Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: PYTANIE - Efekty pogodowe (KAMPANIA)

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Question PYTANIE - Efekty pogodowe (KAMPANIA)

    Witam wszystkich forumowiczów Na wstępie, przepraszam adminów jeśli zakładam temat w niewłaściwym miejscu. Na swoje usprawiedliwienie mogę dodać, że jestem nowy na forum i zarejestrowałem się tylko po to, by rozwiązać mój problem.

    Pytałem się wujka Google ale niestety nie wiedział, albo ja nie potrafiłem zadać właściwego pytania... A pytanie jest takie: Czy istnieje jakaś opcja wyłączenia efektów pogodowych na mapie kampanii, bądź jakiś mod, który to wyłącza? Nie mam zbyt dobrego sprzętu, ale daje radę. Mam wersję Emperor Edition i doczytałem się, że właśnie dodatek "Cezar w Galii" dodał (masło maślane) te efekty pogodowe. Niestety jak pada deszcz albo śnieg mam spadki Fps... bez tego gra śmiga na tyle dobrze, że można spokojne grać. Nie jest mi to potrzebne na mapie kampanii (innym pewnie też nie, chyba że macie kosmiczne kompy ;p a na pewno lepsze niż mój lapek)

    Miał lub ma ktoś podobny problem do mojego i jakoś to rozwiązał?

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    22
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    co do efektów pogodowych na mapie kampanii to nie słyszałem nic na temat wyłączenia deszczu czy też śniegu, aczkolowiek możesz wyłączyć chmurki które fruwają, lasy, deszcz podczas bitwy oraz mgłę wpływa to na poprawę płynności gry, a zarazem traci na estetyce. W Workshopie mody są do pobrania.

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    o widzisz, te chmurki też są niepotrzebne... tyle, że efekty pogodowe podczas bitwy w ogóle nie wpływają na prędkość rozgrywki.... właśnie tego nie mogę pojąć bo jak mam bitwę wszystko chodzi jak należy ale już mapa kampanii potrafi mnie przyciąć czasami.

    Dzięki za odpowiedź... w takim razie zabieram się do szukania.

    A tak rozmyślałem... gdyby była opcja wyłączenia dodatku Cezar w Galii, to nie wyłączyłoby tych efektów? (Czytałem, że właśnie ten dodatek wprowadził te efekty)

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    22
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Ja nie mam dodatku cezara, i również mam efekty pogodowe. Wydaje mi się że dodali to razem z patchem.

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Czy chodzi o ten mod "Radious Graphics Mod" Nie wiem czemu, ale jak go aktywuje to podczas ładowania zapisu gry lub rozpoczęcia od nowa kampanii, gra się wyłącza z komunikatem "program przestał działać"

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    22
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Graphic Enhancement Mod myślę że chodzi raczej o ten mod. U mnie śmiga na tym.

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Jeśli chodzi o GEM... to nie potrafię go użyć... Jak go instaluje i nic w nim nie zmieniam to gra mi zacina od samego początku, zaczynając od menu... Jest masa ustawień w tym modzie ale nie wiem jak z nich korzystać.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •