Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Gra Cesarstwem Zachodnim

  1. #21
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Cesarstwem Zachodnim

    Na początku pozwolic się zbuntowac osadom w których niski poziom zadowolenia. Potem wyrzynamy, kasa którą dostamy na armię i na Dunaj (3 lub 4 pełne flagi) W międzyczasie Wybijamy Celtów i Franków oraz Longbardow.
    A po rozbicu Hord wojna z Sasadynami i z górki

  2. #22
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Cesarstwem Zachodnim

    A co robicie, z buntami kadry oficerskiej? Jeżeli po porządkach i ogólnych finansach rzędu -5k (-3,5 na turę bez rabunków - nie jest źle) zostały mi wszystkiego dwie flagi armii, a po turze kompa widzę, że ta lepsza już nie jest moja, tylko buntowników, to śmiało mogę się poddać, bo nowej armii sobie już nie kupię - nie stać mnie, a czasu na uzbieranie nie dostanę + straciłem 4 dobrych generałów. Nie mówiąc o doborowej fladze buntowników pod jednym z moich miast.
    I jeszcze jedno pytanie: próbuję kupić balisty na wozach, kolejkuję je, odlicza mi kasę, ale co kolejkę wpadam na minus i budowa zostaje wstrzymana - da się to jakoś obejść?. Czy opłaca się stosować balisty powtarzalne?

  3. #23
    Maharbal
    Gość

    Re: Gra Cesarstwem Zachodnim

    Balisty na wozach mają mocne uderzenie, ale jest ich mało i bardzo łatwo można je zniszczyć. Ich największą wadą jest bodaj to, że nie mogą tworzyć kręgu kantabryjskiego, przez co zwykły oddział łuczników kilkoma salwami rozwala je z łatwością. O szarży jakiejkolwiek kawalerii już nie wspomnę.

  4. #24
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Cesarstwem Zachodnim

    Cytat Zamieszczone przez tam
    I jeszcze jedno pytanie: próbuję kupić balisty na wozach, kolejkuję je, odlicza mi kasę, ale co kolejkę wpadam na minus i budowa zostaje wstrzymana
    Już wiem, trzeba raz kliknąć na miasto, w którym jest budowa i po prawej w informacjach o mieście pojawia się w kółku aktualnie tworzona jednostka. W tym wypadku w połowie różowa bo budowa w połowie ukończona. Trzeba kliknąć w to kółko i balista z powrotem się kolejkuje. Chyba taki bażek

    Wciąż pozostają bunty generałów - jak je zmniejszyć?
    [off topic] czy wam też nie działa link do Forum na stronie głównej?

  5. #25
    Wojski
    Dołączył
    Nov 2010
    Lokalizacja
    Warszawa ;)/Bemowo
    Postów
    61
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Cesarstwem Zachodnim

    Cytat Zamieszczone przez MateuszKL
    Właśnie skończyłem grę cesarstwem zachodnim na vh/vh.
    Ziomek, jak w około 50 lat zdobyłeś całą uwczesną Europę, chyba na easy

    Nie mam ochoty czytać drugi raz tego samego, założę się, że inni również nie-Maharbal
    Rome Total War:Antologia
    Empire Total War
    Napoleon Total War
    Shogun 2 Total War






    Bo wśród szczęku oręża - milczą prawa
    Wrogowie często mówią prawdę, przyjaciele nigdy-Cyceron

  6. #26
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    1 220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Gra Cesarstwem Zachodnim

    Hokus pokus. Poziom taki, jaki napisałem w poście.
    Sprawa wolności jest sprawą nazbyt poważną, aby oddawać ją w ręce wzburzonej gawiedzi.
    Złe uczynki zostają często przyspieszone dzięki nieostrożnym usiłowaniom zapobieżenia im.
    John Dickinson

  7. #27
    Łowczy Awatar Klierowski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    152
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach

    Re: Gra Cesarstwem Zachodnim

    Stanowczo najciekawsza frakcja W BI - może jest jakiś mod w stylu EB tylko w czasach upadku cesarstwa ? bo vanillia rtw nie starcza mi już od dawna ale cesarstwo zachodnie kussiiii.

  8. #28
    Podkomorzy Awatar Herod
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 889
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 5 podziękowań w 4 postach

    Re: Gra Cesarstwem Zachodnim

    Jest. Zwie się Invasio Barbarorum. Jest zarówno wersja na Medievala II jak i na Rome. Do tego kilka różnych kampanii.

  9. #29
    Wojski
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    61
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Cesarstwem Zachodnim

    Trochę odświeżę moje doświadczenia z BI. Nie grałem już ponad dwa lata w Invasio Barbarorum Flagellum Dei i chętnie wróciłem do tego okresu (wgrałem środowisko z RS II - miodzio 8-) ). A więc kontynuując strategię z poprzedniego postu (strona nr1) popędziłem me oddziały po obronie Italii przez cały półwysep iberyjski wykonując jednocześnie desant w Kartaginie. O ile walki w Hiszpanii były dosyć trudne z uwagi na małą liczbę moich żołnierzy oraz statystycznie dobre jednostki wandalów + ukształtowanie terenu to wyrzucenie berberów z miast na wybrzeżu Afryki Płn. było stosunkowo łatwe. Niestety z Wandalami w Afryce nie poszło tak łatwo. I tutaj jeszcze raz potwierdziło się, że Afryka to klejnot w cesarskiej koronie. Zapewniała ona bowiem niezłe dochody Wanadalom. Więc bezproblemowo mogli rekrutować dobre i liczne armie. Oczywiście po przejęcie tych miast to ja zacząłem się odbijać od dna finansowego. Choć nie od razu. Ponieważ nawracam wszystko na jedynie słuszną pogańską wiarę . Po odbiciu się od dna finansowego i przeczekaniu kilkunastu chudych lat dozbroiłem dwie armie w Hiszpanii, jedną w Italii (pozostawiając jednakże jedną, bo niestety Ces. Wschodnie napiera na mnie non stop) i ruszyłem na Galię na Cesartwo Konstantyńskie. I tutaj rozczarowanie . Duże toto, rozłegłe ale od trony mojej granicy miasta padały po dwa na turę. Podbicie terenów do Renu zajęło mi raptem 4 tury . Zostawiłem im jednak 2 miasta za Renem, a co tam niech mają, W końcu bracia rzymianie. A ja się tam nie pcham, bo tam bida aż piszczy . Teraz zamierzam zrobić desant na wyspy, które są całe pod kontrolą Brytów. W międzyczasie musiałem niestety zniszczyć Alamanów i zaatakować moich sojuszników Sasów nie chcieli oddać Colonii Agrippiny - miasta nad Renem strategiczny punkt.

    Mój dochód w tej chwili to około 35k na turę. Moje granice rozciągają się od Renu po Lepcis Magna. Następna w kolejce czeka Afryka, no przynajmniej ta część na Wschód 8-). Nie mam może dużo wojska. W sumie w Afryce jedna duża armia plus druga do tłumienia rebelii, w Galii 4 armie, jedna już zapakowana na desant brytyjski i ostatnia w Italii. Jednakże są to elitarne jednostki, zaprawione w bojach. Ta w Italii ma w niemalże wszystkich jednostkach złote belki - jednakże tymi oddziałami walczę od początku gry. Teraz muszę przerzucić ze dwie armie na Bałkany, żeby wyrzucić stamtąd mego wschodniego kuzyna . Myślę, że się tego nie spodziewa :shock: . W końcu od prawie 50 lat okopałem się na przełęczy i bronię się przed jego przyjacielskimi gestami :?. Sam też widziałem ma problemy. Wszystkie siły rzucone na wschód. Więc już pora.

    "i powiadam wam, że zadrżą niedługo i mury Konstantynopola"

    Zakoczenia: niegroźni Hunowie, niegroźni Alamanowie.
    Porada: stosuj taki sposób poruszania się w geopolityce. Na początku konieczne sojusz ze zdrajcami w Galii. Nie angażuj więcej niż dwóch frontów bo nie wytrwasz z kasą. Daj sobie spokój z szarżami w początkowych latach. Przy maksimum dwóch dobrych armiach na początku to każda porażka na polu bitwy może oznaczać twój koniec. Nie bój się też, że wszyscy dookoła mają więcej lepszego woja. Poczekaj. Broń się mądrze i czekaj, aż się wykrwawią. W tym czasie trenuj armię w mniejszych potyczkach. I stosuj radę Clintona "gospodarka głupcze".

    I żeby nie było wątpliwości gram na vh/vh.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Gra Wschodnim Cesarstwem
    By Dunkel in forum Barbarian Invasion
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-02-2012, 11:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •