Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Bitwy historyczne od Pinotcheta.

  1. #11
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    454
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bitwy historyczne od Pinotcheta.

    I jak wygląda sytuacja z nowymi bitwami ? Postepy czy lenia złapałeś
    wszystko zgodnie z planem, dwie bitwy w trakcie prac, prace może nie posuwają się zbyt szybko ale wszystko zmierza w dobrym kierunku, jak znajde trochę więcej wolnego czasu to zamieszczę jakieś obrazki i więcej szczegółowych informacji.

  2. #12
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    454
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bitwy historyczne od Pinotcheta.

    "Katarskie Termopile"

    Dzisiaj pierwsze informacje na temat mojej nowej bitwy pod Medievala II. Montsegure - 1244, czyli oblężenie katarskiej twierdzy przez wojska francuskie. Do zrobienia tej bitwy skłoniła mnie mistyka oraz tajemniczość związana z tą ostatnią twierdzą Katarów, a także związana z zamkiem legenda o Świętym Graalu, nazistowska ekspedycja pod wodzą Otto Rahna mająca na celu odnalezienie legendarnego kielicha, oraz tragiczny koniec Katarów. Teraz parę słów na temat moich prac z edytorem: Obleżenie katarskiej twierdzy zakończyło się w marcu 1244, mamy wiec jeszcze zimową scenerię Langwedocji, co dodatkowo nadaję aury tajemniczości. By jeszcze bardziej wzmocnić klimat bitwy, zdecydowałem się na ustawienie pory dnia na zachód słońca. Dzięki temu otaczające zamek góry zyskały groźny wygląd. Praca w edytorze nad modelowaniem wzgórza zajęła mi kilka godzin, chciałem uzyskać jak najwiekszą zgodność z wyglądem ze zdjęć.


    Praca w edytorze, - gotowe wzgórze


    widok ze wzgórza na zbliżającą się armię francuską

    Wzgórze jest tak wykonane, że wymusza na atakujacych jedyną drogę ataku, czyli prosto pod górę. Taktyczne możliwości obrońców są ograniczone, głównie ze względu na niewielkie pole manewru ze wzgórza. Jedyną szansą na zwycięstwo Katarów jest skuteczne wykorzystanie najemnych kuszników oraz jedyny możliwy manewr taktyczny, którego nie będę opisywał, bo napewno na niego wpadniecie, zresztą widać go trochę na zamieszczonych obrazkach. Ważnym atutem jest również to, że Żabojady atakują pod górę, i cały czas mają do pokonania duże stromizny, co sprzyja obrońcom.


    najemni kusznicy otwierają ogień do oddziałów francuskich zmierzających na sztyt wzniesienia


    francuskie oddziały w drodze na sztyt wzniesienia

    Teraz słów kilka na temat zestawienia i składu walczących armii. Montsegur broniło zaledwie ok 400 do 500 obrońców, głównie najemników z Katalonii, Aragonii oraz Baskowie. Wspierała ich niewielka liczba cywilów. Zdecydowałem się na liczbę 500 obrońców: jeden oddział najemnych włóczników, dwa najemnych kuszników, cztery oddziały religijnych fanatyków, straż generalska oraz Katalończycy. Oblegających było prawie 10 tyś. Ze względu na ograniczenia techniczne gry oraz balans grywalności, liczbę tą należało bardzo zredukować, do 1,6 tyś. atakujących. Mimo tego przewaga 3:1 na korzyść atakujących stanowi spory problem dla obronców. Największe zagrożenie stanowią oczywiście oddziały francuskich rycerzy feudalnych oraz straż generalska. Pozostałe francuskie oddziały to pancerna straż, kusznicy, milicja kusznicza, łucznicy. Zdecydowałem się na jedną nacje grywalną, czyli Katarów jako Rebeliantów, myślę, że granie żabojadami mija się z celem. Balans bitwy zajął mi trochę czasu, wynikiem jest to, że bitwa może zakończyć się wspaniałym zwycięstwem lub prawdziwymi "katarskimi Termopilami" gdzie pozostanie nam może trzech lub czterech obrońców . Mam nadzieję, że fani serii Total War będą zadowoleni, bitwa będzie dostępna 23 lub 24 grudnia. Wkrótce zapowiedzi dwóch kolejnych historycznych starć.

    Pozostałe obrazki:























  3. #13
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Śląsk/BB
    Postów
    1 357
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bitwy historyczne od Pinotcheta.

    Kiedy mozemy spodziewać sie bitwy do ściągnięcia, bo wygląda kusząco

  4. #14
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    454
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bitwy historyczne od Pinotcheta.

    Spodziewana premiera 23 lub 24 grudnia, dokładna data jeszcze zostanie zapowiedziana. Może się zdarzyć, że będzie to też 22 lub 25 grudzień. Zapraszam również do śledzenia mojego blogu tam już wkrótce wstępne informacje na temat dwóch kolejnych, nowych historycznych bitew.

  5. #15
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    454
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bitwy historyczne od Pinotcheta.

    "Dzicz ze Wschodu"

    Dzisiaj zapowiedź kolejnej historycznej bitwy, którą przygotowałem czyli oblężenie Kijowa przez Mongołów w roku 1240. Po zniszczeniu Imperium Chorezmijskiego, pokonaniu wojsk Rusinów i Połowców w bitwie nad rzeką Kałką, oraz podbiciu państwa Bułgarów Kamskich, Kijów stał się kolejnym celem ataku Mongołów. Wojska mongolskie dotarły pod Kijów pod koniec listopada 1240 roku i odrazu przystąpiły do oblężenia, na ich czele stał Batu-chan, który miał do dyspozycji według różnych źródeł od 5 do 30 tyś. ludzi. Obrońcy mogli przeciwstawić zaledwie około tysiąca uzbrojonych ludzi. W mieście schroniło się od 50 do 60 tyś. cywilów. Mimo bohaterskiej obrony, miasto zostało zdobyte po zaledwie ośmiodniowym oblężeniu. Batu-chan nie miał litości dla pokonanych, doszło do masakry mieszkańców miasta i zniszczenia zabudowy.










    Wojska mongolskie pod Kijowem

    Bitwę stworzyłem pod moda Rusichi Total War, skłoniły mnie do tego wspaniale wykonane jednostki dla księstw ruskich, oraz równie pięknie wykonani Mongołowie. Jak już wcześniej wspomniałem oblężenie rozpoczęło się pod koniec listopada, dlatego mamy zimową scenerię. Kijów był silnie ufortyfikowany dlatego zastosowałem aż trzy pasy murów obronnych. Zdecydowałem się na przewagę liczebną Mongołów 2:1 w stosunku do obrońców. Faktyczna przewaga jest jednak trochę większa, ponieważ mongolskie wojsko to w większości jednostki strzelcze. Historyczna przewaga Mongołów na obrońcami Kijowa była znacznie większa ale ze względu na ograniczenia gry oraz dbanie o grywalność, musiałem się zdecydować na podane wartości. Bitwę można rozegrać zarówno po stronie Mongołów jak i kijowian. Siły Mongołów są podzielone na dwie armie: duża - atakująca miasto od frontu oraz mała (sterowana przez komputer) atakująca miasto od lewej strony.









    Grając Mongołami bitwa nie jest zbyt trudna, możemy do woli szafować swoimi siłami, frontalny, nieskoordynowany atak i tak przyniesie zwycięstwo ale przy około 50% stratach. Oczywiście można również przeprowadzić skrzętnie zaplanowany atak i cieszyć się z minimalnych strat własnych. Gra obrońcami jest mimo wszystko bardziej wymagająca, przewaga liczebna oraz jakościowa jest po stronie Mongołów, dlatego obrońcy muszą dobrze wykorzystać trzy pasy fortyfikacji oraz skoncentrować swoje siły. To chyba wszystko jeśli chodzi o informacje z mojej strony. Bitwa będzie dostępna do pobrania 23 lub 24 grudnia, wszystkich serdecznie zapraszam do miłej zabawy.












  6. #16
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    454
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bitwy historyczne od Pinotcheta.

    "Kleska książąt"

    Zapowiedź trzeciej z przygotowywanych obecnie bitew, mianowicie klęski Rusinów i Połowców nad rzeką Kałką w 1223 roku. Bitwa została stoczona 31 maja 1223 roku, liczebność armii według różnych danych: pierwszy wariant: 20 tyś. Mongołów przeciw 50 tyś. Rusinów i Połowców, drugi: 23 tyś Mongołów przeciw 80 tyś. Rusinów i Połowców. Najbardziej prawdopodobny i podawany w największej ilości publikacji jest trzeci wariant, stosunek sił: 30 tyś. Mongołów przeciw 40 tyś. sprzymierzonych. Zdecydowałem się na trzeci wariant. Aby zachować stosunek sił 4:3 na korzyść sprzymierzonych zdecydowałem się na 1,5 tyś. Rusinów i 0,5 tyś. Połowców przeciw 1,5 tyś. Mongołów. Wracając do samej bitwy to okazała się ona prawdziwą klęską dla książąt ruskich oraz chana Połowców Kocjana. Zginęło aż dziesięciu spośród osiemnastu książąt, straty w ludziach wyniosły około 20 tyś. zabity po stronie sprzymierzonych. Mongołowie ponieśli niewielkie straty.

    Prezentowana bitwa jest drugą po oblężeniu Kijowa 1240 roku, bitwą stworzoną przeze mnie pod moda Rusichi TW, który jest doskonałą bazą do tworzenia historycznych batalii dotyczących Europy Wschodniej, głównie ze względu na pięknie wykonane jednostki oraz nacje niewystępujące w podstawowej wersji gry czy innych modyfikacjach. Słów kilka na temat skali trudności bitwy dla poszczególnych nacji. Grając Mongołami bitwa jest raczej średnio trudna, dzięki czemu można się w pełni skupić nad odniesieniem jak najbardziej efektownego zwycięstwa. Dużo trudniej gra się Rusinami, których jednostki są rozproszone na obydwu brzegach rzeki. Najtrudniej gra się Połowcami, ze względu na małą liczebność wojsk oraz konieczność skoordynowania działań z AI komputera kierującym Rusinami. To chyba wszystkie informacje jakie chciałem przekazać na temat przygotowywanej bitwy. Bitwa dostępna do ściągnięcia już wkrótce
















  7. #17
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    454
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bitwy historyczne od Pinotcheta.

    Bitwy do pobrania wszystkie foldery rozpakować po pobraniu

    Trzy najnowsze bitwy już do pobrania:

    - Montsegur_1244 ------> http://www.twcenter.net/forums/download ... le&id=2692

    - Kiev_1240 ------> http://www.twcenter.net/forums/download ... le&id=2693
    + uwagi: wymagany mod Rusichi TW - wersja po patchu 1.1 (aktualny)
    + instalacja: tworzymy folder "custom" w lokalizacji Medieval II Total War\mods\Rusichi_TW\data\world\maps\battle\
    + powinno to wyglądać tak Medieval II Total War\mods\Rusichi_TW\data\world\maps\battle\custom
    + folder bitwy wklejamy we wcześniej stworzony folder "custom"

    - Kalka_1223 ------> http://www.twcenter.net/forums/download ... le&id=2694
    + uwagi: wymagany mod Rusichi TW - wersja po patchu 1.1 (aktualny)
    + instalacja: tworzymy folder "custom" w lokalizacji Medieval II Total War\mods\Rusichi_TW\data\world\maps\battle\
    + powinno to wyglądać tak Medieval II Total War\mods\Rusichi_TW\data\world\maps\battle\custom
    + folder bitwy wklejamy we wcześniej stworzony folder "custom"

    Zapraszam do komentowania, wszelkie wasze uwagi i sugestie oraz ewentualne prośby postaram się uwzględnic przy projektowaniu nowych historycznych batalii.

  8. #18
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    454
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bitwy historyczne od Pinotcheta.

    Zapowiedź mojej najnowszej bitwy: http://igorks.blogspot.com/2010/07/agna ... iga-z.html
    Sporo informacji dla zainteresowanych.

  9. #19
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Katowice
    Postów
    454
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Bitwy historyczne od Pinotcheta.

    Moja najnowsza bitwa: Bitwa pod Agnadello 1509

    Proporcie w bitwie: ok 3:1 - 3315 Francuzów przeciw 1141 Wenecjan

    grywalna nacja: Wenecja
    niegrywalna nacja: Francja

    więcej informacji na temat bitwy na moim blogu: http://igorks.blogspot.com/2010/07/agna ... iga-z.html

    link do ściągnięcia: http://www.twcenter.net/forums/download ... le&id=2920

    instalacja: po rozpakowaniu wejść w folder i skopiować folder Agnadello_1509 do Medieval II Total War\data\world\maps\battle\custom

    Miłej zabawy


















































  10. #20
    Gość

    Re: Bitwy historyczne od Pinotcheta.

    Szlachetny twórco bitew, grałem swego czasu w twoje bitwy, i myślę sobie, czy nie spróbowałbyś zająć sie biorąc pod uwagę mnogość wszelakich modów innymi trochę nacjami?
    Mam na mysli:
    1.
    Korzystając z zaangażowania Murada I (wojna z emiratem Karamanii) uderzyli oni na tureckie załogi w Macedonii i znaczną ich część wycięli i odnieśli sukces w bitwie pod Plocznik.
    2.

    w 1402 r. nadeszło miażdżące uderzenie ze strony wschodu. W bitwie pod Ankarą wojska Timura (Tamerlana), wspomagane przez anatolijskich rebeliantów, rozgromiły armię osmańską, biorąc do niewoli samego sułtana (nigdy już nie odzyskał on wolności). Klęska ta, o mało nie doprowadziła do upadku państwa Osmanów
    Ciekawe wojska, mnogość jednostek, druga bitwa gdyby Timur nie zlekceważył tejże nacji i zaczął "drążyć" temat
    pozdrawiam

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bitwy historyczne
    By Zwiastun in forum Alexander
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 18:49
  2. Bitwy historyczne
    By CzesiuGM in forum Third Age
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 09:35
  3. Bitwy historyczne od Pinotcheta
    By Pinotchet in forum Mody uzupełniające
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 09:28
  4. Bitwy Historyczne
    By SKOBRA123 in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-11-2012, 22:31
  5. bitwy historyczne
    By kosjosko in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 18:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •