Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Liga 1v1 na Rome2?

  1. #21
    Podczaszy Awatar mackoff
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    773
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 116 podziękowań w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pirx Zobacz posta
    Piterus,
    Osobiście mam obawy, że nie udźwigniemy tego organizacyjnie tym bardziej, że w planach jest turniej promocyjny Warhammera, który na pewno pochłonie sporo energii Szachistów i co by nie pisać - będzie priorytetowo traktowany.

    Generalnie, teraz szykuje się trochę zmian organizacyjnych, o których niedługo pewnie usłyszycie i dopiero wtedy będzie można określić w co pójdzie para.

    Coś małego jak np. jedna liga to moglibyśmy ogarnąć choćby dzisiaj. Ale 2-3 ligi to już jest bardzo duże przedsięwzięcie.
    Genialnie ujęte opisanie obecnej sytuacji.

    Przyznam że po pierwszym poście trochę się zaniepokoiłem że jedne z najaktywniejszych osób w Szachistach będą się zajmować czymś co będzie miało mniejszy priorytet w najbliższym czasie.

    Jednak po poście Pirxa jestem spokojny.

    Wasza inicjatywa jest ze wszechmiar pożądana i będzie wspierana.

    Jak napisał Pirx niebawem odbędą się spotkania i wdrożenie nowej (miejmy nadzieje sprawniejszej) struktury Szachistów oraz określenie priorytetów na najbliższy czas, z każdym z Was będę chciał o tym porozmawiać.

    Tymczasem planujcie i działajcie z tą Ligą - jeżeli potrzebujecie wsparcia (promocja, nagrody, grafiki) to piszcie, postaramy się to załatwić.
    Dołącz do grupy steam totalwar.org.pl i znajdź osoby do wspólnej gry: http://steamcommunity.com/groups/TotalWarOrgPL

    Zapraszamy także na serwer TeamSpeak 3 portalu pod adresem 178.217.186.86:11796 (bez hasła)

    ...oraz do polubienia strony na Facebook: https://www.facebook.com/totalwarorgpl

  2. #22
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    735
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 15 podziękowań w 10 postach
    Pirx

    Akurat nie mogę zgodzić się z wieloma kwestiami które poruszyłeś, mianowicie ogarnięcie tej ligi to fakt duże przedsięwzięcie ale w tamtych czasach nawet nie śniło mi się o takiej ilości Szachistów co obecnie i ogarniałem całą ligę praktycznie sam z Marcusem i wsparciem mentalnym Arona, wszystko to chęci.

    Co do doboru do SL, to co napisałeś to już kompletne nieporozumienie - o miejscu ma zadecydować 1-2 dniowy turniej pucharowy? Czyli przykładowo ma zadecydować dyspozycja dnia, a nie zdobyte dotychczas miejsca w turniejach... oj tu się moim zdaniem rozpędziłeś

    Zrobicie jak uważacie za stosowne, ja już obiecuje że nie bedę naciskał

  3. #23
    Stolnik Awatar william/kaszanka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    1 188
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    128
    Otrzymał 134 podziękowań w 95 postach
    Piterus ma rację. Należy wziąć pod uwagę, turnieje rozegrane wcześniej i obecne mistrzostwa. Należałoby podliczyć te turnieje które wymieniłeś Piterus bo są najważniejsze.
    Spoiler: 


    Turniej o Buławę Marszałka NTW - II miejsce
    Drużynowe Mistrzostwa Rome 2 - II miejsce
    Jesień Średniowiecza IV - III miejsce
    Nocne Granie Warhammer - I miejsce
    Turniej o tytuł Czempiona Mrocznych Bogów TWW - I miejsce

  4. #24
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Naciskaj, naciskaj.

    Ja jestem jak najbardziej zainteresowany startem tej ligi, tylko pamiętajmy, że z wejściem Warhammera (koniec maja obecnie) sporo ludzi zacznie tam grać. Może się skończyć tak, jak przy Attyli, że za miesiąc - dwa powrócą na Romka. A może być i tak, że większość Romka odpuści na dłużej.

    Ja widzę tę ligę bardziej jako formę przygotowania do turnieju promocyjnego na Warhammera - który będzie pewnie miał formę 1v1 i możliwe że wystartuje na Romku. Tak więc tym bardziej ludzie zainteresowani udziałem w tym turnieju powinni szlifować formę. Bo jeżeli wyjdzie nam to co teraz się zarysowuje, to możemy mieć naprawdę gruby i pasjonujący turniej.

    Z tym zapałem to masz rację - w zeszłym roku zapaliłem się do turnieju drużynowego na Attyli i tak się zawziąłem, że wyszedł z tego 18-drużynowy gigant, ponad 160 graczy.

    Także rozmawiajmy tutaj, bo to w końcu turniej dla nas. Przedstaw Piterus jakbyś tę ligę widział, np.:
    - jak podejść do kwestii nacji - eliminacji, doboru (mnie np. widzi się taki format, gdzie w danej rundzie gracze mają do wyboru 4 zrównoważone nacje i tylko z nich wybierają - żeby zachować różnorodność gier)
    - jak podejść do DLC - nie wszyscy je mają (a podstawka daje obecnie już małe pole manewru),
    - jak wyłonić składy osobowe - jakie turnieje wziąć pod uwagę, czy np. też zagraniczne, jak to punktować,
    - ile dni byłoby na rozegranie meczu (ja osobiście jestem za krótkimi terminami - 3, 4 dni, żeby zachować intensywność.

  5. #25
    Stolnik Awatar william/kaszanka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    1 188
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    128
    Otrzymał 134 podziękowań w 95 postach
    Spotkajmy się dziś na tsie orgowym, w celu omówienia wszystkiego. Może 21:00?

  6. #26
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Nie wiem, czy uda się podyskutować w tym harmidrze wojennym, ale możemy spróbować.

  7. #27
    Stolnik Awatar william/kaszanka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    1 188
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    128
    Otrzymał 134 podziękowań w 95 postach
    Damy radę, każdy jest tutaj spokojny

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    Spoiler: 


    Turniej o Buławę Marszałka NTW - II miejsce
    Drużynowe Mistrzostwa Rome 2 - II miejsce
    Jesień Średniowiecza IV - III miejsce
    Nocne Granie Warhammer - I miejsce
    Turniej o tytuł Czempiona Mrocznych Bogów TWW - I miejsce

  8. #28
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Nie chodziło mi o klimat tego działu, bo on jest jak najbardziej produktywny. Tylko o ilość pierdół, jaka lata w eterze przy okazji każdego Czwartku. W sumie za to m.in. uwielbiam te Czwartki, ale trudno wtedy coś konstruktywnego ustalić. Ale dobra, spróbujemy. Swoją drogą, to na Czwartkach będzie gross zainteresowanych udziałem w lidze.

    Dawajcie tutaj jeszcze kwestie, które należałoby poruszyć w rozmowie. Ja tylko wskazałem wierzchołek góry lodowej.

  9. #29
    Stolnik Awatar william/kaszanka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    1 188
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    128
    Otrzymał 134 podziękowań w 95 postach
    A no tak dzis czwartek, ale potrwa to maks 10 minut, i nie trzeba tutaj 100 osób do rozmowy, wystarczy 5 maksymalnie

    Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
    Spoiler: 


    Turniej o Buławę Marszałka NTW - II miejsce
    Drużynowe Mistrzostwa Rome 2 - II miejsce
    Jesień Średniowiecza IV - III miejsce
    Nocne Granie Warhammer - I miejsce
    Turniej o tytuł Czempiona Mrocznych Bogów TWW - I miejsce

  10. Użytkownicy którzy uznali post william/kaszanka za przydatny:


  11. #30
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Podsumowując krótką dyskusję na ts - wszyscy uczestnicy poparli pomysł powstania Ligi 1v1 na Romku.

    Wkrótce wkroczymy w fazę organizacyjną, gdzie wszyscy zainteresowani będą proszeni o mocne udzielanie się. Rola Szachistów w ramach organizowania i zarządzania Ligą będzie mocno ograniczona z racji innych obowiązków. Wybaczcie. Na razie będę prowadził i moderował naszą dyskusję, mam nadzieję, że szybko osiągnięmy konsensus jeżeli chodzi o kształt ligi, zasady i będziemy mogli zacząć ją promować. Startu nie można długo odkładać, bo byłoby super rozegrać chociaż jeden sezon przed premierą Warhammera.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •