Zobacz wyniki ankiety: Którą linię czasową (timeline) Warhammera wolicie?

Głosujących
19. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Burza Chaosu (Storm of Chaos)

    10 52.63%
  • Czas Rozliczenia (Age of Reckoning)

    2 10.53%
  • Schyłek Dziejów (The End Times)

    1 5.26%
  • Jest mi to obojętne.

    4 21.05%
  • Nie znam świata Warhammera.

    2 10.53%
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: Którą linię czasową (timeline) Warhammera wolicie?

  1. #1
    Skaveński Spacz-Inżynier, Sługa Lorda Chaosu Thorgara Okrwawionego Awatar Kasquit
    Dołączył
    Apr 2016
    Postów
    152
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 38 podziękowań w 29 postach

    Którą linię czasową (timeline) Warhammera wolicie?

    Do wyboru mamy:
    - Burzę Chaosu (Storm of Chaos);
    - Wiek Rozliczenia (Age of Reckoning);
    - Schyłek Dziejów (The End Times).

    Ja osobiście preferuję Wiek Rozliczenia.
    Moim zdaniem Zielonoskórych i Wojowników Chaosu więcej łączy, niż dzieli.
    Łączy ich na przykład:
    - chęć zniszczenia Imperium i Bretonii;
    - posiadanie trolli w armii;
    - występowanie sojuszy ze Skavenami.

    Zaznaczam, że Zielonoskórzy są większością sił militarnych Krasnoludów Chaosu.
    W końcu Mroczne Elfy posiadają wiele Zielonoskórych niewolników w Naggaroth i czasem ofiarują im wolność, nasyłając ich na Elfy Wysokiego Rodu, Krasnoludów czy Ludzi.

    Poza tym jako Przywódcę Hord Chaosu wolę prawdziwego Mieszkańca z Północy, nie zdradzieckiego południowca, gdyż uważam, że będzie łatwiej mu się sprzymierzyć ze Skavenami.
    A południowcami kierują pewne inne motywacje, gdyż kiedyś byli "dobrzy"...
    Chociaż na anglojęzycznych forach przeczytałem, że podczas Burzy Chaosu niewiele Zielonoskórych dołączyło się do sił Chaosu...

    W Wieku Rozliczenia Skaveni również byli planowani do sił Destrukcji, więc przy głosowaniu uznajemy, że w Wieku Rozliczenia sprzymierzeńcami Czempiona Tchar'zanek'a byli zarówno Mroczne Elfy, Zielonoskórzy jak i Skaveni.

    Dla mnie Schyłek Dziejów jest pogwałceniem historii Asavara Kula, Nagasha i Malekitha...
    Nawet nie chce mi się pisać o tym tworze...

    Zapraszam do głosowania i komentowania!

  2. #2
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Ja zdecydowanie Burzę Chaosu. Dlaczego? Bo ma najciekawszą fabułę i ogrom zwrotów akcji. Age of Reckoning nie znam i chyba nie chcę znać. A End Times jest żałośnie słabe.
    Teraz tak:
    - chęć zniszczenia Imperium i Bretonii;

    Nie do końca się zgodzę - Orkowie właściwie chcą lać wszystkich w imię Gorka i Morka. To wcale a wcale nie łączy Chaosu z Orkami.
    -posiadanie trolli w armii
    Również nie do końca - te trolle, co ma Chaos są spaczone mocą Mrocznych Bogów i to ich różni. Są dużo silniejsze od zwykłych trolli.
    -występowanie sojuszy ze Skavenami
    Również nie do końca - o ile Chaos czasem się ze Skavenami sprzymierzy, tak Skaveni z Orkami nie pamiętam, by mieli sojuszy. Ba, nawet był taki jeden Nocny Goblin - Skarsnik - który pozbył się Klanu Mors w dolnych partiach Karak Osiem Szczytów, po czym wyruszył tam na podbój.

    Wątek z Orkami i Druchii jedynie jest w Mark of Chaos i nie jest zgodny z lore - to jedyny taki raz.
    Krasnoludy Chaosu wykorzystują Orków i Gobliny jako niewolników.

    Dlatego nie lubię Wieku Rozliczenia.
    W Końcu Czasów przypadkiem nie spaprano wątku Archaona? Asavar Kul żył z 200 lat przed akcją TW: Warhammer.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  3. #3
    Skaveński Spacz-Inżynier, Sługa Lorda Chaosu Thorgara Okrwawionego Awatar Kasquit
    Dołączył
    Apr 2016
    Postów
    152
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 38 podziękowań w 29 postach
    "Również nie do końca - o ile Chaos czasem się ze Skavenami sprzymierzy, tak Skaveni z Orkami nie pamiętam, by mieli sojuszy. Ba, nawet był taki jeden Nocny Goblin - Skarsnik - który pozbył się Klanu Mors w dolnych partiach Karak Osiem Szczytów, po czym wyruszył tam na podbój."
    A więc tak: tu nie jest napisane, że się odwołujemy tylko do 8 edycji Warhammer Fantasy Battle.
    W Dzieciach Rohatego Szczura i w jakimś starszym Armybooki Zielonków jest info, że my pomagaliśmy Gorbadowi.
    Tak wogóle w Dzieciach Rogatego Szczura jest napisane, że mieliśmy sojusz z Orkami przy wielkiej eksterminacji Khazadów.

    "Asavar Kul żył z 200 lat przed akcją TW: Warhammer."
    Ale on miał pod swoim przywództwem Zielonków, bo część Zielonków walczyła dla Chaosu podczas Wielkiej Wojny z Chaosem i chodzi mi o to, że spaprano to, że "nie wszyscy Zielońcy są przeciwko Chaosowi i nam-nam".

    Sorry, nie umiem zrobić cytatów poszczególnych części postu...

  4. #4
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Nigdzie nie odwołuję się do 8 edycji, a do siódmej, gdzie ładnie jest to wyjaśnione...
    Dzieci Rogatego Szczura to dla mnie wiedza w połowie zakazana tzn. tylko nazwy klanów są dla mnie z tego ważne. Moja wiedza to tylko Armybooki, żadna inna.

    Dalej - akurat w 8 edycji jest wpisane, że były tzw. Gobliny Chaosu. Akurat jak mówiłem - ja uznaję historię z Armybooków od 3 do 8 edycji. End Times i Age of Reckoning w ogóle mnie nie interesują.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  5. #5
    Skaveński Spacz-Inżynier, Sługa Lorda Chaosu Thorgara Okrwawionego Awatar Kasquit
    Dołączył
    Apr 2016
    Postów
    152
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 38 podziękowań w 29 postach
    Cytat Zamieszczone przez Arroyo Zobacz posta
    akurat w 8 edycji jest wpisane, że były tzw. Gobliny Chaosu. Akurat jak mówiłem - ja uznaję historię z Armybooków od 3 do 8 edycji. End Times i Age of Reckoning w ogóle mnie nie interesują.
    W armybooku Orków 8 edycja?
    No i dla ciekawości:
    http://es.warhammerfantasy.wikia.com...blins_del_Caos
    https://www.fantasyflightgames.com/e...haos-marauders

  6. #6
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Wyraźnie - w 8 edycji w kalendarium masz.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  7. #7
    Skaveński Spacz-Inżynier, Sługa Lorda Chaosu Thorgara Okrwawionego Awatar Kasquit
    Dołączył
    Apr 2016
    Postów
    152
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 38 podziękowań w 29 postach
    W armybooków Orków od 3 do 8 edycji nie było nic na temat sojuszu Gorbada z nami-nami?

  8. #8
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Bo to akurat wymysł autora RPG'a - a to nie jest moim zdaniem dobre źródło lore'a. No może poza samymi miastami.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  9. #9
    Ostatni Smok Awatar Rhaegrim
    Dołączył
    Jun 2012
    Lokalizacja
    Strych pośrodku niczego.
    Postów
    1 653
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    63
    Otrzymał 47 podziękowań w 35 postach
    End of Times i Age of Sigmar, kiedyś lubiłem Strigoi i Krwawe Smoki, ale przecie wiadomo. Sigmar to prymarcha tak naprawdę, taki zaginiony, a Stormcast to po prostu jego legion. Zagadka rozwiązana.
    "Madness you say! Do you fear me? Are you afraid of what I might do, of what I might say? What a fascinating reaction''

  10. #10
    Skaveński Spacz-Inżynier, Sługa Lorda Chaosu Thorgara Okrwawionego Awatar Kasquit
    Dołączył
    Apr 2016
    Postów
    152
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 38 podziękowań w 29 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rhaegrim Zobacz posta
    End of Times i Age of Sigmar, kiedyś lubiłem Strigoi i Krwawe Smoki, ale przecie wiadomo. Sigmar to prymarcha tak naprawdę, taki zaginiony, a Stormcast to po prostu jego legion. Zagadka rozwiązana.
    Niefajnie-niefajnie!
    Kas nie chce takiego rozwiązania, nie-nie!!!

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •