Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Jak powinna wyglądać armia lądowa i jak jej używać?

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Jak powinna wyglądać armia lądowa i jak jej używać?

    Jestem początkującym graczem i dlatego chcę zapytać o radę doświadczonych strategów.

    Chciałbym wiedzieć jak powinna wyglądać typowa armia lądowa i jak jej efektywnie używać. Rozpocząłem kampanię jako Austria i jestem trochę zagubiony gdyż mam do wyboru do rekrutowania strzelców liniowych, pikinierów, jakąś lekką piechotę, grenadierów, kawalerię, dragonow, artylerię i inne

    I nie wiem co rekrutować i w jakiej ilości a także jak najefektywniej używać armii w bitwie.

    Proszę więc o porady co i jak

  2. #2
    Asuryan
    Gość
    Trochę artylerii zawsze się przyda (z 4 działa na początek) i kawaleria do uciszania dział wroga, najlepiej strzelecka (ze 2-4 jednostki lekkich dragonów). Lekka piechota ma większy zasięg od liniowej, warto mieć jej od 4 do 6 jednostek - nie za dużo, bo ma mniej żołnierzy w oddziale. Pikinierów nie bierz w ogóle, grenadierzy są nieźli jak wyczujesz kiedy rzucić granaty. Piechota liniowa to podstawa, kręgosłup armii, powinna liczyć przynajmniej połowę Twoich sił. Podczas bitwy przede wszystkim chroń swego generała. To porada a propos trybu single, w multi nie jestem zbyt dobry.

  3. #3
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Ja zawsze wolałem zwykłą jazdę niż owych lekkich dragonów(do dziś pamiętam smaczek z polskiej wersji językowej - "dragoni lekkokonni" ). Artyleria też nie powala skutecznością,zwłaszcza ta początkowa którą nie można ruszać. Dla mnie osobiście 4 jednostki to max,co do reszty zgodzę się z poprzednikiem,zwłaszcza lekka piechota jest niezbędna a na multi to bez niej niemal na pewno bitwa zakończy się porażką. Z racji zasięgu,rozproszenia szyku i większej celności jest to jednostka niezastąpiona.

  4. #4
    sadam86
    Gość
    Do samego składu dodałbym też opracowanie odpowiednich technologii jak kartacze dla artylerii, lepsze bagnety dla piechoty czy też osłony.

  5. #5
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Dokładnie,dla piechoty najważniejsza w mojej opinii technologia to ostrzał szeregami,daje wielką przewagę

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dziękuję za odpowiedzi. Skoro piechota lekka ma tak duże znaczenie to chciałbym jeszcze dowiedzieć się jak mam jej używać na polu walki? Czy ustawić te oddziały w linii razem z piechotą liniową/elitarną czy gdzieś z boku i atakować z flanki? Jeżeli tak, to czy oddalenie tych lekkich oddziałów od reszty wojsk nie jest zbyt niebezpieczne z uwagi na zagrożenie atakiem wrogiej jazdy? Wydaje mi się że lekka piechota nie bardzo nadaje się do walki wręcz a tym bardziej z kawalerią.

  7. #7
    Asuryan
    Gość
    Większość lekkiej piechoty z powodu możliwości ustawienia pali, bardzo dobrze nadaje się do walki z kawalerią.... gdy prowadzi nią AI. Ale piechota liniowa, szczególnie elitarna, rozniesie ją na bagnetach.

  8. #8
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Piechota liniowa wg mnie jest skuteczniejsza od elitarnej z jednego prostego powodu - prowadzenie ostrzału. Lekka piechota idealnie nadaje się do partyzantki i wybijania części oddziałów przed "właściwym" starciem piechoty liniowej. Przynajmniej ja tak uważam

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  9. #9
    Asuryan
    Gość
    Tylko że piechota elitarna, to też w większości przypadków liniowa

  10. #10
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Tak, aczkolwiek ze względu na sposób ostrzału lepiej werbować zwykłą liniową

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •