Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Oddziały i ich liczebność - problem

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2015
    Postów
    27
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Oddziały i ich liczebność - problem

    Dziś próbowałem zainstalować kilka modow łącznie z modem falls of eagles wszystko sie ładnie wyczytało lecz ku mojemu zdziwieniu liczebność w jednostkach piechoty zrobiły sie po 86 dla miecznikow itd a 56 dla łuczników a paski liczebności na zielono i na maxa ... Nie spodobało mi sie to wiec zacząłem szukać przyczyny bo wydaje mi sie ze w czystej podstawce jest ponad 100 w oddziale . Po kolei wyłączyłem moje dodatki które ściągnąłem ze steama. Włączyłem grę niby czysta bez żadnego moda ... I w oddziale miecznikow mam po 56 ludzi a pasek jest załadowany na maxa na zielono liczebności a u łuczników po 26 ... Tez niby max ... i teraz nie rozumiem o co chodzi bo gra jest czysta bez żadnego moda a pokazuje po 56 ludzi w pełnym odzdziale . Proszę o pomoc

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2015
    Postów
    27
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Mam kolejne dziwne informacje. Gre usunołem z komputera. Pozbyłem sie wszystkich modyfikacji. Wgralem gre na nowo z biblioteki steam, gra sie prawidlowo sciagnęla na komputer i pewny, że po zainstalowaniu jej na nowo problemu nie bedzie odpalam kampanie na nowo, obojetnie kim i nadal mam tą samą sytuacje czyli ....goła podstwka oddzialy w zwarciu 56 ludzi na pelnym zielonym pasku liczebnosci a strzeleckie 26 ludzi i u mnie i u przeciwnikow to samo. Jesli dodam mod fall of eagles liczebnosc zmnienia sie z 56-86 w zwarciu a z 26-46 jesli chodzi o strzelcow... wszystko inne jesli chodzi o gre pracuje prawidlowo.. Nikt nie może mi pomoc i podpowiedzieć gdzie jest problem ? gra zapisala jakos sobie blędny plik ? kiedy 3 dni temu po raz pierwszy sciągnolem Attile nie bylo tego problemu...jednostki w zwarciu byly normlanie okolo 100 czy ponad 100 jednostek w oddziale. Mody ktore dodalem spowodowaly jakis blad.

  3. #3
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Pytanie trywialne ale....próbowałeś to zmienić w ustawieniach? Bo z tego co widzę po opisie to nie bardzo

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2015
    Postów
    27
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    a jest tam taka opcja ? przegladalem opcje ustawienia gry i tam nie znalazlem opcji regulacji liczebnosci ludzi w odzdziale ...jedynie widzialem opcje wielkosci sztandaru i takie tam glupoty...chyba bede musial sobie kupic okulary jesli tam jest taka opcja . mozesz mi powiedziec cos blizej?

  5. #5
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    No to problem z głowy,oczywiście że jest . Niestety nie mam w tej chwili zainstalowanego żadnego z najnowszych TW ale w starszych częściach ta opcja była w ustawieniach gry(w tym nowszym też jest na 200% ale niestety nie pamiętam dokładnie gdzie,a wiem że jest bo sam zmieniałem jak miałem zainstalowane)

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2015
    Postów
    27
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    w ustawieniach szeroko pojetych gry...bo konkretnie pod opcja ustawienia gry tego nie ma na pewno...musi to sie kryć gdzie indziej np w gdziale grafiki ?! bo skoro tak mowisz ze musi byc to trzeba tego szukkac inadzej. NA pewno nie ma tego w opcji USTAWIENIA GRY.

  7. #7
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    W ustawieniach grafiki gry
    http://steamcommunity.com/app/325610...3091/?l=polish

    Jeśli zajdzie taka potrzeba to wrzucę screena ale to później,ok?


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2015
    Postów
    27
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    z tego opisu linku zajaca dowiedzialem sie ze innym też sie przytrafiala podobna sytuacja i podobno komputer sam przestawia aby upłynnic rozgrywke ?! ciekawe czyli zmienil ilosc zapewne po tym jak wgralem moda fall of eagles bo on zwieksza liczebnosc ludzi w oddziale...jak komp zobaczyl ze ludu jest wiecej niz w podstawce to zmniejszyl je aby utrzymac płynnosc na najlepszym poziomie ?

  9. #9
    Sara Temer
    Gość
    Uhh, w Rome II tylko wgrywały się badziewne tekstury jeśli gra sądziła, że komp nie wyrobi, tutaj widzę, że posunęli się trochę dalej To jak, zmień rozmiar oddziału w ustawieniach grafiki i zaznacz opcję "brak limitu pamięci wideo" czy jakoś tak, z tego co pamiętam ta opcja odpowiadała za automatyczne zmniejszanie jakości grafiki. Nawiasem mówiąc, ta opcja jest kompletnie bezsensu, bo za bardzo zmniejsza grafikę (tzn. jak sam sobie poustawiasz to wyciągniesz z gry znacznie więcej)
    Ostatnio edytowane przez Sara Temer ; 20-01-2016 o 13:25

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2015
    Postów
    27
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dzieki Temer "brak limitu pamięci wideo" ta opcja tez jest w ustawieniach graficznych? jak widać posuneli sie do tego a ja nie bylem w stanie wyobrazić sobie aby coś takiego gra sama robiła...jednak to użytkownik powinien o takich sprawach decydować. Nie sadziłem i dlatego nawet nie przeszukiwalem opcji graficznych...

    apropo ja mam i5 procek z 2015 roku i nvidia GTX 760 8G ramu pamieci...komputer chyba powinien sobie radzic z taka attila a nie ze gra mi taki numer robi.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •