Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 102

Wątek: Gra Wojownikami Chaosu

  1. #71
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Najbardziej w Total War Warhammerze czekałem właśnie na Chaos i szczerze mówiąc zawiodłem się: tak jak to już zostało powiedziane, irytuje zabawa w kotka-myszkę co trochę gryzie się z tłem jakobyśmy mieli prowadzić potężną inwazję Chaosu w celu unicestwienia świata. Generalnie podczas gry Chaosem sugerowałbym najpierw iść w każdej hordzie w budynek umożliwiający rekrutację Wojowników Chaosu - przeskok jakościowy od Maruderów jest ogromny. Drugie w kolejce są Piekielne działa, które na ustawieniu z mniejszą skalą jednostek są w stanie wygrać bitwę (ja gram na średnich jednostkach) - nim wróg zdoła do nas dojść 2-3 piekielne działa zrobią taki Meksyk, że szarża naszych Chaos warriorsów zetrze przeciwnika w proch. Choć już za jazdą strzelającą trochę się nabiegamy naszymi Grasantami-kawalerzystami i pieskami. Inny minus jest taki, że demon Tzeentcha który rzuca nam wyzwanie, jest możliwy do poprowadzenia tylko w potyczkach - szkoda, bo to byłaby fajna nagroda w kampanii - rekrutacja wykokszonego lorda jako wynagrodzenie za zniweczenie planu Pana Zmian. W sumie to liczę, że do Wojowników Chaosu kiedyś dojdzie jeszcze jakiś legendarny lord reprezentujący Nurgle'a.

  2. #72
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Jestem typem kolekcjonera, już same osiągnięcia i ptosiar do multi (za wygranie kampanii). Dodatkowo Pożeracz Słońc jest jednym z najfajniejszych lordów w młotku. Powinny już dawno zmotywować mnie do gry tą nacją.
    Tak się jednak nie dzieje, na samą myśl o nich odechciewa mi się gry w młotka.

    Problemów jest kilka.
    - Mechanika hordy chaosu.
    - Imperialny Kislev - ja wiem że to tak naprawdę tylko parę jednostek.
    - Początek rozgrywki. - Przecież jesteś super koksem, znaczy Archaon i Kholek Pożeracz Słońc nimi są. A trzeba uciekać przed każdą wrogą armią, czy agentem.
    - Średnia i późna rozgrywka - Tu znowu jak się już dorobimy elitarnych jednostek to w zasadzie po grane.
    - Ta kampania jest nudna - cały czas tylko palimy i niszczymy miasta.

    Ale tak naprawdę to wszystko u góry to pikuś. Prawdziwym problemem jest to że game play Chasu to sposób gry Khorna. Przecież gramy jako zjednoczony Chaos, tak? Więc gdzie są metody walki pozostałych mrocznych bogów? Nurgle, Tzeencha czy Slaneesha? Znaczy manipulacje, zasadzki, choroby?

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  3. #73
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ituriel32 Zobacz posta
    Ale tak naprawdę to wszystko u góry to pikuś. Prawdziwym problemem jest to że game play Chasu to sposób gry Khorna. Przecież gramy jako zjednoczony Chaos, tak? Więc gdzie są metody walki pozostałych mrocznych bogów? Nurgle, Tzeencha czy Slaneesha? Znaczy manipulacje, zasadzki, choroby?
    Niby są jakieś eventy, tylko tyle że sprowadzają się one do spraw kosmetycznych: tu zmniejszymy rozwój hord, raz dostaniemy zniżkę na rekrutację Pomiotów Chaosu, a jeszcze innym razem utracimy nieco punktów ruchu.

    A i zauważyłem ciekawą rzecz, o której chyba nikt wcześniej nie wspominał. Demon Tzeentcha spawnuje się z taką ilością armii, jaką my posiadamy - zatem odradzałbym rekrutacje nowych armii po 90 turze, bo gdy dojdzie do starcia naszej armii składającej się z Grasantów Chaosu z jedną z armii "Zgromadzenia Chaosu" to zostaniemy wgnieceni mixem Wybrańcy,potwory i piekielne działa.

  4. #74
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Pytanie odnośnie Chaos Marauders ale tez bardziej ogolne.
    Dlaczego jednostki z "great weapons" sa tak znacznie droższe w utrzymaniu?
    Np. na screenie poniżej porównanie - jednostka z "great weapons" ma wyższa szarże a tak to wszystko gorsze (jest tam jeszcze różnica jednego stopnia doświadczenia, ale i tak ta great weapons jest ogólnie rzecz biorąc gorsza w statystykach).

    20161015201211_1.jpg

  5. #75
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Płacisz tyle za cechę "przebijanie pancerza" na maruderach z dwuręczną bronią,choć osobiście też myślę że nie jest to warte wyższej ceny i kosztów utrzymania
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  6. #76
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ja próbowałem grać tym chaosem Ale standardowo dostałem po tyłku, wychodzi na to że nie umiem/nie rozumiem tych bitew. Moje armie składające się z demonicznych dział i wybranych są masakrowane przez brodaczy. Gdzie oni wystawiają lorda, 1-2 bohaterów, 1-2 jednostki do walki w zwarciu, 1-3 działa i resztę to kusznicy i gromowładni. Moi chłopcy nawet podejść nie są w stanie, a jak już doczłapią to potrafią się złamać na tych podstawowych oddziałach. W całym tym układzie najbardziej denerwują mnie działa. Jak ja nimi strzelam to zabijają tylko 50-100 ludzików, a jak wrogie si sobie strzela to kosi 200+ moich najlepszych jednostek.

    W sumie to moja wina bo nie używałem za dużo jazy.

    Niedługo spróbuje znowu, znaczy jak mi się znudzą nowi LL.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. #77
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Ogółem jak chodzi o Chaos to polecam składać armię z: Smoczych Ogrów, Wybrańców, Rycerzy Chaosu (wg mnie lepsi od tych z kopiami), piekielnych dział, 1-2 bohaterów (osobiście biorę Błogosławionych Bohaterów jednego i jednego czarownika).

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  8. #78
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Właśnie skończyłem kampanię Chaosu. Oto jak przebiegała rozgrywka:

    1) Podporządkowanie plemion Norski, czyli jakoś 1/2 całej kampanii. Zniszczyłem wszystkie plemiona, następnie wskrzesiłem Vargów i zrobiłem tak aby skolonizowali resztę Norski.
    2) Popłynąłem sobie do Bretonii i ją dobiłem (3 miasta)
    3) Pocisnąłem na Imperium i je też dobiłem . Resztę zrobiły Wampiry, Orkowie i Vargowie.

    Kampanie mi zajęła dwie krótki sesje wieczorne. Całą przeszedłem jedną hordą z Kholekiem, Smoczymi ogrami i Shaghotami. 160 Tur. Dość łatwa kampania, jedynie początek jest ciężki. Brakuje mi czegoś takiego jak było w Medievalu 2: Krucjat. Typu Imperator zwołuje krucjatę na Chaos, fajne by to było. A tak to się ich łatwo oddzielnie podobijało.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  9. #79
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ja też w końcu wygrałem chaosem (ale na łatwym).

    Dalej twierdzę że ta kampania? rasa? Jest mocno nie przemyślana.
    Na początek jednostki. Te pocztowe są słabe, a nawet bardzo słabe. Średni szczebel w zasadzie nie istnieje, bo za chwilkę można mieć te elitarne więc po co marnować miejsce i środki na te średnie. Zaś elita to samo grajka.

    Technologie.
    Jak dla mnie najsłabsze z wszystkich ras. Znaczy najnudniejsze i takie jakoś całkowicie bez polotu. Na początku liczą się tylko te co zwiększają łaski za bitwy i grabienie miast. Reszty mogło by nie być.

    Kasa.
    Na początku nie ma jej wcale i trzeba się liczyć z każdą złotką (łaską), a już po 40? 50? turach jest się paniskiem (poziom trudności opóźnia tylko o parę tur), ze złotymi zębami i łańcuchem krowiakiem na szyi (też ze złota). Jakoś mocno nie wyważone to jest.

    Rozbudowa hordy.
    Jakoś wcześniej nie zauważyłem że każdy następny budynek jest droższy. Znaczy potrzebuje więcej poziomów rozwoju hordy, tak że za budynki z miejsc 6-9 płaciłem ponad 12 punktów rozwoju. Plusem jest specjalizacja budynków: ten od dział, tamten od magów, a tamten od jazdy, a jeszcze inny od trolli. Tak że można bardzo łatwo rozwinąć swoją hordę w budynki (a w konsekwencji) w jednostki których chcesz używać. Minus też jest. W zasadzie nie ma stanu średniego bo ulepszenie kosztuje 1-2 rozwoju, tak że zazwyczaj już w następnej turze też jest postawione. I nie ma już żadnego powodu by kupić jednostkę średniego szczebla.

    Grałem Kholekiem i jaki on jest milusiński, a jak zdobędzie się jego unikalny młot i zadaje on wtedy obrażenie obszarowe. Bajka.
    Sigvald to nuda. Taki najzwyklejszy ludzki lord. Starznie nieciekawy do grania.

    - - - - - - - - - - -

    A co do warunków wygrania.
    - Bretonia upada pod naporem Estalii, Zwierzaków i Leśnych Elfów. Dla nas pozostaje tylko ją dobić (jeśli jeszcze dycha). Mam nadzieje że po jej oficjalnym wyjściu, stanie się ona jakimś większym problemem.
    - Imperium - W zasadzie tu jest różnie ale przeważnie nigdy nie udaje się im stworzyć jakiegoś większego państwa.
    - Krasnoludy - To jest w zasadzie największa trudność dla chaosu. Bo brodacze często dominują swój narożnik mapy. A dodatkowo ich armie są nie wygodne dla naszych jednostek. Pełno strzelców, dział i bardzo wytrzymała piechota.
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 06-02-2017 o 11:44

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  10. #80
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Zaktualizowano roster o Czarowników Cienia.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •