Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 194

Wątek: Dyskusja ogólna o lore Warhammera Fantasy

  1. #11
    Asuryan
    Gość
    Najpierw grałem i mistrzowałem w WFRP 1 edycji. Później grałem HE w WFB 4 edycji. Przeczytałem masę książek z tego uniwersum, niestety większość bardzo słabych. Następnie były gry komputerowe Shadow od Horned Rat i Dark Omen - znacznie lepsze od tych co wymieniłeś, w które też grałem. Później Warhammer Quest (najpierw planszówka, później komputerowa) i WFRP 2 edycja.

    Seba - o Warhammer Fantasy sobie gadajcie ile chcecie. Age of Sigmar, to AoS, poboczny twór, a nie WF.

    I naprawdę, zakończmy już tego offtopa.
    Ostatnio edytowane przez Asuryan ; 22-04-2016 o 00:43

  2. #12
    Skaveński Spacz-Inżynier, Sługa Lorda Chaosu Thorgara Okrwawionego Awatar Kasquit
    Dołączył
    Apr 2016
    Postów
    152
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 38 podziękowań w 29 postach
    Napisałem tu pewien postulat, chciałbym, aby Creative Assembly zwrócił na niego uwagę:
    https://forums.totalwar.com/discussi...ame-i-hope-not
    Chyba tak im udowodniłem, że powinni posłuchać.

  3. #13
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Tyle, że to na podstawie 8 edycji jest to raz. A dwa to mówię - Mark of Chaos jest niekanoniczny.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  4. #14
    Asuryan
    Gość
    Ja zaś mam nadzieję że nie posłuchają Księga Spaczenia to dodatek to gry fabularnej, a nie bitewniaka. A zdarzało się juz że wizje tych światów się rozjeżdżały - vide Bretonnia z 1 edycji WFRP.
    Tym bardziej że orki walczyły po obydwu stronach podczas Inwazji Chaosu, tak samo zresztą jak i Skaveni. Wszelki sojusz z nimi jest mocno niepewny i chwilowy.
    Co do pomysłu Kemmlera jako wyznawcy Tzeentcha po prostu szkoda słów.
    Tak samo jak zrobienie z Pani Jeziora elfki... - co jest zarówno w End of Times jak i WFRP 2 edycji. A przecież kapłanki Pani Jeziora mają zupełnie unikatową listę czarów we wcześniejszych edycjach WFB.
    Ostatnio edytowane przez Asuryan ; 22-04-2016 o 00:46

  5. #15
    Skaveński Spacz-Inżynier, Sługa Lorda Chaosu Thorgara Okrwawionego Awatar Kasquit
    Dołączył
    Apr 2016
    Postów
    152
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 38 podziękowań w 29 postach
    Ale w 8 edycji Armybooka Orków i Goblinów jest info że część Zielonoskórych dołączyła do armii Chaosu podczas Wielkiej Wojny z Chaosem.
    Chcę, aby nie było tak, że absolutnie wszyscy Zielonoskórzy są przeciwko Chaosowi!!!

  6. #16
    Asuryan
    Gość
    Z tym się akurat zgadzam, chodziło mi raczej o całokształt postów tam zamieszczonych

  7. #17
    Skaveński Spacz-Inżynier, Sługa Lorda Chaosu Thorgara Okrwawionego Awatar Kasquit
    Dołączył
    Apr 2016
    Postów
    152
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 38 podziękowań w 29 postach
    Cytat Zamieszczone przez Asuryan Zobacz posta
    Tym bardziej że orki walczyły po obydwu stronach podczas Inwazji Chaosu, tak samo zresztą jak i Skaveni. Wszelki sojusz z nimi jest mocno niepewny i chwilowy.
    Faktycznie było coś takiego chyba w kampanii Storm of Chaos Online, ale zapewne w żadnych źródłach, prawda?
    Jak jest jakieś źródło, to zapodaj, plisss.
    Ale zaraz, niektórzy Orkowie walczyli nieraz w sojuszu z Siłami Porządku?

  8. #18
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Ale zaraz, niektórzy Orkowie walczyli nieraz w sojuszu z Siłami Porządku?

    Dla mnie to akurat jest bzdura i to całkowita. Dlaczego? Bo jaki sens miałaby wspólna walka Orków z Krasnoludami np. po jednej stronie barykady? Jak dla mnie niemożliwe.

    Z kolei pomysł Kemmlera jako sługi Tzeentcha jest również głupi, tak samo jak Walach Harkon jako sługa Khorna...

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  9. #19
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Orki w zasadzie to walczą ze wszystkim z mogą...
    Więc raz będą bić ludzi, a raz chaos. A najlepiej bić jednych i drugich.

    Czyli widząc bitwę między chaosem a ludźmi i/lub krasnoludami to Zieloni wpadli by się do niej przyłączyć, a bić biłyby tych co są bliżej.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  10. #20
    Skaveński Spacz-Inżynier, Sługa Lorda Chaosu Thorgara Okrwawionego Awatar Kasquit
    Dołączył
    Apr 2016
    Postów
    152
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 38 podziękowań w 29 postach
    Cytat Zamieszczone przez Arroyo Zobacz posta

    Dla mnie to akurat jest bzdura i to całkowita. Dlaczego? Bo jaki sens miałaby wspólna walka Orków z Krasnoludami np. po jednej stronie barykady? Jak dla mnie niemożliwe.

    Z kolei pomysł Kemmlera jako sługi Tzeentcha jest również głupi, tak samo jak Walach Harkon jako sługa Khorna...
    Ech, był jeden Ork, co walczył dla Imperium...
    http://es.warhammerfantasy.wikia.com...ados_de_Ruglud
    "Ruglud Mascahuesos es un Orco mercenario muy rico y poderoso que presta sus servicios por todo el mundo conocido, desde las peligrosas Tierras Yermas del Sur hasta los Reinos Fronterizos, pasando por todas las montañas que rodean el Imperio. Según dicen los rumores, hasta el mismo Imperio ha contratado sus servicios alguna vez."
    Z tego wychodzi, że Imperium go kiedyś najęło.

Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •