Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 194

Wątek: Dyskusja ogólna o lore Warhammera Fantasy

  1. #1
    Skaveński Spacz-Inżynier, Sługa Lorda Chaosu Thorgara Okrwawionego Awatar Kasquit
    Dołączył
    Apr 2016
    Postów
    152
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 38 podziękowań w 29 postach

    Dyskusja ogólna o lore Warhammera Fantasy

    Chodzi mi o takich Skavenów, co czczą innych Bogów, niż Rogatego Szczura, np. innych Bogów Chaosu czy Khaine'a.

    Dzieci Rogatego szczura mówią:
    "Niewielu Skavenów zajmuje się nekromancją, a jeszcze mniej porzuca zwyczaje swego ludu, by służyć innemu bóstwu Chaosu."

    Księga Spaczenia mówi:
    "Najczęściej wyznawcami Nurgla zostają ludzie, ale również Skaveny - stworzenia brudne z samej swej natury - uważają go za pokrewną duszę. Niektórzy Szczuroludzie odrzucają nawet własny kult Rogatego Szczura, aby poświęcić się służbie Nurglowi."

    Jest nawet książka o Skaveńskim nekromancie, który zdradził swój lud:
    http://www.blacklibrary.com/all-prod...ows-ebook.html

    Klan Pestliens (bądź pewna grupa z tego Klanu) najprawdopodobniej czci Nurgla.

    Szczury z Klanu Skryre są tak genialne, mądre i magiczne, jak Tzeentch.
    Szczury z Klanu Skryre lubią również trujące gazy, tak jak Nurgle.

    Szczury z Klanu Moulder uwielbiają eksperymentować z mutacjami i magią, tak jak Tzeentch.
    Niektóre twory są też tak krwiożercze, jak słudzy Khorna i tak ohydne, jak słudzy Nurgla.
    W sumie też Szczury z Klanu Moulder lubią torturować i zadawać cierpienie, jak Slaanesh.

    Szczury z Klanu Eshin lubią mordować, jak Khorne czy Khaine.
    Posiadają też nie tylko mutacje, ale swoją główną siedzibę mają w Cathay'u, gdzie niektórzy legalnie czczą Tzeentcha.
    Najczęściej używają innych metod walki, niż brutalna siła, tak jak Slaanesh.
    No i w sumie lubią również truć, tak jak Nurgle, ale szybkie i zwinne Szczury z Klanu Eshin bardzo słabo pasują do powolnego i nierozgarniętego Nurgla.


    Co o tym myślicie?

    skaven_mutant_by_mysticaldonkey1-d4yvmvr.jpg

  2. Użytkownicy którzy uznali post Kasquit za przydatny:


  3. #2
    Asuryan
    Gość
    Nurgle to patron chorób i rozkładu, a nie trucizn. Od trucizn i skrytobójstw jest Khaine. Od nekromancji także, wraz z Nagashem.
    Skryre zajmują się techonologią, a nie magią.
    Moulder mutacjami jak Tzeenth.

    A ogólnie Rogaty Szczur ma 13 oblicz, stąd Rada Trzynastu. To nic dziwnego, że niektóre z nich są bliskie domenom innych bogów. Czczenie innych bogów przez Skavenów to według mnie herezja.

  4. #3
    Skaveński Spacz-Inżynier, Sługa Lorda Chaosu Thorgara Okrwawionego Awatar Kasquit
    Dołączył
    Apr 2016
    Postów
    152
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 38 podziękowań w 29 postach
    Cytat Zamieszczone przez Asuryan Zobacz posta
    Nurgle to patron chorób i rozkładu, a nie trucizn. Od trucizn i skrytobójstw jest Khaine. Od nekromancji także, wraz z Nagashem.
    Skryre zajmują się techonologią, a nie magią.
    Moulder mutacjami jak Tzeenth.

    A ogólnie Rogaty Szczur ma 13 oblicz, stąd Rada Trzynastu. To nic dziwnego, że niektóre z nich są bliskie domenom innych bogów. Czczenie innych bogów przez Skavenów to według mnie herezja.
    Czytałem, że Klan Skryre łączy ze sobą magię i technologię...
    Nie wiem, czy twór Age of Sigmar cię interesi, ale jest tam Nurglowy Skaven.
    http://es.ageofsigmar.wikia.com/wiki/Kletch_Scabclaw
    Może nie znasz hiszpańskiego, ale słowo Nurgle wiesz, co znaczy.

  5. #4
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Akurat Age of Sigmar nie jest przez wielu ludzi tutaj tolerowany, gdyż jest całkowitym zepsuciem uniwersum Warhammera Fantasy.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  6. #5
    Skaveński Spacz-Inżynier, Sługa Lorda Chaosu Thorgara Okrwawionego Awatar Kasquit
    Dołączył
    Apr 2016
    Postów
    152
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 38 podziękowań w 29 postach
    Cytat Zamieszczone przez Arroyo Zobacz posta
    Akurat Age of Sigmar nie jest przez wielu ludzi tutaj tolerowany, gdyż jest całkowitym zepsuciem uniwersum Warhammera Fantasy.
    A powiedz, chciałbyś, żeby Heinrich Kemmler w Warhammer Total War był wyznawcą Tzeentcha?
    To jedna z nielicznych rzeczy, która podobała mi się w End Times...

  7. #6
    Asuryan
    Gość
    Age of Sigmar, to skok w bok od uniwersum fantasy. Nie obchodzi mnie, a dalsze posty o nim będę kasował jako posty nie na temat.

  8. #7
    Skaveński Spacz-Inżynier, Sługa Lorda Chaosu Thorgara Okrwawionego Awatar Kasquit
    Dołączył
    Apr 2016
    Postów
    152
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 38 podziękowań w 29 postach
    Ech, uznałem, że najlepszy sposób na wytłumaczanie sojuszów między Chaosem i Skavenami w WFB i WFRP jest to, że owi Skaveni wyznają ich Bogów, więc zdrady nie będzie...
    Asuryan, wiesz, na czym polega WFRP?

  9. #8
    Asuryan
    Gość
    Nie, zupełnie nie wiem. Przecież nie mistrzuję na tym forum w PBF-ie WFRP 2 edycji
    A tak serio, rozmawiamy tutaj o WFB, na którego kanwie oparta ma być następna gra Total War. Więc nie offtopujmy, bo będę musiał w końcu zareagować jako moderator tego działu.

  10. #9
    Skaveński Spacz-Inżynier, Sługa Lorda Chaosu Thorgara Okrwawionego Awatar Kasquit
    Dołączył
    Apr 2016
    Postów
    152
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 38 podziękowań w 29 postach
    A powiedz, grałeś w Mark of Chaos, Battle March czy Age of Reckoning?
    Bo ja z gier komputerowych dowiedziałem się o świecie Warhammera.

  11. #10
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Asuryan dobrze rozumiem że chcesz zamknąć temat w którym trwa rozmowa o Warhammer Fantasy bo nie podoba ci się część twórczości GW lub fanów uniwersum o której mowa ?

Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •