Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Nowe EDU do Bellum 6.3 i Megasubmoda

  1. #11
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Nasi kopijnicy są równi niemieckim, mają lepszą szarżę ale gorzej leją się bronią krótką. Piastowskie rycerstwo? Mówisz o pancernych? W opisie jest, że to konnica wspomagająca rycerzy... Wywodząca się z niższego stanu. Jak więc mają oni dorównywać świetnie uzbrojonym rycerzom feudalnym? Owszem, są sporo słabsi, tak powinno być. Polscy kusznicy konni są też wcześniej dostępni od standardowych, więc są nieco słabsi (i tak potężni wystarczająco). Nie podoba Ci się to trudno, wiedziałem że tak będzie bo Polsce nie robiłem celowo lepszych jednostek niż zachodnie, zwłaszcza że nasze były gorzej uzbrojone zazwyczaj.

    Poza tym jedna ważna rzecz, statystyki widoczne w menu wybierania jednostek mało mówią. Np. bizantyjska gwardia przyboczna ma mniejszą obronę od zachodnioeuropejskiej, Ale jest lepsza, bo o wiele lepiej opancerzona i wytrzymuje dłużej. W przypadku jednostek konnych nie liczy się prawie umiejętność obrony tylko pancerz i tarcza. Kto wygra w walce jednostek mających ten sam atak, kiedy jedna ma pancerz 30 i umiejętność obrony 5, a druga 20 pancerz i 20 um. obrony? Ta pierwsza i to zdecydowanie.

    HellVard, zależy. Rycerstwo z niektórych regionów zbroiło się np. na modłę ruską.

    Niech żyje Gwardia!

  2. #12
    sadam86
    Gość
    Tak patrzę na te porównania statów autorstwa Elimanatora i na serio 2-3 pkt to niewielka różnica, biorąc pod uwagę, że odpowiednie użyta szarża czy wykorzystany teren skutecznie niweluje przewagę tych jednostek sterowanych przez AI. Poza tym konnicę mieliśmy porównywalną, ale nigdy do końca Średniowiecza lepszą od zachodniej.

  3. #13
    Stolnik Awatar HellVard
    Dołączył
    Jul 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    95
    Otrzymał 158 podziękowań w 102 postach
    @Lew
    Tylko we Wschodniej Małopolsce i na Mazowszu, a i to dopiero od około XIII wieku Wszystkie polskie jednostki konne poza oczywiście strzelcami powinny używać lanc lub kopii, w przypadku jednostek późnego okresu. Dawno nie grałem w Bellum, ale jest tam chyba jednostka jazdy mazowieckiej? Można by im podmienić model na ten z oszczepami, wystarczy do tego zmiana kilku wpisów w edu

    @sadam
    Dokładnie. Kawalerię mieliśmy bardzo dobrą, porównywalną z zachodnią, ale przez całe średniowiecze wcale nie lepszą.

  4. #14
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Więc nie dziwota, że dałem Francuzom i Niemcom słynącym z najlepszej ówcześnie jazdy, najsilniejsze jednostki konne. Nasze są na poziomie angielskich i węgierskich.

    Co do podmiany modeli, w sumie niezły pomysł.

    Niech żyje Gwardia!

  5. #15
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach
    Gorzej uzbrojoną? Skąd te dane?


    PS: Angielskie i Węgierskie też są lepsze... i to nie tylko w statystykach, a w walce.
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  6. #16
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    W grze większość naszych jednostek co widać po wyglądzie jest słabiej opancerzona od zachodnich odpowiedników, tym się kierowałem robiąc też statystyki.

    Poza tym o czym my rozmawiamy, Polacy mają wciąż strasznie silną jazdę mogącą masakrować nieprzeliczone masy piechoty oraz stawać w szranki z rycerstwem węgierskim, angielskim, portugalskim, hiszpańskim, a jazdę z Rusi, krajów Islamu czy większość stepowej nasi rozjadą bez problemu.

    Niech żyje Gwardia!

  7. #17
    sadam86
    Gość
    Specjalne staty dla Eliminatora, robione na szybko

    https://drive.google.com/file/d/0B49...ew?usp=sharing
    Ostatnio edytowane przez sadam86 ; 26-12-2015 o 19:50

  8. #18
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Powinieneś jeszcze osłabić niemieckich rycerzy żeby mieli obronę np. na 10 ale staty bardzo fajne!!!

    Niech żyje Gwardia!

  9. #19
    Podkomorzy Awatar Wonsz
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Kattegat
    Postów
    1 718
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    237
    Otrzymał 88 podziękowań w 64 postach
    He he...he...nie.
    "Liczko ma gładkie i mowę kwiecistą
    Czarci ten pomiot z naturą nieczystą
    Życzenia Twe spełni zawsze z ochotą
    Da Ci brylanty i srebro i złoto
    Lecz kiedy przyjdzie odebrać swe długi
    Skończą się śmiechy, serdeczność, przysługi
    W pęta Cię weźmie zabierze bogactwo
    Byś cierpiał katusze, aż gwiazdy zgasną"


  10. #20
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach


    Proszę bardzo jak to rycerze polscy są słabsi od reszty. Tylko węgierscy są lepsi z tych w zestawieniu, a poza tym tylko francuscy i niemieccy. Zwykli kawalerowie słabsi, angielscy i portugalscy praktycznie równi. Więc proszę bez pomówień, że jakoby osłabiłem Polaków zbytnio w stosunku do reszty, u KAM-a polscy rycerze byli wiele gorsi od innych, tacy imperialni zjadali naszych na śniadanie. Teraz muszą się więcej namęczyć.

    PS. Punkty pancerza poszczególnych jednostek dostosowywałem wedle swojego zamysłu, nie tylko przez wzgląd kto jaką ma zbroję. Brałem pod uwagę też balans i to, jak dana jednostka ma się spisywać w boju. Dlatego np. Francuzom dałem wyższy pancerz niż Anglikom (tj. rycerzom), by po prostu lepiej walczyli.
    Załączone obrazki Załączone obrazki

    Niech żyje Gwardia!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •