Witam, kilka dni temu zakupiłem tą gierkę, wszystko było ok i wesoło dopóki nie spróbowałem jej włączyć. Przy uruchamianiu wyskakuje mi błąd "Legacy hardware detected. The graphics card detected does not have 512MB of video memory. Europa Universalis IV require at least 512MB of video memory to work properly.", po naciśnięciu jedynej opcji "Ok" gra się odpala, jednakże za każdym razem gdy chcę wrócić do menu, albo zrobić cokolwiek innego ten błąd wraca. Gra działa normalnie, bo co się dziwić, w końcu mam kartę graficzną Gigabyte Radeon R9 270X 2GB GDDR, lecz wciąż nie wiem jak to naprawić, chodziłem po anglojęzycznych forach, lecz nie znalazłem tam odpowiedzi (sterowniki mam już zaktualizowane, windowsa 7 64 bit tak samo). Gdyby ten błąd pojawił się raz przy odpalaniu to jeszcze pół biedy, mimo, że czas zanim gra się włączy znacznie się wydłuża, ale błąd pojawia się dosyć często. Gra została zakupiona na platformie steam wraz z czterema DLC (Conquest of Constantinopole Music Pack, Horseman of the Crescent Unit Pack, Star and Crescent oraz Women in History).

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam
ziomek0002