Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: 19th The Storm Riders

  1. #1
    Chłop Awatar Nevon
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    25
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach

    19th The Storm Riders

    Nie widziałem tematu dla tego moda, a znalazłem go niedawno w czeluściach totalwar.org

    Akcja moda rozgrywa się w 1855 roku na terenie Azji - od Indii po Japonię. Cała modyfikacja jest zmodyfikowaną wersją(nową wersją?) innego chińskiego moda Sigh of Empire. Na ekranach ładowania pojawia się zresztą "Sigh of Empire The Storm Riders". Sporo jednostek pochodzi z Sigh of Empire ale jest też masa nowych, niektóre o trójkątnych twarzach, a niektóre bardzo szczegółowo wymodelowane. Prawie każda nacja ma przynajmniej jedną jednostkę "bez tekstur"(cały model na srebrno), brakuje też wielu kart jednostek. Sporo elementów graficznych pochodzi z podstawowego Medievala 2. Mod jest w pełni udźwiękowiony muzyką z innych gier(Shogun 2, Romance of Three Kingdoms etc.). Potrafi też raz na jakiś czas wywalić grę do pulpitu po kliknięciu PPM na budynek, jednostkę etc.
    Angielskie tłumaczenie jest... złe. Jest w wielu miejscach bez sensu ale idzie się domyślić, wiele rzeczy jest nieprzetłumaczonych, brak opisów i nazw części jednostek i budynków. Mimo wszystko gra się całkiem przyjemnie, choć większość struktur budowałem "na wyczucie".
    Do dyspozycji dostajemy kilkanaście nacji:
    Huai Army,
    Hunan,
    Mongolia,
    Korea,
    Wielka Brytania,
    Francja(nie wiedzieć czemu kontrolują całe Borneo),
    Rosja(z bardzo na siłę upchniętymi i rozrzuconymi prowincjami),
    Rząd Meiji,
    Szogunat,
    Siły Koalicyjne(Rzesza, USA, WB etc. dostępne w bitwach i jak się domyślam pojawiający się na mapie kampanii w jakimś eventcie),
    Taipingowie,
    Nien,
    Yaqub,
    Tybet,
    Wietnam,
    Syjam,
    Myanmar,
    i parę niezidentyfikowanych przeze mnie nacji.

    Linki do wersji 1.6, na TWC ponoć pojawiła się wersja 2.1 ale została usunięta, więc potrzeba kogoś zaznajomionego z chińskim aby przeszukał wanmod.
    Download(4,9 GB, po rozpakowaniu 7,8 GB)
    Zangielszczenie
    Fix pozwalający na uruchomienie modyfikacji

    Mod wymaga Kingdoms ale nie mam pojęcia na jakim patchu, korzysta chyba z kampanii Americas.

    Instalacja:
    1. Rozpakować "CM_1855AD_TheStormRiders" do folderu mods w głównym folderze z grą.
    2. Zangielszczenie wrzucić do folderu \SEGA\Medieval II Total War\mods\CM_1855AD_TheStormRiders\data\text i nadpisać pliki.
    3. Fix wypakować i plik "ming_daoshi.cas" wrzucić i nadpisać w folderze \SEGA\Medieval II Total War\mods\CM_1855AD_TheStormRiders\data\models_stra t

    Źródła:
    totalwar.org
    imtw.org
    Screeny:
    2.jpg4.jpg5.jpg7.jpg14.jpg

  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało Nevon za ten post:


  3. #2
    Cześnik Awatar Cadet3377
    Dołączył
    Sep 2011
    Lokalizacja
    Ostroleka
    Postów
    221
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    32
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach
    Wielkie dzięki fajnie że coś takiego znalazłeś.Grałem wcześniej w Wojnie o Opium czy coś takiego no to mechanika i uzbrojenie moda jest SUPER,szkoda że nie ma takich modów w tych latach o europie
    Zasysam i przetestuje
    Dzieki i pozdrawiam

  4. #3
    Cześnik
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Szczecin
    Postów
    336
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 24 podziękowań w 17 postach
    Też tak macie że się ściąga i w pewnym momencie nieznany błąd sieci i kaput ze ściągania ?

  5. #4
    Ostatni Smok Awatar Rhaegrim
    Dołączył
    Jun 2012
    Lokalizacja
    Strych pośrodku niczego.
    Postów
    1 653
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    63
    Otrzymał 47 podziękowań w 35 postach
    A jak radzi sobie ai? Są jakieś eventy jak w Sigh of Empire, które Brytyjczykom dodawały horrendalnie dużo pełnych słupków i jednocześnie rujnowały Qing?
    Z tym przerywanym ściąganiem to raczej wina internetu.
    "Madness you say! Do you fear me? Are you afraid of what I might do, of what I might say? What a fascinating reaction''

  6. #5
    Chłop Awatar Nevon
    Dołączył
    Mar 2015
    Postów
    25
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 7 podziękowań w 5 postach
    Sorki, nie miałem czasu wcześniej odpisać. AI bitewne jest tępe - szarże generałem, piechotę strzelecką na ogół podciąga i stoi prowadząc wymianę ognia z moimi, gdy go flankuję zazwyczaj nie reaguje wcale. Mam wrażenie(może mylne), że przy bitwach z udziałem jednostek tradycyjnych walczących wręcz jest już lepiej. Stoczyłem kilkanaście bitew z udziałem artylerii u AI, bitwy po 15-20 minut, ani razu nie wystrzelili próbując się ustawić, ciągle się odwracając etc.

    AI kampanii jest już lepsze, jest bardzo agresywne i denerwujące jednocześnie, bo potrafi atakować po kilka razy na turę armiami z 2-3 oddziałami ale pełnymi armiami też przeprowadza częste ataki. Na plus jest fakt, że nie głupieje przy użyciu statków. Grając Cesarską Japonią dostawałem co jakieś 2-3 tury inwazję armii Korei.

    Mam wrażenie, że część skryptów z Sigh wywalono, a część zostawiono. Wielka Brytania dostaje armie inwazyjne ze skryptów(3 pełne obok Pekinu, na południu Chin, czyli te z Sigh i nie zauważyłem nowych). Wielką Brytanią nie grałem, widziałem jedynie to po użyciu toggle_fow, gdy wyskakiwały eventy grając innymi nacjami. Coś jednak chyba pozmieniali bo na 3 kampanie, które grałem zespawnowane brytyjskie armie zawsze były rozbijane po 1-2 turach. Sama WB i tak jest nieźle przykokszona bo ma na start 20-30 prowincji i jest otoczona kolejnymi ~10 ze słabymi garnizonami. Znajdują się jednak daleko od wszelkiej akcji i zanim dotrą to potrwa z 80-100 tur ale prędzej czy później spamią kilkudziesięcioma armiami.

    Wielki idiotyzm jaki zauważyłem to członkowie rodziny. Dostajemy kilku na początku, a nowi pojawiają się raz na kilkadziesiąt tur. Grając Koreą po ~20 turach Szogunat i Rosja zostały zniszczone z powodu wymarcia generałów. Artyleria jest też kosmicznie niezbalansowana. Oddziałem nowoczesnej artylerii francuskiej 2 salwami zabijam 2/3 oddziału.

    IMO bardzo fajny mod ale jest strasznie niedopracowany na tej wersji, a brak tłumaczenia(poza tym częściowym, które jest fatalne). Zapewne wersja 2.1 jest bardziej dopracowana ale skasowali ją na TWC. Może prawa autorskie albo twórcy się rozmyślili.

  7. Użytkownicy którzy uznali post Nevon za przydatny:


  8. #6
    Cześnik
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Szczecin
    Postów
    336
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 24 podziękowań w 17 postach
    Skasowali bo poszło o to żeby ściągnąć chcieli aby zapłacić na jakimś chińskim czy wietnamskim forum.

  9. #7
    Ostatni Smok Awatar Rhaegrim
    Dołączył
    Jun 2012
    Lokalizacja
    Strych pośrodku niczego.
    Postów
    1 653
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    63
    Otrzymał 47 podziękowań w 35 postach
    Może kiedyś jakaś dobra dusza wrzuci moda na normalną stronę. Chyba pobiorę, tłumaczenie to jeszcze jakoś przeżyję, tylko mam nadzieję, że takich srebrnych surferów za dużo nie ma
    "Madness you say! Do you fear me? Are you afraid of what I might do, of what I might say? What a fascinating reaction''

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •