Strona 18 z 20 PierwszyPierwszy ... 81617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 194

Wątek: Dyskusja ogólna o lore Warhammera Fantasy

  1. #171
    Podczaszy Awatar SaperHeart
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    540
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 140 podziękowań w 92 postach
    Cytat Zamieszczone przez Arroyo Zobacz posta
    Z własnej strony pytanie - czy Tomb Kings byli w 6 edycji w polskiej wersji językowej? Bo od 6 edycji bitewniak był tłumaczony na naszą wersję (Krasnoludy, Leśne Elfy), ale czy TK byli wtedy tłumaczeni również, czy tylko w ósmej edycji dorobili się spolszczenia? To samo tyczy się Demonów Chaosu.
    Szczerze Ci powiem, że nie interesowałem się tłumaczonymi bookami do WFB. Wydaje mi się, że tłumaczenie AB zaczęło się dopiero w 7 ed., a jeśli się mylę to tłumaczenie TK widziałem tylko z 7ed i 8ed.

  2. #172
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Akurat 6 edycji były tłumaczenia - Krasie i WE.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  3. #173
    Podczaszy Awatar SaperHeart
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    540
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 140 podziękowań w 92 postach
    znalazłem bardzo fajny materiał na temat "Wojny o Brodę", czyli dlaczego brodaci przyjaciele za bardzo nie lubią uszatych kolegów

    https://www.youtube.com/watch?v=aAbPueplo90

    p.s. w wersji angielskiej

  4. #174
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    To jest wiadome - nawet w swoich opisach opisałem tę wojnę - odsyłam do pdf'ów Wysokie Elfy i Krasnoludy
    Krasnoludy nadal nie lubią Wysokich Elfów, nawet pomimo tak kruchych sojuszy jak Konklawe Światła z Burzy Chaosu czy Końca Czasów. Co do Wysokich Elfów to powodem ich niezbyt dobrego stosunku do Krasiów jest to, że mają koronę HE u siebie, a także to, że zabili Caledora II. Tamta nienawiść Krasnoludów z kolei nadal jest obecna choćby wobec Leśnych Elfów, na których raz napadli i... raczej winni tego żałować do końca swego istnienia, bo Naestra i Arahan wraz z armią wybili wojska wodza Dwarfów.
    Co do mapki to wait... czy przypadkiem Erengrad też nie winien być od HE na tej mapie? Bo o ile wiem to teraz została tam dzielnica Wysokich Elfów. Nawet na mapce z VII edycji widnieje jak byk to, że tam znajduje się port Wysokich Elfów, podobnie jak w Marienburgu, Magrittcie i Copher.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  5. #175
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Zastanawia mnie czemu krasnoludy są tak mocno związane z piwem. Niby wiadomo, dwarfy są fajne, piwerko też, więc pasuje to do siebie, ale patrząc na to od strony praktycznej pojawia się mały dysonans. Mianowicie jak rasa żyjąca praktycznie cały czas pod ziemią na terenach górskich uprawiałaby podstawowy składnik - jęczmień (lub inne zboże)? Bardziej by mi pasowały do nich mocniejsze napoje, zwłaszcza że spirytus da się wydestylować z naprawdę wielu rzeczy. Poza tym uprawa takich, na przykład, ziemniaków byłaby prostsza w ich warunkach, mogliby je sobie z sufitów zrywać .

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  6. #176
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Może robią piwo na spirytusie czy coś
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  7. #177
    Podkomorzy Awatar Chaak
    Dołączył
    May 2011
    Postów
    1 844
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    262
    Otrzymał 254 podziękowań w 191 postach
    Arroyo podrzucił mi info, że mają jakieś zboże co mało światła potrzebuje, więc zrobią sobie lufcik w jaskini i będzie ok. W podręczniku do RPG opisali ten temat.

    寧我負人,毋人負我。
    曹操

  8. #178
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Konkretnie to w "Zbrojowni Starego Świata" jest wspomniane przy alkoholach. Zatem najprawdopodobniej po prostu biorą z dostaw od Imperium czy Bretki alkohol - wiecie, pszenica i inne zboża + drożdże i ewentualnie rośliny górskie. Prosty przepis na ale.
    Ale również to, co Chaak napisał, jest prawdą.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  9. #179
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Powoli będę wracał do pisania dalej lore Warhammera - zastanawiam się jednakże jeszcze nad doborem tematu. Możliwości jest kilka:
    1. Kontynuacja Middenlandu (w ramach ciekawostek)
    2. Kontynuacja Kislevu i miast tego państwa
    3. Kilkanaście postaci z Wampirów, których nie poruszyłem wówczas w ramach głównej serii.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  10. Użytkownicy którzy uznali post Arroyo za przydatny:


  11. #180
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Jestem za opcją nr. 3.
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

Strona 18 z 20 PierwszyPierwszy ... 81617181920 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •