Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Wątek: MG

  1. #21
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Włocławek
    Postów
    860
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach
    To by była zbyt duża strata dla Wenecji, nie wiem ile jest tych statków ale nawet 3 okręty to już ponad 2tys florenów straty, a przewinienie nie jest duże i Pawłowi udało się zrobić tak żebyś nie miał z jego powodu żadnych strat.
    IMO adekwatnie do tej sytuacji byłoby przemieścić statki Pawła lub Soplicy tak, aby sobie nie wadziły i Katana powinien wypłacić Soplicy jakieś niewielkie odszkodowanie rzędu 500 florenów.
    Nie pomagam na pw

  2. #22
    Podstoli Awatar RockMiguel
    Dołączył
    Nov 2012
    Postów
    394
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 10 podziękowań w 9 postach
    Ale ta żądza ukarania Katany nie jest do końca dobrą postawą, a przynajmniej robienie tego za wszelką cenę.
    Jeśli nawet nie zostaną te pieniądze pobrane z jego skarbca, to Ty Soplico zostanie nagrodzony tą właśnie kwotą.
    Pecunia non olet, jak to mawiają.

  3. #23
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    Odszkodowanie dla Soplicy powinno być wtedy, gdy dojdzie do wyrządzenia szkody... A jeśli Paweł przenosi statki, to nie ma żadnej. :d
    Natomiast jest wykroczenie, dlatego mogłaby być grzywna.

  4. #24
    Podczaszy Awatar Soplica
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    589
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    47
    Otrzymał 27 podziękowań w 24 postach
    Dajcie mi po prostu zatopić te statki!!!

  5. #25
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    A to inna sprawa. Analogicznie do przypadku naruszenia PoNa - gracz poszkodowany powinien móc wybrać czy chce rozwiązania boskiego czy po prostu uzna to za atak i go jakoś wykorzysta. W tym wypadku Soplica powinien móc je zatopić i tyle, jeśli ma taką chęć i nie chce interwencji. IMO

  6. #26
    Stolnik
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Włocławek
    Postów
    860
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach
    Kapitan ma stracić statki o wartości ponad 2 tys. florenów i stracić możliwość całkiem legalnego blokowania Soplicy na morzu przez taki mały błąd, że postawił statki o jedno pole za daleko? To by było bardzo nieproporcjonalne rozwiązanie. Uchybienie było niewielkie i nie było umyślne, w dodatku jest możliwość rozwiązania tej sytuacji przy minimalnej ingerencji w gre i to należy zrobić. Przeniesienie statków niweluje całkowicie błąd który popełniła Wenecja i to aż źle wygląda Soplica, że chcesz wyciągnąć dla siebie tyle profitów z tej sytuacji
    Nie pomagam na pw

  7. #27
    Podczaszy Awatar KapitanKatana
    Dołączył
    Oct 2012
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    697
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    17
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    Aha... zatopienie 3-4 statków w przeddzień wojny gdy nie mam florenów byłoby mocnym ciosem ale co ja tam wiem.
    Przy okazji zdanie Mefista pewnie motywuje fakt, że może mnie osłabić przed wojną ze mną.

  8. #28
    Podczaszy Awatar PawełGroźny
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    708
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    70
    Otrzymał 79 podziękowań w 55 postach
    Oto co głosi regulamin:
    h) Zabrania się stawania statkami na czerwonych polach statków, z których państwami mamy PONa. Wpłynięcie na czerwone pole jest dozwolone jedynie w celu przeładowania wojsk z innego statku lub z lądu. W innych szczególnych przypadkach gracze dogadują sprawę z MG jako pośrednikiem.

    i) Wejście na teren państwa z którym nie łączy nas sojusz (nawet przypadkowe), będzie uznawane za atak. W przypadku obowiązującego między nami a tym państwem PONa – państwo to może zdecydować czy poskarżyć się MG, czy wykorzystać ten fakt jako zerwanie PONa i zaatakować bez potrzeby składania wypowiedzenia.
    W tej sytuacji nastąpiło złamanie punktu "h" natomiast nie punku "i". Na tej podstawie PON zostaje nienaruszony, a Turcja nie może zaatakować Weneckich statków bez wypowiedzenia PONa i odczekania odpowiedniego czasu.
    Faktem jest iż gracz Wenecki złamał regulamin i powinien zostać stosownie ukarany, a będzie to -500 florinów z jego skarbca. Ponieważ mam możliwość przesunięcia floty Tureckiej tuż obok tak jakby Wenecja nie zablokowała statków, oraz mają one pełny zakres ruchu uznaję to jako małe wykroczenie za które KapitanKatana zostanie ukarany jedynie odjęciem wcześniej wspomnianej sumy oraz żółtą kartką.

    Jest to końcowa decyzja MG, której już nie zmieniam. Jeśli komuś nie pasuje werdykt to proszę o zgłoszenie problemu do kolegium. Tutaj sprawa została zakończona.
    Soplica proszę o wykonanie tury z sejwa który dostałeś wcześniej, w turze Wenecji odejmę mu 500 florinów więc proszę KapitanKatana poczekaj na sejwa ode mnie jak dojdzie do Ciebie tura.



    A tutaj trochę wyjaśnień, które nieco rozjaśnią (nie zamierzam prowadzić dyskusji na temat tego co napiszę):

    Cytat Zamieszczone przez Soplica
    Ale jak to? To w końcu rozumiem, że Katana nie będzie ukarany? Zachowa statki i będzie mógł mi znowu utrudniać życie, tylko już legalnie? To bez sensu. I florenów jednak nie będzie? Wnoszę zamiast tego o możliwość samodzielnego oswobodzenia się przez zaatakowanie jego statków.
    Katana i tak mógłby Ci utrudniać życie tymi statkami, nawet gdyby pamiętał o tym punkcie w regulaminie. W tej turze masz natomiast możliwość swobodnego pływania kiedy jego statki są w jednym miejscu. A za sklerozę został ukarany. Jak wspomniałem nie naruszył punktu "i", więc nie możesz go atakować przy trwającym PONie.

    Cytat Zamieszczone przez Soplica
    Nie zależy mi na żadnej kasie. Po prostu dziwi mnie ta zmiana zdania. Uważam, że za przewinę powinna być kara. Skoro mam możliwość zniszczenia tych statków, to dlaczego mi na to nie pozwolić? Rozumiem, jakbym nie mógł tego zrobić, ale tak?
    Fakt, moja zmiana zdania może dziwić, nie wytłumaczyłem jej w czasie i przepraszam. Wynikała ona z tego, iż nie udawało mi się w konsoli wpisać poprawnie komendy, która by mi umożliwiła przemieszczenie floty. Zatem starałem się wymyślić i szukać innych rozwiązań, które podawałem. Na szczęście podpowiedziano mi jak poprawnie używać tej komendy i się udało ;P Więc wiedząc, że to zadziała powróciłem do pierwotnego założenia, którym się nie podzieliłem na początku ;/
    Zapraszam na mój kanał yt. Narazie mało tam TW, ale to się zmieni
    https://www.youtube.com/user/pawelgrozny
    Oraz polecam zobaczyć prace tej osoby na deviancie
    http://sieere.deviantart.com/

  9. #29
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach
    Ja tylko dodałem luźną sugestię. Nie sugerowałem także zerwania przez to PoNa, po prostu zlikwidowanie blokady. Tak byśmy to zrobili w ko bez konsoli. Ale oczywiście boskie narzędzia dają wiele więcej możliwości, to lepsze rozwiązanie.
    Ani przez chwilę nie myślałem o swojej korzyści. ^^ Nie mierz ludzi swoją miarką. Likwidacja trzech statków mogłaby dać więcej pieniędzy na wojsko lądowe, a to mnie raczej bardziej interesuje, nie?

  10. #30
    Podczaszy Awatar PawełGroźny
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    708
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    70
    Otrzymał 79 podziękowań w 55 postach
    Ogłaszam przerwę świąteczną.
    Wesołych świąt wszystkim!
    Przerwa będzie trwać do 28.12.
    Zapraszam na mój kanał yt. Narazie mało tam TW, ale to się zmieni
    https://www.youtube.com/user/pawelgrozny
    Oraz polecam zobaczyć prace tej osoby na deviancie
    http://sieere.deviantart.com/

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •