Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: Zasady bitwne - dyskusja

  1. #21
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Cytat Zamieszczone przez piterus Zobacz posta

    Zatem mamy do dyspozycji:

    1. Albo podejść do tematu restrykcyjnie i karać każde nawet najmniejsze przepchnięcie, nie ważne jakie, w jakim czasie bitwy i z jakim wpływem na bitwę
    2. Albo kierować się zdrowym rozsądkiem i każdy przypadek rozpatrywać indywidualnie.

    Co do zapisu, to zaproponowałbym taki:

    1. push thru * Zagranie polegające na przejechaniu przez jednostkę piechoty bądź jazdy w celu osiągnięcia korzyści oraz mające istotny wpływ na dalszy przebieg bitwy np: przedarcie się przez linię piechoty na jej tyły, wyrwanie się z okrążenia, atak na łuczników stojących w drugiej linii. Przejeżdżanie przez jednostki strzelające nie jest uznawane za push thru.

    Co do zapisu o intencjonalności, to bym sobie darował bo chyba nikt nie jest w stanie stwierdzić czy zagranie było celowe czy nie - oceniamy tylko jaki to miało wpływ na bitwę.
    Dalej - jeżeli sędziowie dopatrzyli się złamania zasad, to w przypadku przegranej bitwy przez pokrzywdzonego zarządzają powtórkę - nacje i armie wyzerowane, gracz który dopuścił się występku otrzymuje ostrzeżenie, a gdy otrzyma kolejne : walkower na korzyść oponenta.

    Zdaje sobie sprawę, że zapis nie jest idealny, bo zaraz będą głosy typu: a czy to zagranie miało wpływ czy nie itd. ale myślę, że jest to mały krok do osiągnięcia jakiegoś obrazu jak ma to wyglądać.
    Pamiętajmy, że to jest tylko gra i niestety jest tak skonstruowana, że zdarzają się ciągłe mniejsze i nic nie znaczące przejazdy jednostek.

    Dokładnie o to chodzi twój zapis jest świetny trzeba zostawić pole decyzyjne sędzią ponieważ nie da się doprecyzować zasady do każdej sytuacji. Do tego mechanika poruszania się jazdy jest taka a nie inna i nie da sie uniknac zachaczania sie jednostek itd. Dlatego ja bym jeszcze dodał zapis że "większość oddziału przejeżdża po wydaniu rozkazu przejechania na drugą stronę jednostki wroga" (można to ubrac w trochę inne słowa chodzi mi o sens zdania ) Żeby nie dochodziło do sytuacji że część jazdy po szarży wjedzie na tyły gdzieś się zahaczy i to zostanie uznane za push.
    O czerwonej linii pisałem jak najbardziej push linia jest de facto przeszkoda terenową.
    Interpretowanie czy przyniosło to korzyści czy nie nie ma sensu nieprzepisowy przejazd na tyły wroga czy ucieczka z okrążenia jest korzystne dla gracza i nie ma tu o czym rozmawiać. Nie zapisywał bym tego w tym przepisie tylko zostawił w gestii sędziów żeby rozróżnić przypadek złamania zasady i szukania przez przegranego, nieuzasadnionego sposobu na powtórkę bitwy. (np to przejechanie Piterusa na koniec bitwy ze mną i pszemkiem to nie powinno być złamanie zasady mam nadzieje że wiecie o co chodzi)

  2. #22
    Stolnik Awatar william/kaszanka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    1 188
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    128
    Otrzymał 134 podziękowań w 95 postach
    Zapis ten powinien zostać, jeżeli usuniemy zasadę o pushu to ktoś może go użyć i będą głupie sytuacje. Wydaje mi się że Piterus napisał to dobrze, o ilości przepchnietej jednostki pisać nie można, bo jest to trudne do patrzenia podczas bitwy. (Nikt nie BD liczył czy było to 50% czy nie). Trzeba to zostawić dla sędziów i ich decyzji.

    Przepraszam za błedy, piszę z telefonu
    Spoiler: 


    Turniej o Buławę Marszałka NTW - II miejsce
    Drużynowe Mistrzostwa Rome 2 - II miejsce
    Jesień Średniowiecza IV - III miejsce
    Nocne Granie Warhammer - I miejsce
    Turniej o tytuł Czempiona Mrocznych Bogów TWW - I miejsce

  3. #23
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Ustalone.

  4. #24
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Myśle że kluczową rzecza w tym zapisie jest fakt że jeśli wystapilo push tru to bitwa zostaje powtórzona - wtedy poszkodowany jest zadowolony bo ma drugą szanse na wygranie bitwy, a winowajca ma szanse udowodnić że złamanie zasady bądzi nie miało znaczenia bądż wystapiło przez przypadek.

    Choć problem moga tu miec gracze którzy stosują taktykę zaskoczenia przeciwnika (chocby poprzez nietypowy dobór armii), chowania jendostek itp. Taka sytuacja może wiele wtedy zmienić...

  5. #25
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    lol tuff, ale odkopałeś temat Zobacz w zasady Ligi.

  6. #26
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    No nie kumam...

  7. #27
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Ja nie kumam czemu się jeszcze nie zapisałeś tuff

  8. #28
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    tuff nie ten dział i temat po prostu
    Mój poprzedni nick to Adrian15o

  9. #29
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Cytat Zamieszczone przez piterus Zobacz posta

    Co do zapisu, to zaproponowałbym taki:

    1. push thru * Zagranie polegające na przejechaniu przez jednostkę piechoty bądź jazdy w celu osiągnięcia korzyści oraz mające istotny wpływ na dalszy przebieg bitwy np: przedarcie się przez linię piechoty na jej tyły, wyrwanie się z okrążenia, atak na łuczników stojących w drugiej linii. Przejeżdżanie przez jednostki strzelające nie jest uznawane za push thru.
    Odniosłem sie do rozmowy na temat push tru.... która jest w tym temacie.... wiec nie wiem o co chodzi...

  10. #30
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Tuff, chodziło mi o to, że Twoja opinia odnośnie powtórki została już wcześniej ustalona i wkomponowana do zasad Ligi Rome 2:

    B. Zabronione zagrania:

    1. push thru bug* jest zabroniony. Jeżeli sędziowie dopatrzyli się jego użycia, to w przypadku przegranej bitwy przez pokrzywdzonego zarządzają powtórkę - nacje i armie wyzerowane, gracz który dopuścił się występku otrzymuje ostrzeżenie, a gdy otrzyma kolejne: walkower na korzyść pokrzywdzonego. Zagranie to jest dozwolone jednostką słoni i rydwanów.
    Więc generalnie na to zwróciłem uwagę. Ale teraz rozumiem, że chodziło Ci nie tyle o przedstawienie propozycji, co o potwierdzenie słuszności wyboru.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •