Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Gra Białymi Hunami

  1. #1
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Gra Białymi Hunami

    Jak w temacie. Dyskusja na temat tej nacji.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. #2
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Chciałem zagrać teraz Wandalami albo Piktami, ale jednak padło na Heftalitów. Włączyłem kampanię żeby ich obejrzeć i jakieś 50 tur samo zleciało.
    Sytuacja na starcie wydaje się prostsza od zwykłych Hunów, bo jesteśmy chronieni przez dwa krańce mapy. Niby mamy wojnę z Sasanidami i ich satrapiami, a ich sojusznicy też szybko dołączają do walki z nami, ale spokojnie da się ich wymanewrowywać i eliminować pojedynczo. Staram się niszczyć wszystkie osady, ale czasami tworzę protektorat, żeby się zregenerować na ich terenie (a potem atomówka). Na razie pokonałem Sasanidów i wschodnie satrapie. Z zachodnimi mam dobre stosunki, bo wypowiedziały posłuszeństwo Persom, ale są następne w kolejce do podboju. Teraz część sił będzie podbijać Półwysep Arabski, a reszta Armenię i Kaukaz.
    Armia Białych Hunów jest praktycznie taka sama jak "czarnych", wymieniono tylko kilka jednostek. Podstawą są bardzo dobrzy konni łucznicy i lekka jazda. Wbrew pozorom piechota do walki w zwarciu jest bardzo mocna, jednak dostępna dość późno (Uarowie, strażnicy Hindukuszu). Heftalici nie mają też dostępu do tanich pieszych łuczników. Z nowych jednostek najbardziej lubię chionickich konnych łuczników, którzy poza strzelaniem dobrze walczą wręcz oraz są mocno opancerzeni, a cena jest całkiem znośna jak za tyle zalet. Poza nimi fajni są też chioniccy włócznicy - tani i bardzo uniwersalni, w każdej armii mam ich 4-6 jednostek, zależnie od potrzeb. Poza dobrymi bonusami przeciw jeździe mają tez wysokie statystyki walki wręcz, a do tego zdolność partyzantki i możliwość rzutu oszczepem. Trochę gorzej wypadają statystyki defensywne, ale nie można mieć wszystkiego. Z piechoty przydatni mogą okazać się też Sogdyjczycy, których planuję używać przeciwko Rzymianom z racji bonusów do walki z opancerzonym przeciwnikiem. U Sasanidów działali, więc tutaj pewnie też będą ok.
    Także, jak na razie, FLC z Alanami i Białymi Hunami jest najfajniejszym dodatkiem jaki wyszedł do Attyli.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  3. #3
    Asuryan
    Gość
    A jak sprawdzają się słonie?

  4. #4
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Do słoni to jeszcze długa droga, są dopiero na ostatnim poziomie budynku kulturalnego. A do tego jeszcze ekonomię trzeba będzie podciągnąć, bo na razie mocno na styk wychodzę opierając się na chionickich włócznikach i mieszance różnej (głównie taniej) jazdy. Ale z tego, co mi się wydaje, to raczej niezbyt widzę dla nich miejsce w moich armiach. O ile u Sasanidów działały mi bardzo dobrze, to u Białych Hunów włączałyby się do walki za późno. Staram się używać szybkich jednostek i dość dużo manewrować (piechota nadrabia to partyzantką). Ewentualne miejsce dla słoni znalazłoby się może w antyrzymskiej armii, gdzie potrzeba będzie cięższych jednostek.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  5. Użytkownicy którzy uznali post Chaak za przydatny:


  6. #5
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    To są słonie w armii Heftalitów? Muszę sobie to sprawdzić, bo szczerze mówiąc polegam u nich na najemnikach, by bić Sasanidów.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  7. #6
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach
    Włączyłem sobie z ciekawości kampanię Białymi Hunami. Jest to moja pierwsza styczność z frakcją - hordą.

    I tu pojawia się moje pytanie - jaka jest idea gry takimi frakcjami? Łupić, niszczyć osady oraz uzupełniać straty w trybie obozowania?


  8. #7
    Wojski
    Dołączył
    Apr 2013
    Postów
    90
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    W zasadzie tak może zamiast niszczyć osady tylko je plądrować bo później nie będzie się z kim bić
    ''Polski most, Niemiecki post i Cygańskie nabożeństwo - wszystko to błazeństwo.''

  9. #8
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Szczeże nuda. Pograłem chwilę, popaliłem i poniszczyłem kilka regionów. Następnie popatrzałem na mini mapę gdzie nic nie było moje... Nie podoba mi się taka gra.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  10. Następujących 2 użytkowników podziękowało Ituriel32 za ten post:


  11. #9
    Pampa
    Gość
    Właśnie szkoda że nie można hunami chociaż robić z podbitych narodów wasali, zgodnie z historią.

  12. #10
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Hunowie, zarówno biali, jak i "czarni", mają opcję stworzenia wasala po podbiciu ostatniej osady oraz poprzez okno dyplomacji.

    A co do grania hordą, to lubię sobie odpalić raz na jakiś czas taką kampanię. Może nic nie mamy, ale przeciwnikowi też dużo nie zostaje. Można odpocząć od zarządzania państwem zajmującym 1/3 mapy.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •