Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wercyngetoryks - nowy generał - dyskusja

  1. #1
    Podczaszy Awatar mackoff
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    773
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 116 podziękowań w 83 postach

    Wercyngetoryks - nowy generał - dyskusja

    Od wczoraj wraz z nowym patchem w Total War: Arena jest dostępny nowy generał - legendarny przywódca Galów, Wercyngetoryks

    Więcej informacji wraz z jego umiejętnościami i proponowanym przez twórców zastosowaniem znajdziecie poniżej:
    https://blog.totalwararena.com/2016/...x-the-defiant/

    Jak oceniacie jego przydatność na polu walki?

    Jakie są jego mocne i słabe strony?

    Jakie są na niego najlepsze kontry?

    Zachęcam do dyskusji.
    Dołącz do grupy steam totalwar.org.pl i znajdź osoby do wspólnej gry: http://steamcommunity.com/groups/TotalWarOrgPL

    Zapraszamy także na serwer TeamSpeak 3 portalu pod adresem 178.217.186.86:11796 (bez hasła)

    ...oraz do polubienia strony na Facebook: https://www.facebook.com/totalwarorgpl

  2. #2
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Po roku szczucia nim w menu wreszcie raczyli go dodać.



  3. #3
    Xeir
    Gość
    up@
    Napisali kiedy patch w poprzednim roku był odkładany czemu to robią
    Napisali kiedy wydawali ten patch czemu nie mogą go dodać
    A kiedy go w końcu dodali po pierdzieleniu się z ileś tam błędami i ogarnięciu jego skilli na które gracze płakali... to ten tu piszę ze raczyli go dodać.

    Wiesz ilu mają developerów w teamie do gry i ile im zajęło dobranie się do głównych plików gry do których prawdopodobnie większość z nich nawet nie wie jak się dobrać...
    Nie nie wiesz. ja też nie wiem ale nie hejtuję rzeczy o których mało wiem.



    Topic@
    To jest generał do:
    Walki w na bliski dystans w lesie, jego główną siłą wtedy jest Defiance a kiedy nas oddział zacznie obrywać używamy skilla do blokowania morale. mimo wszystko pokładanie zbyt dużych nadziej w tym skillu od morale bywa zgubne.
    Ciekawą kombinacją jest też ogień plus pillum, ogień spowolni i zada jakieś obrażenia pillums dorzucą coś do tego.

    Kawalerii: można go z nią używać do niszczenia wrogiej altyleri dzięki tej ognistej umiejętności. Nawet jeżeli przeciwnik jest ufortyfikowany, można rzucić ogień a po jakimś czasie jego altyleria zostanie zniszczona. Ogólnie pod kawalerie można go używać do kitowania ewentualnie można go porównać do scipio. Dobry w bliskich walkach w tym wypadku w lesie, ale słaby w walce na szarże.

    Jest on dowódcą dość wszechstronnym.

  4. #4
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Tak, wreszcie raczyli go wypuścić. Jakie problemy z nim mieli i jakie płacze przeżywali to jest ich problem, to oni mają je rozwiązać by móc na tym zarobić. Proces napraw mnie nie interesuje, w przeciwieństwie do wyniku końcowego.


    Ogólnie pod kawalerie można go używać do kitowania ewentualnie można go porównać do scipio.
    Nie znam całej nowomowy internetowej, więc nie udając mądrego spytam wprost: co znaczy w tym zdaniu słowo "kitowanie"?



  5. #5
    Xeir
    Gość
    http://www.mpcforum.pl/topic/884015-.../#entry6600292

    Lub bardziej na przykładzie tej gry, dzięki używaniu tego skilla możemy irytować atakując przeciwnika zbijajac mu te 5% hp i go zwalniając. Rzucamy skill uciekamy i powtarzamy czynność jeżeli mamy konnice na 3 jednostkach możemy powtarzać co bo dajże minutę dla każdej jednostki. Ot niektórzy nazywają to trollowaniem.

    O ile korzyści dla gracza będą małe bo zadaje to dość mało dmg więc jakieś bardzo niskie ilości punktów. O tyle możemy go przy okazji lurować czy tam inaczej mówiąc ściągnąć uwagę siebie uwagę większej ilości przeciwników żeby nas gonili, a tam będą czekali nasi towarzysze.

    W sumie można używać tego ognia też z wsparciem łuczników hmm..

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2016
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Ogień, ogień i ogień
    Prawda, efektowny skill, mechanika tej umiejętności jest miłą odmianą dla entej wersji szarży
    Chciałbym jednak przedstawić troszkę inny pogląd na temat zdolności tego generała.

    Scorched Earth - sytuacyjny, mały dmg (to już lepiej rzucać oszczepami), gracze ewoluowali i z tego co pamiętam przed zamknięciem bety dość szybko i sprawnie wychodzili z zasięgu.
    Osobiście wpakowałem jeden punkt, używam raczej jako straszaka. Mocną stroną jest to że bardzo przyjemnie się niszczy sprzęt oblężniczy

    Iron Discipline - na papierze wygląda całkiem ładnie, lecz potem przychodzi rozczarowanie. Dość krótki czas działania, profity uzyskane z podnoszenia tej umiejętności moim zdaniem mizerne. Po paru partiach zadałem sobie pytanie "Po co mi blokada morale kiedy kurde odpalę berserk i jednostka ma status invincibility, który jak się skończy jest już po walce ?" ( Wyprzedzę ewentualne diss-y, warunek konieczny -> walka w lesie, nie walczysz w lesie, to ten generał nie jest dla Ciebie.)
    Osobiście zużyłem 3-4 punkty, nie planuję inwestować dalej chyba że coś ulegnie zmianie.

    Natural Fortification - czarny koń imprezy, sytuacja odwrotna jak w przypadku poprzedniego skill-a. Nie doceniłem go początkowo, a teraz mam czelność twierdzić że ma najwyższy priorytet w rozwoju. Rzeź legionów, kawalerii, wszystkiego . Pamiętajcie nie musicie się ograniczać do obozowania w lesie, powiększcie zasięg działania o mokradła, rzeki.

    Defiance - co tu dużo pisać, rozwijać w następnej kolejności po poprzedniku, lub na równi, jak kto woli. Combo -> odpowiedni teren + natural fortification + defiance tego nie da się wyrazić w słowach, to trzeba zobaczyć.
    (kolejność nie jest przypadkowa).

    Podsumowując, Vercingetorix niespodziewanie stał się moim ulubionym głównodowodzącym zaraz po Arminiusie. Gra nim wymaga większego główkowania niż w przypadku Rzymu, ale co za tym idzie dostarcza dużo więcej satysfakcji.

    Ps. Mam pytanie do bardziej doświadczonych graczy. To tylko moje odczucie, że piechota dzikusów ma więcej oszczepów ? Nie mogę znaleźć oficjalnego info.

  7. Użytkownicy którzy uznali post KaGieBe za przydatny:


  8. #7
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Dla mnie Wercyngetoryks jest jednym z najlepszych bohaterów u Barbarzyńców. Dlaczego? Po pierwsze całkiem ciekawy, aczkolwiek bardzo ryzykowny ogień. Po drugie perki i naturalne fortyfikacje, dające nam jeszcze większe bonusy dla nas.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  9. #8
    Xeir
    Gość
    @KaGieBe Twoje poglądy są skupione na walce przy użyciu piechoty, dlatego Iron Discipline prawdopodobnie twoim zdaniem jest słabszy. Jednakże ten skill jest wręcz za dobry przy używaniu na kawalerii.

    Też mi się wydaję że mają więcej oszczepów ( pillums ) niż standardowe 3x na jedną jednostkę. Jestem wręcz tego pewny, choć żadnych części ciała nie dam sobie wyciąć.
    Ostatnio edytowane przez Xeir ; 07-03-2016 o 15:19

  10. #9
    Podczaszy Awatar mackoff
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    773
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 116 podziękowań w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez KaGieBe Zobacz posta

    Ps. Mam pytanie do bardziej doświadczonych graczy. To tylko moje odczucie, że piechota dzikusów ma więcej oszczepów ? Nie mogę znaleźć oficjalnego info.
    Jeszcze 1,5 tygodnia temu barbarzyńscy mieli 4 x rzut oszczepami - osobiście liczyłem na Arminiuszu.
    Dołącz do grupy steam totalwar.org.pl i znajdź osoby do wspólnej gry: http://steamcommunity.com/groups/TotalWarOrgPL

    Zapraszamy także na serwer TeamSpeak 3 portalu pod adresem 178.217.186.86:11796 (bez hasła)

    ...oraz do polubienia strony na Facebook: https://www.facebook.com/totalwarorgpl

  11. Użytkownicy którzy uznali post mackoff za przydatny:


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •