Strona 15 z 16 PierwszyPierwszy ... 513141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 160

Wątek: Gra Wampirami (w tym również von Carsteinowie)

  1. #141
    Podstoli Awatar GRUHA
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    394
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    15
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    czy potwory kroczace u wampirow wlicza sie jako piechota?

    i jak postrzegac latajace? czy jedynym perkiem jest ten z piekielnej kuzni?

    oraz dlaczego wampiry obok bedac na terenie wroga nie traca armii ?


    edit. cholera jasna czy w kazdej prowincji jest co innego ?~~
    Ostatnio edytowane przez GRUHA ; 20-06-2017 o 21:02
    - Jesteś.. - Tak szaleńcem -Więc.. -Nie, nie zabije cie, tylko bede się tobą bawił jak dziecko zabawką odrywając każdą cześć i czerpał z tego wielką przyjemność

    Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius
    Arnaud Amaury

  2. #142
    Asuryan
    Gość
    Ad 3 - jeśli spaczenie wampiryzmem na terenie wroga jest odpowiednio wysokie, to nie ma żadnego powodu by wampiry na nim traciły armię.

  3. #143
    Podstoli Awatar GRUHA
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    394
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    15
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    tylko ze ja tracilem a oni nie..
    - Jesteś.. - Tak szaleńcem -Więc.. -Nie, nie zabije cie, tylko bede się tobą bawił jak dziecko zabawką odrywając każdą cześć i czerpał z tego wielką przyjemność

    Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius
    Arnaud Amaury

  4. #144
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Może mieli ustawiony tryb plądrowania. Z tego co pamiętam, to wyłącza on rozpadanie się naszych jednostek niezależnie od poziomu spaczenia terenu.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  5. #145
    Podstoli Awatar GRUHA
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    394
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    15
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    sprawdze, dzieki
    - Jesteś.. - Tak szaleńcem -Więc.. -Nie, nie zabije cie, tylko bede się tobą bawił jak dziecko zabawką odrywając każdą cześć i czerpał z tego wielką przyjemność

    Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius
    Arnaud Amaury

  6. #146
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Od wydania młota1 powtarzałem że chłopaki z CA kochają wampiry. Przez cały czas tylko utwierdzali mnie w tym przekonaniu.

    Przy premierze wybrzeża wampirów. W końcu przenieśli Kremmlera do regionu górskiego koło Bretonii i dali mu własną frakcje the Barrow Legion. Tak że w końcu Lichmistrz sieje postrach na terenach Bretonii.

    Natomiast prawdziwą bombą było dodanie nowej mechaniki rodów wampirzych. Zbieramy krwawe pocałunki (za zabójstwa wrogich agentów, likwidacje przywódców frakcji i wasalizacje), a następnie wydajemy je na odblokowanie lordów z poszczególnych linii krwi i bonusów z tej linii.

    Co mogę napisać po zsumowaniu wszystkich tych bonusów wampiry stają się najbardziej dopakowaną rasą w grze. To jest prawie jak dodatkowe drzewko technologiczne, gdzie mamy prawie same boskie lub bardzo dobre wzmocnienia.
    Następnie mamy 15 (5 linii po 3 sztuki) nowych lordów z miksem czarów i nowymi umiejętnościami. Tacy krwawi rycerze to mega koksy.

    Prawie zapomniałem o dodaniu paru nowych technologii, w tym takiej która redukuje do zera koszt utrzymania zombi, dzięki czemu w końcu grając wampirami można pokusić się o większy spam hordami podstawowych potworów.

    Granie wampirami które od samego początku było bardzo satysfakcjonujące, po tej aktualizacji stało się jeszcze przyjemniejsze.
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 03-02-2019 o 16:03

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. Użytkownicy którzy uznali post Ituriel32 za przydatny:


  8. #147
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    To prawda, CA ogółem kocha umarlaków, najpierw dostajemy Tomb Kingsy, potem Vampire Coast i jeszcze jak by było mało, nowe mechaniki do podstawowych wampirów i dodatkowa frakcja dla Kemmlera.
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  9. #148
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Kemmler od początku powinien być/mieć swoją frakcje i to że teraz taką dostał to dla mnie plus. Bo to jest naprawa złej/błędnej decyzji z młota1.

    Mały rework technologi i ta świetna nowa mechanika linii wampirów to też wielki plus.

    Ale jak przyrównać to do pozostałych reworków...
    - Bretonia - Dodanie kilkunastu nowych technologii.
    - Norska - Technologie i dodatkowe polowania.
    - Szczury - mały rework technologi.
    - Krasnoludy - Mechanika kuźni, prawidłowa pozycja startu dla Ungrima i nowa jednostka.

    i nacji które rozpaczliwie na te reworki czekają to irytuje:
    - Imperium - w zasadzie brak unikalnej mechaniki.
    - Orkowie i gobliny - Mechanika która ich niszczy bo tak jest źle zrobiona.
    - Zwierzaki - wybrakowany roster i słaba mechanika.
    - Leśne elfy - Bursztyn który psuje rozgrywkę, posterunki które nie sprawdzają się wcale w 2 części (bo to mechanika opracowana pod część pierwszą).

    Ja lubię grać wampirami i teraz gra się nimi jeszcze przyjemniej, ale od czasu do czasu chciałbym też pograć sobie inną rasą i co ważne robić to z przyjemnością. Ja Orkami nie grałem od premiery 2 części, ponieważ gra nimi to masochizm.


    Po prostu chodzi o to że przed premierą młota1 CA podjęło kilka decyzji których skutki są odczuwalne do teraz. Wiedzieli oni o tym że to jest żyła złota i że nie może się powtórzyć sytuacja z roma2 (czyli słaby start). Dlatego zdecydowali się na bezpieczny start i stabilne rozpoczęcie. Ale następstwem tego było to że:
    - Wszyscy LL zaczynają w tym samym mieście (dzięki czemu nie musieli szukać tylu błędów).
    - Uproszczenie mechaniki frakcji - tak by w ogóle nie przeszkadzały w grze. I gdyby nawet się popsuły to nie miało by to wpływu na rozgrywkę.
    - Uproszenia w drzewkach lordów i bohaterów.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  10. Użytkownicy którzy uznali post Ituriel32 za przydatny:


  11. #149
    Łowczy
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    162
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 32 podziękowań w 23 postach
    Jak zwykle zapoznaję się z gierką dwa, trzy lata po premierze xd (w tamtym roku ukończyłem kampanię imperium, teraz Bretonnią)

    Właśnie mam kilka tur za sobą Wampirami.
    Pierwsza sprawa- te nietoperze na które tak narzekano w pierwszych stronach wątku to bardzo mocna jednostka, raz, że tania, dwa, bardzo szybka, trzy, wywołuje strach, podsumowując z powodzeniem można nimi rozbijać strzelców i szarżować na tyły związanych walką oddziałów wroga, a nawet zniszczyć wrogą artylerię- i to wystarczy. Zresztą tymi nietoperzami na upartego można podbić i Altdorf, bo trochę minie zanim si będzie werbowało pierwsze porządne jednostki konnych i gwardię elektorską. To jest jednostka szczeblem odpowiadająca zombie i szkieletom

    Natomiast pytanie moje dotyczy wskrzeszania umarłych, czy ma ktoś może spis słynnych bitew, które zostały uznane za miejsca, w których można wksrzeszić dodatkowe mocniejsze niż zombie i szkielety jednostki?

    Drugie pytanie to czy grając Wampirami, po pokonaniu Von Carsteinów mogę ich(Vlada i Izę) może przypadkiem zwerbować? i mieć możliwość wykonania ich wątków pobocznych, tj bitew zadaniowych?

  12. #150
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Cytat Zamieszczone przez radoslawzal Zobacz posta
    Jak zwykle zapoznaję się z gierką dwa, trzy lata po premierze xd (w tamtym roku ukończyłem kampanię imperium, teraz Bretonnią)

    Właśnie mam kilka tur za sobą Wampirami.
    Pierwsza sprawa- te nietoperze na które tak narzekano w pierwszych stronach wątku to bardzo mocna jednostka, raz, że tania, dwa, bardzo szybka, trzy, wywołuje strach, podsumowując z powodzeniem można nimi rozbijać strzelców i szarżować na tyły związanych walką oddziałów wroga, a nawet zniszczyć wrogą artylerię- i to wystarczy. Zresztą tymi nietoperzami na upartego można podbić i Altdorf, bo trochę minie zanim si będzie werbowało pierwsze porządne jednostki konnych i gwardię elektorską. To jest jednostka szczeblem odpowiadająca zombie i szkieletom

    Natomiast pytanie moje dotyczy wskrzeszania umarłych, czy ma ktoś może spis słynnych bitew, które zostały uznane za miejsca, w których można wksrzeszić dodatkowe mocniejsze niż zombie i szkielety jednostki?

    Drugie pytanie to czy grając Wampirami, po pokonaniu Von Carsteinów mogę ich(Vlada i Izę) może przypadkiem zwerbować? i mieć możliwość wykonania ich wątków pobocznych, tj bitew zadaniowych?
    1. Nie ma żadnego spisu słynnych bitew, lepsze jednostki możesz wskrzesić tam gdzie miała miejsce jakaś duża bitwa w Twojej kampanii, np. jak zetrą się ze sobą dwie armie SI po 20 jednostek.

    2. Możesz ich zwerbować jedynie dzięki konfederacji.
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

Strona 15 z 16 PierwszyPierwszy ... 513141516 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •