Strona 238 z 368 PierwszyPierwszy ... 138188228236237238239240248288338 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 371 do 2 380 z 3671

Wątek: DLC/FLC/Legendarni Lordowie - spekulacje, dyskusja.

  1. #2371
    Podczaszy Awatar SaperHeart
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    540
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 140 podziękowań w 92 postach
    IMO lepszym rozwiązaniem byłoby przypisanie każdego LL (lub dwóch) do danej pod-frakcji oraz dopiero po zdobyciu lub przyłączeniu wszystkich rejonów dana frakcja stawałaby się głównym reprezentantem danej nacji. W przypadku Impreium, Karl zaczynałby jako Reikland itd.

    Poza tym Imperium jest nudne jak flaki z olejem. Ja tam nigdy nie przepadałem za tą Frakcją, czy to w WFB czy to w TWW.

  2. #2372
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ja nie lubię nacji ludzi w grach fantasy. Bo najczęściej są "Nacją Zerową". Czyli taką najbardziej nijaką, nie posiadającą żadnej wyróżniającej się cechy, za to uniwersalną. Gra nimi jest przeważnie nudna strasznie (choć zazwyczaj brodacze ich przebijają pod względem monotonii)
    I właśnie takie jest Imperium.

    Wydaje mi się że Legio użył złego słowa, ale oddającego nastrój w ca?

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  3. Użytkownicy którzy uznali post Ituriel32 za przydatny:


  4. #2373
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Dzisiejsza transmisja ma pokazać grę norską i najbliższe FLC (czyli ror).

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  5. #2374
    Cześnik Awatar ares354
    Dołączył
    Feb 2015
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    227
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 13 podziękowań w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ituriel32 Zobacz posta
    Ja nie lubię nacji ludzi w grach fantasy. Bo najczęściej są "Nacją Zerową". Czyli taką najbardziej nijaką, nie posiadającą żadnej wyróżniającej się cechy, za to uniwersalną. Gra nimi jest przeważnie nudna strasznie (choć zazwyczaj brodacze ich przebijają pod względem monotonii)
    I właśnie takie jest Imperium.

    Wydaje mi się że Legio użył złego słowa, ale oddającego nastrój w ca?
    Zarówno tobie jak i SpaerHeartowi może nie leżeć ta nacja, macie prawo. Mi nie leżą Elfy, są nudne, zawsze takie same, nie zależnie z jakich światów fantasy pochodzą. Komuś się granie nimi podobać nie musi, ale słowa jakie padły na filmiku i jeśli Legio ich dobrze tłumaczył są kpiną i pokazują brak profesjonalizmu ze strony twórców tej gry.

    Za podrzędne to mogą uchodzić Kislev, Araby, Tilea i wszystkie te małe nacje. Ale jeśli oni mówią że podrzędne jest Imperium, to Ja się nie dziwię czemu oni tak kochają VC które są nudne jak flaki z olejem. O każdej nacji można tak powiedzieć. Krasnoludy są też nudne, na swój sposób.

  6. #2375
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Nie ma się co denerwować. Ja gram wszystkimi rasami, jednymi mniej innymi więcej.
    Chcę by każda była ciekawa, a niestety Imperium jest najgorszą z wszystkich ras (no może po za chaosem). Jedyna ich unikalna cecha to trywialne urzędy. Które mają też elfy leśne, z tą różnica że mają to zrobione lepiej, bo chociaż trzeba jakiś budynek postawić by odblokować do nich dostęp.

    Ja czekam na moda Endlless War, bo w końcu będzie jakiś sens decydować się na grę Imperium.
    A to że twórcy wcale się przy imperium nie wysilili to nie nasza wina, właściwie to wszystkie początkowe rasy są biedne jeśli chodzi o mechanikę.

    Każdy ma swoje preferencje, ja nie lubię ludzi, krasnoludów, wysokich i mrocznych elfów.
    Za to kocham: leśne elfy, gobliny, Truposze, ludzi koty (tigranie z AoW), robaki (zergi z SC, demony cienia z AoW), lodowe nacje (szroniaki z Aow, ale i norską, kislev się pod to łapie).

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. #2376
    Cześnik Awatar ares354
    Dołączył
    Feb 2015
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    227
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 13 podziękowań w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ituriel32 Zobacz posta
    Nie ma się co denerwować. Ja gram wszystkimi rasami, jednymi mniej innymi więcej.
    Chcę by każda była ciekawa, a niestety Imperium jest najgorszą z wszystkich ras (no może po za chaosem). Jedyna ich unikalna cecha to trywialne urzędy. Które mają też elfy leśne, z tą różnica że mają to zrobione lepiej, bo chociaż trzeba jakiś budynek postawić by odblokować do nich dostęp.

    Ja czekam na moda Endlless War, bo w końcu będzie jakiś sens decydować się na grę Imperium.
    A to że twórcy wcale się przy imperium nie wysilili to nie nasza wina, właściwie to wszystkie początkowe rasy są biedne jeśli chodzi o mechanikę.

    Każdy ma swoje preferencje, ja nie lubię ludzi, krasnoludów, wysokich i mrocznych elfów.
    Za to kocham: leśne elfy, gobliny, ludzi koty (tigranie z AoW), robaki (zergi z SC, demony cienia z AoW), lodowe nacje (szroniaki z Aow, ale i norską, kislev się pod to łapie).
    Wiesz moderzy potrafili stworzyć ciekawą mechanikę dla tej rasy, więc się da, twórcom się nie udało. Każda z kolejnej rasy jest lepiej dopracowana od poprzedniej, widać to gołym okiem, dlatego też Leśnych elfów mechanika działa lepiej.

    W gruncie rzeczy po kilku kampaniach, wiele mechanik może się znudzić, lub zacząć irytować. Księga uraz gdy grasz pierwszy raz Krasnalami jest super, ale jak grasz dziesiąty raz zaczyna irytować. Ale póki twórcy będą udostępniać narzędzia dla moderów, to ta gra nie zginie.

    Legitimacy - a New Mechanic for the Empire - ten mod ma naprawdę spory potencjał i gra Imperium z modem zwiększającym poziom trudności jest satysfakcjonująca. Więc wiesz, wszystko zależy od chęci moim zdaniem. Tylko tu chcę coś rozróżnić.

    O ile mechanika Imperium jest nudna, to sam wygląda i działanie armii Mi osobiście pasuje bo lubię takie klimaty. Renesansowa armia, fanatycy religijni, maszyneria wzorowana na szalonych pomysłach Leonarda, Ja uwielbiam takie klimaty, bardzo Mi to przypomina jedną z moich ulubionych gier, Rise of Nation rise of legend.

  8. #2377
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach
    Odczep się od Krasnoludów

    A tak serio, to takie podejście do Imperium też mnie irytuje. Jedna z ważniejszych ras w tym uniwersum wokół której kręci się dość sporo rzeczy. Mam nadzieję że jednak Imperium zostanie bardziej dopieszczone przez CA w nadchodzących tygodniach poprzez dodanie subfrakcji itp.

  9. Użytkownicy którzy uznali post nazgool za przydatny:


  10. #2378
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Dla mnie to każda rasa jest ważna. Im więcej dostanie każda z ras oficjalnych elementów rozgrywki, w tym wynalazki od inżynierów z Nuln (gołębie z bombami - nie mylić z odchodami, czy choćby karabiny powtarzalne), tym lepiej. Tym bardziej, że moim zdaniem gra ma potencjał, niestety CA wycinaniem części rosterów stanowczo ten potencjał obniża.

    EDIT: Swoją drogą chyba mam pomysł, jak może wyglądać pierwszy Lord Pack na 4 rasy - wydaje mi się, że będzie to coś związanego z magami, ponieważ jakby spojrzeć na te wszystkie dotychczas ujawnione rasy, to mamy tak:
    -u HE, DE, Imperium, WE, Orków brakuje Lordów Czarodziei (nie piszę tu o Legendarnych Lordach, bo dla mnie to inna liga, coś a'la główne postacie z DoW3, bądź grywalne postaci z LoL'a) - to już pierwszy idealny materiał na dodatek.
    -drugi problem leży w małej ilości grywalnych Legendarnych Lordów u ras z dwójki, a także u Chaosu, Imperium, WE, Bretki. Tutaj mogą to być nawet lord packi bez potrzebnych lordów do Jaszczurek, gdyż one akurat w kwestii Lordów mają full.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  11. #2379
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Moja prawda jest taka że przy wszystkich podstawowych rasach się nie popisali, bo nie musieli.
    Wystarczyło tylko to że każda armia jest inna. Imperium i zieloni jest uniwersalne, Wampiry są bez strzelców i artylerii, Krasnoludy bez jazdy, Choas jest hordą.

    Natomiast jak spróbowali zrobić po najmniejszej linii oporu kolejną rasę czyli zwierzaków to zaczęło zgrzytać.

    Drugi powód to po co od razu zawyżać sobie poziom? Przecież jak zacznie się niezbyt wysoko, to potem nie będzie trzeba się aż tak męczyć.

    A powód trzeci to taki że Imperium ma być rasą wprowadzającą (znaczy dla początkujących) więc powinno być jak najmniej skomplikowane.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  12. #2380
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2017
    Postów
    37
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Czyli FLC doda tylko regimenty... nie wiem jak to się ma do mówienia, że każda rasa coś dostanie... Swoją drogą Norsca będzie mieć swoją wersję wojennego ołtarzu chaosu, a sami Wojownicy Chaosu nie

Strona 238 z 368 PierwszyPierwszy ... 138188228236237238239240248288338 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •