LL, co nie znaczy że tak samo jest traktowany już po konfederacji.

  6. #125
    Wojski
    Dołączył
    Feb 2017
    Postów
    59
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 10 podziękowań w 5 postach
    To prawda, jednak jeśli posiada się DLC Zwierzoludzi i Lesnych elfów, to gra traktuje odpowiednio Borysa i Czerwonego Diuka jako LL.

  7. #126
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Postanowiłem zagrać Volmarem na Legendarnym, aby wypełnić jego questy. Użyłem moda na specjalne lokacje.

    Zacząłem jako Averland. Hmm, nie było jakoś ciężko, szybko się rozwinąłem. I popełniłem błąd, bo za szybko aktywowałem skrypt na chaos zbytnio się rozrastając. Kilka tur później pod Averlandem pojawiaja się 5 armii Chaosu. Jedna wyszła zbytnio do przodu i ją zniszczyłem, reszta mnie po prostu zalała swoją masą. Armie pełne wybrańców i chaosowych dział. W tym samym momencie, tuż przed inwazją nóż w plecy wbiły mi krasnoludy z Karak Hirn (jak ja nienawidzę tej frakcji) Co z tego, że nadciągają wojska Chaosu, ktore chcą zniszczyc cały świat, lepiej jeszcze im pomóc

    Drugą grę już lepiej rozpracowałem. Wyłączyłem mod na lokacje i zacząłem w Altdorf. To miasto zdecydowanie lepiej nadaje się do obrony. Funkcjonowałem praktycznie na samej prowce Reiklandu, a potem tylko podbiłem Marienburg żeby czerpać jeszcze więcej kasy. Trochę mało frajdy daje taka gra, ale jest bardzo skillowa, bo jeden błąd i po grze Dam Wam znać jak poszło
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  8. Użytkownicy którzy uznali post Turek za przydatny:


  9. #127
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Prawdę mówiąc mi na samą myśl że mam zacząć po raz kolejny Reiklandem, to robi mi się nie dobrze. Więc prawie zawsze mam odpalony mod na lokalizacje lordów. A że każdym stosuje inne armie to jest ciekawiej.

    Imperatorem prawie nie gram, raz że go nie lubię a dwa że zaczyna w Aldolfie. Jego armia to Imperator, czarodziej, Łowca, Gwaria elektorska, kusznicy, gwardia reiklandu, gryfy, wielkie działo i piekielnik.

    Averland. To ciekawa miejscówka bo ma się dowolność kierunku ekspansji. Można wojować z wampirami, lub udać się nawracać ludzi w księstwach granicznych, lub poszukać heretyków w sąsiednich prowincjach (wojna domowa). A jeśli mamy moda na dowolność podboju to otwiera się opcja podboju Karak Hirm (wojna z tymi glizdami i tak nas nie minie).
    Wadą tej nacji jest sama prowincja, która ma tylko 2 standardowe regiony, i zaczynamy z stajnią jazdy, dzięki czemu jedyną jednostką jaką możemy werbować na początku są rajtarzy... Jak dla mnie najgorsza jednostką w całym rosterze imperium.
    Volmar to fajny lord, ale armia którą dla niego przewidziałem jest bardzo słaba. Volkmar, Czarodziej, łowca czarownic, kapłan bitewny, biczownicy, wolne kampanie, kusznicy, rycerze imperialni, później gorejącego słońca (tylko trzeba zdobyć Talabeklnad), świetlista arka i fajerwerki.

    I na koniec Nulm czyli moja ulubiona miejscówka i lord imperialny.
    Sama prowincja jest bogata bo ma 3 regiony z czego 2 mają surowce, a w samym Nulm jest specjalny budynek (a ja uwielbiam takie coś). Problem jest z podbojem bo w grę wchodzi tylko wojna domowa, albo kolonie np. księstwa. Jak mamy moda na podbój to okoliczne krasnoludy błyskawicznie padają naszym łupem.
    Armia czarodzieja to Gelt, łowca czarownic, kapitan imperium, halabardnicy, arkebuzerzy, wolne kampanie, rycerze imperium, moździerze.

    Gelt to mój 3 top lord po Ungrimie i Czarodziejce, wyprzedził Skarsnika i Durthu.


    Moją ulubioną jednostką w Imperium i w sumie całej grze są wolne kampanie. Miłość spowodowana książkami powodowała że w każdej armii musiała się pojawić 1-2 ich oddziały. A teraz kiedy nauczyłem się jej używać to jej liczba zwiększyła się nawet do 8 sztuk. Tylko szkoda że jej użyteczność szybko maleje i trzeba później wybrać albo jazdę do flankowania albo artylerie.

    Za to za najgorszą jednostkę uważam Rajtarów (jak wspomniałem o nich wyżej).

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  10. #128
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Udało mi się z łatwością pokonać drugą inwazję Chaosu (tą Archaona). Była temu słabsza, bo nie szła w kupie tylko pojedynczo i pokolei ich sobie rozwalałem. Zaciekawiła mnie potęga wampirów (Von Carstein dokladnie), które stworzyły wielkie imperium od Sylvanii po tą wielką rzekę od Altdorf do Talabecland. Zrobiłem dwa questy Volkmara i skończyłem gre, bo nie mam zamiaru na siłę kończyć kampanię, bo wiem jak to już wygląda i kończyłem ją już jako Imperium. Pierwsze zadanie odnosiło się do Nefrytowego Gryfa i wiązało się z Kislevem i Sylvanią, drugie było powiązane z Różdżką Władzy i kultem Ulryka. Ogólnie kampania bardzo klimatyczna i ciekawa, a spoko było też poznać Volkmara od innej strony

    Teraz biorę się za skarsnika, czas zrzucić Belegara z siodełka!
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  11. #129
    Asuryan
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Turek Zobacz posta
    po tą wielką rzekę od Altdorf do Talabecland.
    Czyli po Talabec.

  12. #130
    Chłop Awatar Maurox
    Dołączył
    Mar 2017
    Postów
    20
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach
    Cześć!

    stworzyłem mały filmik na początek mam nadzieję dłuższego cyklu. Opowiadam w nim jak wg. mnie optymalnie rozpocząć kampanię Imperium. Coś szczególnie dla początkujących, mam nadzieję, że komuś się przyda



    Pozdrawiam serdecznie
    Mój kanał na YT poświęcony w większości TOTAL WAR: Warhammer I i II. Zapraszam!

Strona 13 z 15 PierwszyPierwszy ... 31112131415 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •