Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Wątek: Gra Macedonią

  1. #1
    Maharbal
    Gość

    Gra Macedonią

    O grze Macedonią.

    Ja osobiście gram teraz tą nacją kampanię na singlu. Jako pierwsze cztery nacje poszły do piachu wszystkie rzymskie 8-) A kilka tur później Seleucydzi.
    Tą kampanię gram trochę bardziej niekonwencjonalnie, tj. trochę zabawy w żandarma, trochę wzmacniania nacji i pierwszoplanowa eksterminacja Rzymu. Jako że mam spore dochody to mogę ,,trząść całą parafią" Uczyniłem sobie sojusze z Galią(ostatnio dostają od iberów, którzy zajęli im Narbo Martiusz), z Kartaginą(oddałem im zagrabione im wcześniej Carales i Lilybajon, a także resztę Sycylii) i z Pontem(walczą z Egiptem, Armenią i Miastami Greckimi). Niemal od początku gry wojuję z Tracją i Dacją, które to z podziwu(bądź śmiechu) godną zawziętością atakują moją Bylazorę, by za każdym razem dostać wciry 8-) . Ostatnio mam wojnę także z Egiptem, któremu usiłuję przeszkodzić w zbyt dużym rozrośnięciu się, a od jakiegoś czasu również z Miastami Greckimi.
    Generalnie Macedonią można oprzeć armię tak samo na falangitach jak i na kawalerii. Osobiście preferuję typ armii, gdzie jest generał, 9 x falangici, 2 x miotacze i 8 x kawaleria. Do takiej armii biorę(jeśli mam możliwość) 7 x królewskich pikinierów, 2 x falangitów, 2 x łuczników(albo jakichś najemników), 4 x lekkozbrojnych lansjerów i 4 x hetajrów. Większość armii tego typu nie posiada jednak tych ostatnich, z uwagi na to, że mogę ich trenować na razie tylko w Patavium. Zamiast hetajrów jest więc jazda macedońska.

    Szkoda tylko, że świątynie macedońskie są raczej lipne(w zasadzie buduję tylko Zeusa i Aresa; Demeter daje bonusy do przyrostu populacji, co jest wielce niepożądane a Artemida-do broni miotanej, nieczęsto używanej).

  2. #2
    Wojski
    Dołączył
    Dec 2009
    Lokalizacja
    Śląsk/Bytom
    Postów
    71
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Macedonią

    Nie gram Macedonią,ale mam taki zamiar tylko nie umie się do tego zabrać.Nie będę się rozpisywać bo jak mówiłem nie grałem nimi,ale mam pytanie co do twojej wypowiedzi : Kampania na singlu - a jest jeszcze jakaś ? sory za takie pytanie ale staram się dowiedzieć jak najwięcej.
    Do Macedonii mam jedno zastrzeżenie > Królewscy pikinierzy - nie przepadam za nimi mają krótkie dzidy,i nie są zbyt skuteczni już lepiej idzie falangitom,Królewscy pikinierzy są tak jakby podróbkami Ciężkozbrojnych hoplitów.Tego chyba nigdy nie zrozumiem,dlaczego komputer tworzy tak duże floty ?

    PS: Gdy wybuduje się hutę,wiem bo wybudowałem w kampanii Grecją,może to się w Macedonii inaczej nazywa ale raczej nie tworzą się dość ulepszone jednostki,które są bardzo skuteczne.

  3. #3
    Maharbal
    Gość

    Re: Gra Macedonią

    Cytat Zamieszczone przez Danek944
    Kampania na singlu - a jest jeszcze jakaś ?
    Są jeszcze kampanie online, choć z tego co mi wiadomo, tryb hot-seat w Romie pozwala grać maksymalnie dwóm graczom. Ale fakt, może trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem.

    Cytat Zamieszczone przez Danek944
    Do Macedonii mam jedno zastrzeżenie > Królewscy pikinierzy - nie przepadam za nimi mają krótkie dzidy,i nie są zbyt skuteczni już lepiej idzie falangitom,Królewscy pikinierzy są tak jakby podróbkami Ciężkozbrojnych hoplitów.
    To chodźmy na gs. Tam postaram się Ci zaprezentować, jak bardzo śmiercionośni mogą być KP

    Cytat Zamieszczone przez Danek944
    Tego chyba nigdy nie zrozumiem,dlaczego komputer tworzy tak duże floty ?
    W kampaniach które grałem widziałem naprawdę mało dużych flot komputera, więc trochę nie rozumiem Twojej wypowiedzi. U mnie komputer zawsze tworzy dużo flot, najczęściej po 1-2 statki. Jest to o tyle denerwujące, że żeby zatopić taki statek potrzeba z reguły około 5 bitew.

  4. #4
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Macedonią

    Do Macedonii mam jedno zastrzeżenie > Królewscy pikinierzy - nie przepadam za nimi mają krótkie dzidy,i nie są zbyt skuteczni już lepiej idzie falangitom,Królewscy pikinierzy są tak jakby podróbkami Ciężkozbrojnych hoplitów.
    Hmm wcale nie maja takich krótkich sariss mają takie same jak inni falangici ale standardowo maja inna głębokość szyku i tarcze inne. chcesz możesz to w prosty sposób zmienić, swoja drogą gdy stykają się dwie falangi na podobnych statach i z podobną liczbą ludu zazwyczaj wygrywa ta szersza, no chyba, że to...

    Macedonia sama w sobie jest świetna, zaraz po podbiciu świata Juliuszami, zabrałem się za nich Bardzo fajna falanga, szybcy i silni hetajrowie łuki słabe ale czego wymagać, za to w zasadzie od początku jest dostęp do dwóch przydatnych najemników - Kreteńczyków i najemnych hoplitów - pierwsi do armii polowej, drudzy do zagrożonych miast, podczas obrony obleganego miasta sprawdzają się idealnie jak dla mnie.
    Maki sa całkiem bogate, szybki podbój Aten i pozostałych prowincji grecko-epirockich, kreta, rodos, wybrzeże azji mniejszej i potem robić co się chce. Rzym pada szybko, komp raczej nie znajduje sposobu na pełna armię złożona z lansjerów, generała, dużej liczby falangitów i łuczników. Mnie zaskoczyło jedno - zajełem Rzym a tam dupa, nie ma za wielu fajnych budynków militarnych
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  5. #5
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Macedonią

    Myślę, że koledze raczej nie chodziło o królewskich pikinierów (falangitów), bo oni od frontu są zabójczy, być może pomyliło mu się z falagnitami z poboru bądź z militia hoplite's... Królewscy falangici z ubezpieczonymi skrzydłami przez hejtarów są nie do przejścia... czy to w singlu czy w multiplayerze (sprawdzałem na hamachi z kolegą, który jest "zakochany w rodach rzymskich - nawet kohorty nie mogły się przebić, oczywiście skróciłem linie a pogłębiłem szeregi )

    Ogólnie moja ulubiona nacja...

  6. #6
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Re: Gra Macedonią

    Macedonia ma same atuty:
    - dobra piechota (falangici)
    - dobra jazda
    - dostęp do jednych z najlepszych najemników
    - jedna z najlepszych pozycji startowych
    - 4 miasta
    a jakoś nie lubię nimi grać.
    Ale kiedy już gram to zajmuje Apolonie, wypieram greków z Grecji, po ciężkich walkach Włochy...
    Zaczyna mi się nudzić
    Jest jakoś za prosto nawet na najwyższym poziomie trudności

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. #7
    Szambelan Awatar Andzia
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Człuchów / Warszawa
    Postów
    2 173
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

    Re: Gra Macedonią

    No to może zrób to tak: wpisz kod na kasę i podziel się z nią wszystkimi nacjami po 200k 8-)
    Biblioteki: Modów pod M2TW / Modów pod Kingdoms / AAR'ów
    "Nic nie jest prawdą, wszystko jest dozwolone" - Hassan ib-Sabah
    "Jestem kim jestem,bo ktoś takim musi być" - Ja

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    3
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Macedonią

    Witam wszystkich forumowiczów!

    Mój skład armii obronno-zaczepnej w przypadku Macedonii wyglada nastepująco (dodam, że chodzi o kampanię):

    1. W pierwszej linii 7 - 8 jednostek królewskich falangitów. To najlepsza jednostka falangitów w grze, jeśli chodzi o statystyki. Ich linia jest rozciągnięta w zależności od potrzeb, ogólnie chodzi o to, żeby wróg mnie nie oskrzydlił.

    2. Tuż za murem falangitów - także 7 lub 8 jednostek łuczników. Mają strzelać z drugiego rzędu, wróg raczej nie ma szans im zagrozić. Owszem, czasem trafią sojusznika, ale straty są nieznaczne. U mnie pada w ten sposob najwyżej kilku falangitów. Łucznicy po ulepszeniu broni do zlota i zdobyciu doświadczenia (obie opcje dostępne w odpowiednich świątyniach) są całkiem przyzwoici.

    3. Pozostale miejsce w armii uzupełniam najlepsza dostępną kawalerią.


    Jeśłi akurat jestesmy w obronie, wystarczy czekać aż wróg rozbije się o naszą falangę i zostanie zdziesiątkowany przez łucznikow. W decydującym momencie atakujemy flanki wroga nasza kawalerią i po zabawie.

    W ataku sprawa wyglada podobnie, tyle że musimy się zbliżyć do przeciwnika, żeby znalazl się w zasięgu strzału łuczników. Zazwyczaj nie decyduje sie na frontalny atak na ścianę włóczni falangitów i możemy sobie obserwowac jak łucznicy nabijają sobie doświadczenie. Jeśli natomiast przeciwnik zdecyduje sie na atak, bitwa będzie miała bardziej gwaltowny i tragiczny dla wroga przebieg.

    Oczywiście czasem zdarzają się przypadki rozerwania szyku falangitów (bardzo rzadko) lub próby obejścia naszych skrzydeł. Wtedy do akcji wkracza kawaleria.

    Oczywiscie każdy gracz ma własne taktyki, dlatego nie mam zamiaru nikogo przekonywac do mojej. W moim przypadku jednak zdaje egzamin.

  9. #9
    Łowczy
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    138
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Macedonią

    Macedonia ma całkiem niezłą piechotę

    Osobiście polecałbym najpierw ruszyć na Grecję, tam jest duży przychód.
    "Si vis pacem para bellum"

    "Ceterum censeo Carthaginem esse delendam" - Kato Starszy

    "Experto crede" - Wergiliusz

    http://forum.totalwar.org.pl/viewtop...p=53256#p53256 - AAR Third Age

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    38
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Gra Macedonią

    Macedonia nieźle przepakowana jest, tym co mamy od początku możemy wykosić wszystko w pobliżu i w ciągu kilku tur mamy małe imperium Do tego dochodzą dobre jednostki... Skończyło się na tym że pograłem tą nacją z 15 minut - jest za prosto

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Gra Macedonią
    By szwajcar in forum Jak grać (porady odnośnie frakcji)
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 24-11-2014, 17:25
  2. Przywrócone ces. Aleksandra (Grecja-Macedonia)
    By Krzywousty in forum Rome KO II
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 13:16
  3. Alexandryjska Macedonia w zwykłym Rome.
    By Aracz in forum Rome, Barbarian Invasion, Alexander
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-02-2013, 20:48
  4. Macedonia
    By seba225 in forum Rome KO I
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-01-2013, 12:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •