Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 75

Wątek: Tolkien i Sapkowski czyli mistrzowie fantastyki.

  1. #51
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach

    Re: Tolkien i Sapkowski czyli mistrzowie fantastyki.

    Cytat Zamieszczone przez Sareth4
    To może inaczej - co w takim wypadku spodobało Ci się w świecie Sapkowskiego , co nie spodobało Ci się w świecie Tolkiena ? Bo chyba porównujemy tu tylko tych autorów i mimo , że może Ci się twórczość Tolkiena nie podobać to nie ma chyba żadnego innego , przynajmniej obecnie na tyle znanego pisarza by do ich wykreowanych światów porównywać.

    Cytat Zamieszczone przez janker92
    Cytat Zamieszczone przez Sareth4
    Mimo wszystko zdziwiony jestem , że skoro przeczytałeś tyle książek Tolkiena tak zapadło w pamięć Ci mimo wszystko słabsze niż inne książki WP , a to , że rzeczywiście Tolkiena książki są pod wieloma względami niesamowite umknęło .
    A oświecisz mnie, pod jakimi to względami są one niesamowite? Bo ja jest w trakcie czytania WP (ostatni tom) i jakoś nic niesamowitego do tej pory w tej trylogii nie zauważyłem... Dodam też, że trylogia Sapkowskiego wzbudziła u mnie skrajnie inne emocje.
    Ja miałem inną sytuację, najpierw przeczytałem Władce Pierścieni i bardzo mi się spodobało, a potem przeczytałem Wiedźmina i uznałem, że jest dużo lepszy od Władcy Pierścieni. Może gdyby było ze mną jak z tobą to też miałbym takie wrażenie (najpierw Wiedźmin). Nie wdając się w głębsze analizy książka Sapkowskiego dużo bardziej mi się podobała, wzbudziła we mnie większe emocje, nie raz się uśmiechnąłem, zdenerwowałem, np. gdy okazało się, że jedna dziewczyn z bandy zrobiła z Ciri lezbę, zdenerwowało mnie raczej to, że dobrała się do niej gdy była tak młoda ( czytałem to tak dawno, a dość szczegółowo pamiętam, miała chyba coś koło 14, czy mniej, a może już mi się to zaciera w pamięci ), nawet świeczki w oczach miałem, co nie spotkało mnie w trakcie czytania innej lektury

    Z bohaterami z Wiedźmina związałem się dużo bardziej emocjonalnie niż z tymi z Władcy Pierścieni, czy nawet Pieśni lodu i ognia (gra o tron), która też wciąga.


    Cytat Zamieszczone przez Volomir
    Dal mnie osobiscie nie ma nic porywajacego w swiecie wykreowanym przez Tolkiena...

    Mnie na przykład podoba się Shire , który wydaje się rajem . Potem zaczyna się wojna , która ogarnia i Shire ( np. walka z poddanymi Sarumana )
    Co z tym Shire? Bo rzuciles takie cos, jakby wyrwane zupełnie z jakiejś dłuszej wypowiedzi.
    Generalnie odnosze wrazenie, ze ubóstwianie Tolkiena ma zwiazek z jakims syndromem bycia pierwszym.
    Tolkien - pierwsze fantasy (w takiej postaci) jakie znamy -> najlepszy
    Black Sabbath - pierwszy zespół metalowy -> najlepsze
    Nosferatu - pierwszy film grozy -> najlepszy
    itd.
    To pewnie uproszczenia z mojej strony, ale chodzi mi o pokazanie pewniej zaleznosci. To co pierwsze traktuje sie zazazwyczaj jako najlepsze, albo lepsze niż to co powstaje teraz. O ile czesto ma to solidne podstawy, tak Tolkien tego nie ma. Jego swiat byl pierwszy, ale dzis mamy wiele rownie bogatych jak i bogatszych swiatow. Do tego ksiazki sa bardziej hmm "zyciowe", postacie bardziej zywe i czesto w wielu odcieniach szarosci.
    W moim przypadku to się nie sprawdziło


    Ps: To odkopałem posty z przed miesięcy

  2. #52
    Chłop
    Dołączył
    May 2013
    Lokalizacja
    Wielkopolska
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Tolkien i Sapkowski czyli mistrzowie fantastyki.

    Mi najbardziej z dzieł Tolkiena podobał się Hobbit, a Sapkowskiego oczywiście wiedźmin.
    "Człowiek uczy się przez całe życie, ale umiera głupi"

  3. #53
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach

    Re: Tolkien i Sapkowski czyli mistrzowie fantastyki.

    http://www.cdaction.pl/news-35438/wiedz ... ladke.html
    Nowa wiedźmińska książka bez Geralta

  4. #54
    voitek
    Gość

    Re: Tolkien i Sapkowski czyli mistrzowie fantastyki.


  5. #55
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    Re: Tolkien i Sapkowski czyli mistrzowie fantastyki.

    Czy jakiś czas temu nie funkcjonowało w świecie stwierdzenie "więcej książek w świecie wiedźmina nie będzie"?



  6. #56
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Tolkien i Sapkowski czyli mistrzowie fantastyki.

    Wszyscy wiedzą, że Sapek jest łasy na pinionżki więc w dobie świetnych, i świetnie się sprzedających gier, taki krok był kwestią czasu Tak czy inaczej ja się ciesze! Wrócę sobie do dawnych czasów świetnych książek

  7. #57
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach

    Re: Tolkien i Sapkowski czyli mistrzowie fantastyki.

    Kasiorka na alko się skończyła to trzeba napisać nowego Wiedźmina A tak na poważnie to czekam na książkę.


    Stary nick:kujon333


  8. #58
    Łowczy Awatar Veritimus
    Dołączył
    Oct 2010
    Lokalizacja
    Silesia
    Postów
    180
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 13 podziękowań w 8 postach

    Re: Tolkien i Sapkowski czyli mistrzowie fantastyki.

    O ile bardzo się cieszę z następnej książki osadzonej w realiach wiedźmińskich, o tyle mam pewne obawy, czy nie będzie to tylko odgrzewany kotlet. Wierzę, że nie i czekam z niecierpliwością na publikację.
    "Łatwiej jest zginąć z bronią w dłoni w imię wzniosłych idei, niż mądrze się ukorzyć i w cichości pozwolić im przetrwać, by w odpowiednim czasie rozbłysły swym blaskiem." - ja
    "Niech wam ziemia lekką będzie... by psy mogły was łatwiej wykopać." - Marcjalis

  9. #59
    Podkomorzy Awatar Bronti
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Susz
    Postów
    1 529
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    257
    Otrzymał 118 podziękowań w 79 postach

    Re: Tolkien i Sapkowski czyli mistrzowie fantastyki.

    Wstyd się przyznać, ale nie czytałem jeszcze żadnej książki Sapkowskiego. Czas naprawić ten błąd i zabrać się do wiedźmińskiej sagi.

    Od czego mam zacząć - od Krwi Elfów czy od Ostatniego Życzenia?

  10. #60
    Asuryan
    Gość

    Re: Tolkien i Sapkowski czyli mistrzowie fantastyki.

    Od Ostatniego Życzenia. Następnie Miecz Przeznaczenia. Krew Elfów to już pierwszy tom powieści.

    EDIT:
    Podobno akcja najnowszej książki, Sezonu Burz, jest osadzona pomiędzy Ostatnim Życzeniem, a Mieczem Przeznaczenia.

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. FAQ - Czyli o co nie pytać
    By Salvo in forum Empire
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 09:43
  2. Turniejowe co nieco czyli kto ,co i ile .
    By Markouno in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 22:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •