Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Uniwersum Metro 2033

  1. #11
    Podczaszy Awatar Mopek
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Turek
    Postów
    694
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 12 podziękowań w 10 postach
    Też czytałem i opinie mam jak większość. 33 na mega wypasie, 34 totalna nuda, teraz 35 jeszcze nie oceniam bo jestem dopiero w połowie książki. Chociaż nie porywa mnie tak bardzo jak pierwsza część. Tutaj Artem jest jakiś taki... no dziwny. Wiem, że mogą na to wpływać wydarzenia z pierwszej części ale po prostu nie podoba mi się. Zobaczymy jak się skończy. Niestety nic innego nie czytałem oprócz wyżej wymienionych więc nie ma się co wypowiadać. Jednak książki ze Stalkera bardziej mi się podobają.
    I w grę też nie grałem - warto?

  2. #12
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Moim zdaniem tak. Osobiście cenię sobie swój wzrok, więc nie gram w ciemnym pokoju z automatycznymi ustawieniami grafiki, gdzie niewiele widzisz nawet z włączoną latarką, ale i tak jest klimat. Same Metro nie jest jakoś specjalnie trudne, ot strzelanka z fabułą (chowa się do Max Payne'a), ale ten klimat na powierzchni... Człowieka ssie w żołądku by pozwiedzać otwarty świat (a szkoda że nie jest to możliwe). W pierwszej części mamy do odegrania wydarzenia z książki o tym samym tytule. Zaś w drugiej mamy fabułę pośrednią między M34 a M35. Bez przejścia gry czytelnik może czuć zagubienie podczas lektury Metro 2035.

    Osobiście uwielbiam gry Stalker, ale jakoś nie wzięło mnie do czytania. Wybranie się do biblioteki to za duży wysiłek, a na kupienie całości nie stać mnie obecnie (i tak od 3 lat ).



  3. #13
    Podczaszy Awatar Mopek
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Turek
    Postów
    694
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 12 podziękowań w 10 postach
    No nie no nie będę książki przerywał w połowie, żeby pograć Chociaż jak mi sie Attyla znudzi to się pomysli o zakupie
    Niedawno nawet w Poznaniu był LARP w klimacie Metro. Impreza chyba nazywała się Festung i rozgrywała się na którymś z fortów. Zapraszali mnie ale jakoś nie było czasu i pieniędzy

  4. #14
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Książki już u mnie, powoli pożeram treść.



  5. #15
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Doczytałem do końca "Prawo do użycia siły". Napisana w innej kompozycji niż pozostałe, co u mnie wywoływało zaciekawienie, z czasem irytację. Tak de facto to nie ma zakończenia. To co jest niby powinno wystarczyć, wzbudzając zainteresowanie potencjalną drugą częścią, ale mnie się nie podoba. O ile zakończenie jest urwane, to wyjaśniono wszystkie możliwe wątki poboczne, może poza spotkaniem ludzi z jednostki wojskowej. W skali szkolnej dałbym 4-.



  6. #16
    Podczaszy Awatar Mopek
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Turek
    Postów
    694
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 12 podziękowań w 10 postach
    Ja się chyba nie będę brał za te książki spoza "głównego cyklu". Jakoś tak boje się przekonać hehe.
    A czytałeś tę polską książkę Kompleks 7215? Bo wśród moich znajomych książka zbiera bardzo skrajne opinie.

  7. #17
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Spoza głównego cyklu polecam "Otchłań", "Korzenie niebios", "Piter". Te trzy warto przeczytać. Reszta ma nędzny scenariusz ("Mrówańcza" - nie zgadniesz o czym jest, poważnie, nie zgadniesz o czym jest ; "Dziedzictwo przodków" - zaczyna się fajnie, ale w trakcie pisania autor zaczął pić i wyszła mielonka z zawartością mięsa poniżej 0%, a do tego na siłę próbował sklecać wątki i kończyć fabułę) albo jedzie na schemacie ponad granicę możliwości ("Ciemne tunele") albo jest do poczytania, ale ma nierówną jakość (trójksiąg Diakowa, który zaczyna się fantastycznie, a kończy tak sobie).

    Nie czytałem, ale u moich znajomych (całych dwoje, bo nikt więcej u mnie nie czyta niczego z S-F czy fantasy) zbiera opinie od przeciętnej w dół.



  8. #18
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    18 maja wychodzi kolejna książka z serii Metro w Polsce. Pisana przez p. Roberta Szmidta powieść pt.: "Wieża". Autor od lat pisze w postapokaliptycznym klimacie i w UM2033 debiutował książką "Otchłań", którą polecam.



  9. #19
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Dopadł ktoś już "Wieże" i może cokolwiek powiedzieć? Jeśli nic ciekawego to zacisnę pasa ciekawości i odłożę zakup na późniejszą porę, a w przeciwnym razie (czego się spodziewam) zacisnę pasa i pogłoduję ze dwa dni.



  10. #20
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    W ferworze walki pojawiła się kolejna książka z uniwersum: "Prawo do życia" Szabałowa, autora który napisał wydaną pewien czas temu "Prawo do użycia siły".



Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •