Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Gra Awarami (DLC Era Karola Wielkiego)

  1. #1
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Gra Awarami (DLC Era Karola Wielkiego)

    Zapraszam do dyskusji.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. #2
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Zacząłem grać i jest ciekawie. Na razie mogłem zagrać tylko na dwie tury, ale sporo się już działo. Chorwaci zdążyli splądrować mi dwie osady, jednak miałem czas na rekrutację i teraz prawdopodobnie rozbiję ich armię, a potem poszerzę swój chanat na zachód. Dalej w planie mam lekką ekspansję na północ, żeby stworzyć jakieś zaplecze gospodarcze, a później pcham do Atlantyku zaczynając od Italii.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  3. #3
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Pierwsze zwycięstwo osiągnięte, strasznie szybko poszło. Z podbojami się nie spieszyłem, wolałem na spokojnie stabilizować prowincję, co, z powodów innej religii, zajmowało trochę czasu. Jak na razie podbiłem Czechy, Chorwację, Lombardię i prowincję na prawo od niej (tą z Wenecją) oraz jestem w trakcie walk o tą z Rzymem. Lombardowie, pomimo sporej ilości wojska, nie są bardzo dużym problemem, bo nie mogą skoncentrować sił, miotając się między mną, a drugim wrogiem - Bizancjum. Na początku stosunki ze wszystkimi nacjami były złe, teraz jednak mam z większością odkrytych PON-y i umowy handlowe.
    Armia jest jedną z najprzyjemniejszych w Total Warach. Skład to zazwyczaj trochę podstawowych konnych łuczników, lansjerów (też strzelają ), piechoty z włócznią i łukiem (genialna jednostka) i więcej konnej szlachty z łukami, która radzi sobie także wręcz. Większość przeciwników da się okrążyć i wystrzelać bez większego problemu, jak na razie mało kto mógł mi zagrozić, ale AI ma coraz lepsze jednostki, więc trzeba będzie odkurzyć lance i miecze.
    Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie filmik za wygraną. Po pierwsze jest, a po drugie dostosowano go do frakcji, także zanosi się na osiem różnych. Ciekawe czy za dalsze zwycięstwa też jakieś będą?

    Spoiler: 

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  4. #4
    Asuryan
    Gość
    Mi Chorwaci zdążyli splądrować jedną osadę, lecz są już historią. Gdy szykowałem się do wojny z Bohemią w odwiedziny wpadł do mnie król Lombardów. Za bardzo spodobały się mu bogactwa mych ziem (plądrował okolice mego portu), w efekcie mam wojnę z większością Italii (Wenecja, Lombardia i ich 2 marionetki). Najbardziej teraz boli ujemny przychód kasy. Dobrze chociaż że jedzenie i warunki sanitarne na plusie.

  5. #5
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    A tu stajemy się jakimś królestwem? Można na pw napisać.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  6. #6
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Stajemy się Kaganatem Awarów, chociaż powinniśmy zaczynać jako taki i zmieniać się w coś jeszcze fajniejszego, bo powstał on jakieś sto lat przed czasem gry. Z drugiej strony, nie ma już tytułu wyższego rangą niż kaganat.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  7. #7
    Asuryan
    Gość
    Wenecja wybita, Lombardów gromię, choć trochę krwi mi psują ich marionetki, żeby jednak nie było za różowo, hrabstwo bodajże Bawarii (to na zachód od Bohemii, z Wiedniem i Salzburgiem) złamało PON i wypowiedziało mi wojnę...
    Oczywiście brak funduszy na wystawienie trzeciej armii, a północny wschód mam całkowicie bezbronny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •