Strona 252 z 368 PierwszyPierwszy ... 152202242250251252253254262302352 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 511 do 2 520 z 3671

Wątek: DLC/FLC/Legendarni Lordowie - spekulacje, dyskusja.

  1. #2511
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Zunaboxe Zobacz posta
    Jest zaznaczone gdzie szczurki zaczynają (duże ruiny) - jeden w Lustrii, drugi w Southland.

    Obawiam się, że zrobią z królów grobowców wampiry - na co wskazują te same kształty chorągwi (zasadą jest, że każda rasa ma inne). Z Arabią też troszkę oszukali z krzyżowcami. Trzeba będzie czekać na DLC.

    Mapa bardzo na plus - będzie się działo!
    Mam nadzieję, że z czasem te Wampy zostaną na TK zamienione. Co do krzyżowców to parę informacji. Rycerze Św. Origo są jednostką z dodatków z The Citadel. Z kolei Sudenburg to miasto Imperium, na co wskazuje informacja o Arabii z Wikii Warhammera. Zastanawia mnie natomiast Sartosa oraz Albion. Dlaczego Albion jest we władaniu Skaelingów?

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. #2512
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Wschód mapy spłaszczyli jak naleśnik - mam nadzieję, że w przypadku połączonej kampanii oddalą nieco Ulthuan od Arabii i Albionu & kawałka Norski.

    No i ciekawe czy minorowe Skaveny będzie poosiedlana w terenach zaznaczonych na ruiny czy będą działać jako horda?

  3. #2513
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2017
    Postów
    37
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach
    Kurcze oby nie zrobili ze Skavenów hordy... Może po prostu tak zaznaczyli bo szkoda im było czasu na jakąś specyficzną ikonkę, a może Skaveni będą mogli siedzieć pod miastami w tym zrujnowanymi...

  4. #2514
    Wojski Awatar Maniek116
    Dołączył
    Feb 2015
    Lokalizacja
    Kielce
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Te zniszczone miasta to jakby filler bo oni dalej ukrywają obecność Skavenów w tej grze

  5. #2515
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Zrób ktoś dluzsze podsumowanie tej mapy
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  6. #2516
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    A mi się nie za bardzo to podoba, chodzi o proporcje Ulthuan jest tej samej wielkości co 3 pozostałe kontynenty...

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. #2517
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Ituriel, ta cała mapa jest zrobiona pod względem tego na szybko, bo to wygląda tak ściśnięcie jak w BotET. Co do tego przeglądu to wygląda to tak:
    Tyrion zaczyna w Lothern, Teclis na Żółwich Wyspach. Podejrzewam, że zadanie początkowe dla Tyriona będzie polegać na wyzwoleniu Eataine z rąk Kultu Ekscesów. U Jaszczuroludzi to Mazdamundi może być w Hexoatl, z kolei Kroq'Gar w Królestwie Bestii. Kwestia Mrocznych Elfów to Malekith w Naggarond - jego i całego ludu Mrocznych Elfów siedzibie. Z kolei Morathi jako przywódczyni Kultu Rozkoszy zaczyna w Iron Peaks. Kwestia nieznanej rasy z tego, co widzę na mapie wygląda tak, że to rasa osiadła (?) - tylko tyle niestety wiem. Ogółem mapka ciekawa, ale mam nadzieję, że przy połączeniu map to zmienią, bo Ulthuan jest niepotrzebnie powiększony, za to Południowe Ziemie i Lustria wyglądają... dziwnie? Sorry, ale oficjalnie w Warhammerze Fantasy mapa wygląda tak:

    Mam wrażenie, że niepotrzebnie spartaczyli wygląd mapy. W ogóle ktoś mi wyjaśni, dlaczego Skaelingowie mają Albion?
    A tak przy okazji ciekawi mnie, kim będą Agholowie, czy Mungowie - czy trzeba liczyć się z obecnością Norsmenów, czy jednak osiadłych Wojowników Chaosu? Z pozostałych nacji to mamy następujące okręgi:
    -Leśne Elfy
    -Zwierzoludzie
    -Dzikie Orki
    -Norsmeni
    -Imperium (Sudenburg)
    -Bretonnia (Thegans Crusaders)
    -Krasnoludy
    -Wampiry
    Nie wiem, jak będzie z Rycerzami Origo, Piratami z Sartosy i Koloniami Nowego Świata...

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  8. #2518
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    114
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 16 podziękowań w 11 postach
    Wśród Dark Elfów Cult of Pleasure - czyli wygląda na to, ze to Kult Slanesza. Ciekawe czy Army List będzie obejmował oddziały Chaosu z Marką Slanesza tak jak to było w army liście w battlu w VII edycji.

  9. #2519
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2015
    Postów
    24
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach
    Cytat Zamieszczone przez Turek Zobacz posta
    Zrób ktoś dluzsze podsumowanie tej mapy
    Ja dorzucę swoje:

    Ulthuan:
    1. Ulthuan rzeczywiście sprawia wrażenie zbyt dużego. Jest to chyba kompromis dla grywalności na tej wyspie.
    2. Jest szansa, że na Ulthuanie nie będzie nudno. Są na początek buntownicy (jak secesjoniści imperium) utożsamiani przez kult mrocznych elfów. Są też w pobliżu nacje Norski i piraci. Oby byli częstymi gośćmi na wyspie. Oby też Mroczne Elfy na północy dawały radę – szczególnie, że posiadają jedną bramę.
    3. Czy macie wiedzę dlaczego dwie wyspy są opuszczone (czy wynika to z lore?)? Raczej nie spodziewam się tam miejsca dla skavenów.
    4. Albion należy do Norski. Jestem gotów zgodzić się na takie uproszczenie – nie ma chyba innej alternatywy. Nic innego ze stworzonych ras tam dać nie mogą. A brak Norski na wschodzie pewnie by zubażał rozgrywkę.

    Nagaroth:
    5. Liczę na ciągłe zagrożenie ze strony północnych plemion. Fajnie by było gdyby się odradzały, jak Zwierzoludzie. Może też będą eventy na pojawianie się oddziałów chaosu.
    6. Cieszy duża ilość frakcji Mrocznych Elfów. Wyjście na Ulthuan lub Lustrię może zająć chwilę, co pozwoli wrogom na stworzenie silnych frakcji.
    7. Rozumiem, że ruiny reprezentują pustkowia (bez tych ukrytych skarbów itp.). Nie wiem czy tu spodziewać się skavenów.
    8. Zwierzoludzie! Cieszy ich ilość, zgodna z lore. Zauważyłem, że frakcja ta stara się radzić sobie lepiej, więc jest szansa na budowanie ciągłego zagrożenia dla Mrocznych Elfów i ogólnej dzikości tego kontynentu.
    9. Na the bleak coast mamy chyba reprezentację Wysokich Elfów (od Tiranoc).

    Lustira:
    10. Strasznie pustawo! Być może uzupełnią obszary skaveni, ale też nie spodziewam się ich więcej niż Jaszoczuroludzi (których też nie ma zbyt wielu – już więcej jest Elfów na Nagaroth). Wiem, że mamy mieć to poszukiwanie Eldorado itp., ale może być ciężko natknąć się na Jaszczuroludzi (jeżeli nie będą zasiedlać chętnie prowincji). Zobaczymy, jak to wyjdzie w grze.
    11. Mroczne Elfy na południu robią chyba za „buntowników” dla Teclisa.
    12. Orki i Krasnoludy na plus – fajne urozmaicenie. Szczególnie, że mają swój pas gór, gdzie nie będą mieć kar do porządku i populacji.
    13. Skeegi – super. Spodziewam się zresztą, że będą grywalni skoro Norsca jest DLC do obu części.
    14. Wybrzeże Wampirów jest – to wiedzieliśmy. Kolonia Ludzi też – spodziewam się skopiowania frakcji imperium (podobnie dla piratów i miasta w Arabii).

    Southland:
    15. Oszukali trochę z tymi zakonami (Bretonia) zamiast Arabii. Nie neguję istnienia tam zakonów, ale nie władają chyba całą Arabią. Oby tylko kupowali w ten sposób czas i dodali ich w DLC. Chociaż patrząc na Kislev, Księtwa, Tilę i „Hiszpanów”, to możemy zacząć się do nich przyzwyczajać. Nie musi być to złe, pod warunkiem dodania Królów Grobowców – nastrój krucjaty na wschód mnie przekonuje.
    16. Nie wyobrażam sobie Wampirów zamiast Królów Grobowców – oby to był stan mocno przejściowy (przy pierwszej części pierwsze DLC rasowe wyszło chyba po miesiącu). Mi osobiście psuje to klimat.
    17. Cieszą leśne elfy - niech mieszają. A jaki potencjał przy odblokowaniu modami.
    18. Leśne Elfy, Kransoludy x2, orki x2, imperium x2, Bretonia x3, Jaszczurodzie x3, Zwierzoludzie x2, Wampiry x 2 (skoro już muszą być), a do tego skaveni x X i Elfy Wysokie x 2 – ten młyn zapowiada się bardzo ciekawie i nie wiem, czy nie najlepiej ze wszystkich czterech kontynentów (trzech i wyspy).

    Ogólnie:
    19. Nie sądzę by zmniejszyli Ulthuan po połączeniu. Oby jednak był rzeczywiście kawałek dalej od Starego Świata.
    20. Wg. mnie skaveni będą osiadłą rasą, co potwierdza umiejscowienie dwóch głównych skveńskich nacji. Wydaje mi się, że po prostu nie zaznaczali jeszcze miejsc, gdzie będę pomniejsze frakcje skavenów.
    21. Mam wrażenie, że jest więcej prowincji niż w pierwszej części. Może to przez podzielnie ich na cztery kontynenty (trzy i wyspę).
    22. Wciąż wierzę, że walka o wir (wzmacnianie/osłabianie) będzie miało skutek w postaci słabszych lub mocniejszych najazdów chaosu. Dobrą mają do tego przestrzeń od północy. Dla równowagi przydałoby się również by atakowali od południa – w takim wypadku przy uproszczeniu, że będą to inwazje wojowników chaosu/zwierzoludzi (nie mamy bowiem frakcji demonów).
    23. Sądzę, że Dark Elfów Cult of Pleasure to po prostu Mroczne Elfy

    Cieszę się, że po Norsca DLC spływaj nowe informacje o drugiej części. Do premiery już tylko miesiąc i dwa tygodnie, a wciąż nie znamy:
    - mechaniki Mrocznych Elfów,
    - zmian w magii,
    - skavenów i ich mechaniki,
    - zasad działania wiru, co jest przecież clou tej części.

  10. Użytkownicy którzy uznali post Zunaboxe za przydatny:


  11. #2520
    Asuryan
    Gość
    Co do mapki, to raz że Ulthuan jest za wielki, a dwa Czarny Ląd za bardzo przesunięty na zachód. Pod Ulthuanem powinno być Wybrzeże Wampirów, a nie Wybrzeże Arabii. Tak więc sama mapa na spory minus. Albion jest we władaniu Skaelingów z czystego lenistwa - nie chce się im robić kolejnej unikatowej nacji ala celtycki Albion, tym bardziej że fimirów już przerzucili do Norski. Z tego samego powodu nie ma Arabii, łatwiej wrzucić tam krzyżowców z Imperium i Bretonni. Wampiry (Strzyganie i Nekrarchowie) zamiast TK to już całkowite nieporozumienie.

    Co do ostatniej rasy - to oczywiście Skaveni siedzący pod ruinami.

Strona 252 z 368 PierwszyPierwszy ... 152202242250251252253254262302352 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •