Strona 23 z 25 PierwszyPierwszy ... 132122232425 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 249

Wątek: MG

  1. #221
    Podczaszy Awatar Soplica
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    589
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 27 podziękowań w 24 postach
    Cytat Zamieszczone przez Matisek Zobacz posta
    Ale jak to? Bez żadnych konsekwencji? Po co w takim razie taki pakt (+jednoturowy okres wypowiedzenia)? Jakby Mefisto przejął wszystkich kupców, to co wtedy?
    Problemem w tej umowie jest to, że jego twórca (Bułgar) nie zaproponował sankcji. W tej sytuacji niejako zdał decyzję o niej na barki mg, czyli moje. Ja nie chciałem za bardzo ingerować w grę, ale po namyśle przychylam się do tych wątpliwości. Będziemy więc mieć asymetryczne konsekwencje: Kijów jeszcze przez turę nie będzie mógł ruszyć Bułgarskich kupców, ale kupcy Kijowa nie będą już chronieni. Ponadto zobowiązuje Kijów do wypłacenia Bułgarii 550 florenów zadośćuczynienia.

  2. #222
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    Idilla sobie odszedł, więc nie uznałem się dłużej zobowiązanym do utrzymywania nieagresji kupieckiej z farmą bez gospodarza.

    A co ja mam do tej wymiany? Wszystko mi jedno.

  3. #223
    Podczaszy Awatar Soplica
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    589
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 27 podziękowań w 24 postach
    Pony obowiązują państwa, nie graczy. Podobnie jest z tą umową, jak mi się wydaje.

    Odnośnie wymiany: Nie wiem, jakie tam teraz macie stosunki. Myślałem, że możesz czuć się zagrożony.

    W takim razie, skoro nie masz żadnych "ale", zezwalam na wymianę.

  4. #224
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Rybnik/Białystok
    Postów
    1 953
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 26 podziękowań w 21 postach
    Nie zależy mi Mefisto na anulowaniu porozumienia kupieckiego, dlatego proponuję abyś zezwolił na przejęcie tego jednego Twojego kupca w Estonii (albo jak nie będzie się dało, to innego kupca), a porozumienie zostanie jak było. Może tak być?
    KO:
    Krucjata(4-Jerozolima);Iberia(1-Navarra);Brytania(32-Walia);Krzyżacy(35-Polska,36-Zakon,38-Litwa,42-Dania,44-Mongołowie,45-Zakon);MKO(26-Bizancjum);WKO(29-Sycylia);
    Niedokończone:
    MKO(18-Wenecja);Krzyżacy (39-HRE,40-HRE);
    Oddane:
    WKO(30-Maurowie, 32-Bułgaria); MKO(30-Dania,33-Anglia);WKO(34-HRE);BC(17-Egipt);

  5. #225
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach
    W jaki sposób Matisek chcesz wykorzystywać Bułgarię w celach ofensywnych?
    Faktycznie jesteś tylko zastępującym a nie właścicielem tej nacji i nie możesz wypowiadać nowych wojen.
    Na dłuższą metę Bułgaria to za duże i bogate państwo by pozostawało w roli farmy Bizajcum dlatego dam ogłoszenie jako nacji do wzięcia

  6. #226
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach
    Ja bym nie chciał widzieć sytuacji, że za parę tur bułgarskie jednostki będą blokować mi drogę na ziemiach Bizancjum

  7. #227
    Podczaszy Awatar Soplica
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    589
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 27 podziękowań w 24 postach
    Jak będą, to je przestawię Jest to oficjalny komunikat. Podobnie, gdy bułgarskie armie będą stały koło bizantyjskich.

    Aha, jeszcze jedno: jeżeli ewentualny nowy gracz będzie chciał cofnąć tą wymianę, Matisek obowiązany jest się na to zgodzić.

  8. #228
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    Cytat Zamieszczone przez Matisek Zobacz posta
    Nie zależy mi Mefisto na anulowaniu porozumienia kupieckiego, dlatego proponuję abyś zezwolił na przejęcie tego jednego Twojego kupca w Estonii (albo jak nie będzie się dało, to innego kupca), a porozumienie zostanie jak było. Może tak być?
    Zgoda.

  9. #229
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Rybnik/Białystok
    Postów
    1 953
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 26 podziękowań w 21 postach
    Cytat Zamieszczone przez Zachar Zobacz posta
    W jaki sposób Matisek chcesz wykorzystywać Bułgarię w celach ofensywnych?
    Faktycznie jesteś tylko zastępującym a nie właścicielem tej nacji i nie możesz wypowiadać nowych wojen.
    Nie mogę wypowiadać nowych wojen, ale mogę sprowokować wojnę. To chyba nie jest zabronione? Tak samo nie rozumiem dlaczego nie mógłbym stawiać jednostek Bułgarii koło Bizantyjskich.

    Na dłuższą metę Bułgaria to za duże i bogate państwo by pozostawało w roli farmy Bizajcum dlatego dam ogłoszenie jako nacji do wzięcia
    Jaka farma?
    Zachar może wyjaśnisz dokładnie? Zero konkretów, a mnóstwo wniosków.
    Bułgaria miała zostać zniszczona, ale Idilla wynegocjował ze mną, że wejdzie pod mój protektorat do końca gry, a w zamian ja go nie zniszczę.
    Może dotarłeś do faktów, że przesyłam sobie cały skarbiec mojej "farmy"? Albo rzucam wszystkich agentów i armie przez morze?

    A może uwiera Cię to, że mam państwo pod protekcją i chcę je wykorzystać przeciwko Tobie?

    Nie przesyłam pieniędzy między państwami. Nie rzucę wszystkiego do walki przeciwko "bizantyjskim" wrogom.
    Bułgaria to za duże i bogate państwo, aby pozostawała na uboczu gry. Ma potencjał militarny. Jest wiecznym wasalem Bizancjum. Co z tego wynika?

    Bizancjum i Bułgaria mają wspólnych wrogów. Jeżeli Bułgaria ma wygrać w tej ko, to pokonując wspólnie z Bizancjum Maury, Egipt i kogo tam jeszcze. To fakt.

    Faktem jest też to, że staracie się mnie jak najbardziej ograniczyć ze względu na swój interes.

    Avasil by nie chciał widzieć takiej sytuacji, a ja nie chcę myśleć o sytuacji, kiedy armie Bułgarii stoją bezczynnie, choć mogą włączyć się do wspólnej wojny. Albo kiedy Konstantynopol upada, a Bułgaria nabija kolejne tysiące w skarbcu, bo nie może pomóc.

    Blokowanie ruchu jednostkom Bułgarii to absurd, zarówno dla mnie jako seniora, który w przypadku, gdyby nację prowadził inny gracz, wykorzystałby choć część potencjału przeciwko Wam, ale także dla samej Bułgarii, która nie może wesprzeć sojusznika, choć w interesie tego kraju jest prowadzenie wojen przeciwko wspólnym wrogom, a nie kiszenie się na tyłach kampanii.

    Możecie szukać gracza (ciekawe kto to weźmie...), jednak nowy gracz nie może wyjść spod mojego senioratu, bo umowa jest do końca gry.

    Jak będą, to je przestawię Jest to oficjalny komunikat. Podobnie, gdy bułgarskie armie będą stały koło bizantyjskich.


    Protestuję. Nie wypowiem wojny nikomu, ale dlaczego miałbym nie stawiać tak jednostek?

    "
    g) Po rezygnacji gracza, jego zastępca, grający też innym państwem, do czasu znalezienia nowego gracza może podpisywać i zrywać sojusze/PONy oraz kontynuować dotychczasowe wojny, nie może jednak wypowiadać nowych wojen (oczywiście może się bronić i kontratakować, gdy to jego zaatakują), chyba że MG uzna że wstrzymanie się od prowadzenia wojny mogłoby znacząco zmienić przebieg gry. "

    Gdzie przepis o zakazie stawiania armii koło armii sojusznika?

    Jaki jest interes Bułgarii?
    Powiedz mi Soplica zanim podtrzymasz taki zakaz.

    Żeby siedzieć na zadupiu czy żeby wspólnie wygrać ko z seniorem?
    Załóżmy, że Bułgaria ma potencjał posiadania 10 armii, dlaczego zakazuje mi się wysłać 3 z nich do pomocy w wojnie, która również o losach Bułgarii zadecyduje?

    Aha, jeszcze jedno: jeżeli ewentualny nowy gracz będzie chciał cofnąć tą wymianę, Matisek obowiązany jest się na to zgodzić.
    Dochodzi do absurdalnej sytuacji, kiedy chcę wesprzeć Bułgarię, a traktuje się mnie jak pijawkę. Ciekawe kto by miał cofać wymianę, która dała jego państwu okno na świat, możliwość handlu, włączenia się do gry...
    KO:
    Krucjata(4-Jerozolima);Iberia(1-Navarra);Brytania(32-Walia);Krzyżacy(35-Polska,36-Zakon,38-Litwa,42-Dania,44-Mongołowie,45-Zakon);MKO(26-Bizancjum);WKO(29-Sycylia);
    Niedokończone:
    MKO(18-Wenecja);Krzyżacy (39-HRE,40-HRE);
    Oddane:
    WKO(30-Maurowie, 32-Bułgaria); MKO(30-Dania,33-Anglia);WKO(34-HRE);BC(17-Egipt);

  10. #230
    Podkomorzy Awatar Avasil
    Dołączył
    Sep 2010
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    1 993
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 61 podziękowań w 33 postach
    Powiem tak, to nie jest ani w porządku ani fajne, żeby jeden gracz prowadził sobie dwie frakcje i robił z nimi co chce jednym głosem. Trzeba znaleźć gracza i wtedy nie będzie problemu.

Strona 23 z 25 PierwszyPierwszy ... 132122232425 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •