Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41

Wątek: Maraci - za silni

  1. #11
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    No, tutaj przecież...
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Maraci - za silni

    Cytat Zamieszczone przez Gteam_tomek
    Poza tym, Jedynie czego można się obawiac z ich strony to artyleria, która jest zdecydowanie bardziej celna od innych europejskich państw.
    Artyleria maracka nie jest celniejsza od europejskiej. Jest większy wybór i jest silniejsza - patrz: 64-funtówki i (moje ulubione ) wielkie moździerze.
    Kaloi kai Agathoi

  2. #12
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Maraci - za silni

    U mnie Maraci mają status quo w walce z Mogołami. Za to Persja podbiła tereny Osmańskie w Azji oprócz Jerozolimy. Może sprawia to to że mam Darthmoda.

  3. #13
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    184
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Maraci - za silni

    W moich grach Mogołowie zwykle dostawali od Maratów i to ostro. Raz tylko jak grałem Wielką Brytanią to się "pofatygowałem" do Indii (Holandia padła od Francuzów i Cejlon aż kusił) to pomogłem Mogołom i Maratowie zostali zniszczeni. Z kolei teraz, gdy gram Polską to jest tak jakoś 1750 i właśnie Maraci zdobyli Stambuł... Miałem z nimi umowę handlową ale doszedłem do wniosku, że nie zbiednieje aż tak strasznie i wypowiedziałem im wojnę. Sikhijscy muszkieterzy już powinni zacząć się bać husarii . Ale ogólnie to moim zdaniem Maraci są nieco przepakowani, w końcu w mojej kampani Polską po około 100 turach mają całe Indie (prócz Majsuru) Persji też już nie ma, Gruzja, Dagestan niet a i Osmanowie ledwo dychają.
    "Aut vincere, aut mori"

  4. #14
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Maraci - za silni

    Osmanowie za to są osłabieni w żadnej z moich gier nic szczególnego nie zrobili, a jest to chyba najpotężniejsze państwo na początku.

  5. #15
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    z miasta Łodzi, gdzie bieganie psom szkodzi
    Postów
    355
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Maraci - za silni

    Na samym początku gry najsilniejsza jest Francja, ale ciągła wojna z UK hamuje jej rozwój do tego stopnia, że po czasie wyprzedza ją cały szereg nacji. Chyba tylko jak grałem Maratami Francuzi wyrośli na największe mocarstwo. W moich kampaniach kimkolwiek bym nie grał najsilniejsze są zazwyczaj Wielka Brytania i Hiszpania, oczywiście po Maratach. Czasem bardzo potężne są Prusy, choć częściej, o dziwo, to Rzplita wyrasta na mocarstwo w tym regionie. Austria jest beznadziejnie słaba, dostaje baty nawet od Osmanów - kolejnych chłopców do bicia. Silna za to jest Szwecja, która często zajmuje Moskwę, ale z czasem szala przechyla się na korzyść Rosji. Niderlandy są zwykle skazane na wegetację z powodu ciągłej wojny z Francją i Hiszpanią.
    Podsumując - gra jest słabo zbalansowana, do czego w dużym stopniu przyczynia się układ sojuszy (w pełni historyczny!) na początku gry. Gdyby np. Rzplita nie miała sojuszu z Rosją, nie wygrywałaby tak łatwo z Prusami i Austrią (które muszą walczyć na wielu frontach). A tak, mając spokój na wschodzie, wszystkie siły może rzucić do walk ze szkopami.
    "Wobec każdej sprawy mam jedno zdanie rano, drugie około południa, a wieczorem... och, wieczorem nie mam żadnego zdania" - Talleyrand

  6. #16
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Maraci - za silni

    Ach..własnie skończyłem wielką kampanie prusami i faktycznie maraty były moim ostatnim przeciwnikiem. Zajeli całe indie i doszli do gruzji a że mieli z ruskimi sojusz to się zatrzymali. Cała palestyna z egiptem włącznie ich a także Cuaraqo w ameryce. Fajnie się ich kosiło szczególnie że na koniec zostały 3 frakcje ja,polska i oczywyście maraci.A ponieważ to ja zaatakowałem to polska z maratami bohatersko bronili się przed hordami prusaków . Co ciekawe w indiach nie mieli żadnych wojsk, puściutkie miasta jedynie majsur się został z garnizonem. A polska ostatni bastion zorganizowała w schrystianizowanej Anatoli jedyna wkurzająca rzecz że komp nie lubi walczyc, woli ominąc wojska i pędzić na miasta...

  7. #17
    Podkomorzy Awatar Dagorad
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 877
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    5
    Otrzymał 87 podziękowań w 65 postach

    Re: Maraci - za silni

    Cytat Zamieszczone przez Regulus
    Na samym początku gry najsilniejsza jest Francja, ale ciągła wojna z UK hamuje jej rozwój do tego stopnia, że po czasie wyprzedza ją cały szereg nacji. Chyba tylko jak grałem Maratami Francuzi wyrośli na największe mocarstwo. W moich kampaniach kimkolwiek bym nie grał najsilniejsze są zazwyczaj Wielka Brytania i Hiszpania, oczywiście po Maratach. Czasem bardzo potężne są Prusy, choć częściej, o dziwo, to Rzplita wyrasta na mocarstwo w tym regionie. Austria jest beznadziejnie słaba, dostaje baty nawet od Osmanów - kolejnych chłopców do bicia. Silna za to jest Szwecja, która często zajmuje Moskwę, ale z czasem szala przechyla się na korzyść Rosji. Niderlandy są zwykle skazane na wegetację z powodu ciągłej wojny z Francją i Hiszpanią.
    Podsumując - gra jest słabo zbalansowana, do czego w dużym stopniu przyczynia się układ sojuszy (w pełni historyczny!) na początku gry. Gdyby np. Rzplita nie miała sojuszu z Rosją, nie wygrywałaby tak łatwo z Prusami i Austrią (które muszą walczyć na wielu frontach). A tak, mając spokój na wschodzie, wszystkie siły może rzucić do walk ze szkopami.
    :shock: Zupełnie odwrotnie niż u mnie, u mnie Austria zawsze wyrasta na potężne mocarstwo, Rzeczpospolita dostaje baty, Hiszpania i Anglia oraz Francja się nie rozwijają. Z Szwecją i Rosją to samo a Osmani zawsze dostają wciry.

  8. #18
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2010
    Lokalizacja
    Polska, Warszawa
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Maraci - za silni

    Wracając do tematu....
    U mnie Konfederacja Maracka ostatnio była (tak jak u niektórych wyżej) prawie całkowicie zniszczona przez Mogołów. UK także dorzuciła swoje trzy grosze w jednej monecie. Zastanawiam się tylko czy to nie przez handel ze mną (Rosja), ponieważ ja czerpałem od nich 4 tysiące, a oni chyba więcej ode mnie...

  9. #19
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Pomorze
    Postów
    1 109
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 30 podziękowań w 21 postach

    Re: Maraci - za silni

    u mnie już mam za sobą chyba 1/4 kampanii i Maracie siedzą w miejscu.... :? nic nie robią...
    Szanuj swój język - Mów po POLSKU!

  10. #20
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    21
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Maraci - za silni

    Ja grając anglikami chyba w 50 turze (cała ameryka zajeta) wjechałem sobie jedną armią do indi niszcząc ostatnie miasto mongołów (reszta należała już do konfederacji), a nastepnie po prostu "wykupiłem" od nich pół kraju, jakies 10 prowincji bez jednego wystrzału. Oczywiscie kasy na nich wydałem grube miliony!, ale na szczescie mój średni dochód wynosił ok 700tys wiec nie bylo problemu. pózniej bylo juz tylko formalnością wymanewrowa głupiutkego kompa którego ok 25 pełnych armi ruszyło na jakies miasteczko i od tylu zaatakowa ich 6!!!! odziałami i zdobyc stolice ktorej bronila tylko milicja szkoda że nie zrobiłem screeena heh

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Maraci i różne sposoby ostrzału
    By Sareth4 in forum Empire: Total War
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-01-2010, 14:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •