Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 167

Wątek: Submod Aravena i Jakien Kolwiek do MOS 1.7

  1. #21
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2014
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach
    Hej Ogólnie submodzik świetny, na mapie kampanii w końcu się coś dzieje polecam serdecznie wszystkim. Mam jednak jeden problem, który wynikł chyba z Twojego mieszania w sojuszach, bo po 40 turach (gram leśnymi elfami) obserwowania bezczynności isengardu (reszta frakcji jest dynamiczna nawet wysokie elfy coś robią) dostrzegłem że ma sojusz z rohanem XD Stąd moje pytanie jak można to zmienić i czy będę musiał zacząć nową kampanię by zmiany zostały poprawnie wprowadzone?

  2. #22
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Sojusz z Rohanem jest konieczny w MOS 1.7 nie ma skryptu silny Saruman jaki był w 1.6.2. Sojusz jest konieczny bo inaczej Rohan zwykle niszczył Isengard w kilkanaście tur. Po kilkudziesięciu turach zostanie złamany, ale Isengard się wzmocni podbije nieco rebelii itp.

    Za jakiś czas zapodam wersje z mniejszym przyrostem ludności i mniejszym spamem armii.

    w descr_strat to się zmienia ale nie radzę. I tak wymaga nowej kampanii.

    faction_relationships france, allied_with milan


    faction_relationships milan, allied_with france

    Usuń 2 w/w wpisy z descr_strat i w nowej kampanii nie będzie sojuszu. Kopię pliku zrób jakbyś coś niechcący za dużo wyciął i ctd będzie.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 16-07-2016 o 15:23

  3. #23
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2014
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 2 postach
    Rozumiem, w takim razie będę kontynuował tą kampanię na razie, najwyżej przy okazji następnej coś wypróbuje. Dziwne mi się to wydaje w sumie, bo teraz Mordor jest strasznie obijany, a armie Rohanu hasają w okolicach Czarnej Bramy, ale to może wina konkretnego scenariusza. Dzięki za odpowiedź

  4. #24
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Mordor się wybija zwykle, ale dłużej mu to zajmuje, czasem ponad 100 tur. Ustawić balans idealnie nie jest łatwo, dużo elementów jest losowych.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 18-07-2016 o 21:08

  5. #25
    Chłop Awatar LordDWM
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    25
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    10
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam submod pierwsza klasa . Isengrad i orkowie w końcu dłużej żyją Ogólnie dzieje się więcej i znacznie szybciej . Jak zapodasz wersje z mniejszym przyrostem ludności i spamem również wypróbuję .

  6. #26
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Kończę testować tą wersję z mniejszym spamem i wolniejszym rozwojem. Za kilka dni wrzucę. Jestem zadowolony z efektów. Ale z 1 kampanię jeszcze zagram by balans doszlifować.

  7. #27
    Chłop Awatar LordDWM
    Dołączył
    Oct 2012
    Postów
    25
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    10
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Ok , w takim razie dokończę obecne kampanie i poczekam na kolejną wersje . Ogólnie i tak jest dużo lepiej jak w MOS 1.7 , wcześniej grałem wysokimi elfami ,orkowie isengard i ruhn upadli dość szybko . Także myślałem ze wygram ale mordor zalał dosłownie całą mapę oddziałami i mnie zmiotło jakim cudem gospodarczo był wstanie wystawić i utrzymać tyle oddziałów ? .

  8. #28
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Nie był w stanie ale ai w MOS ma ogromne bonusy do handlu z wielu budynków tym samym masę kasy. MOS 1.7 jest stabilny, ale balansu nie dopracowali.

  9. #29
    Cześnik Awatar KrystianBorys
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    284
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    6
    Otrzymał 53 podziękowań w 34 postach
    Araven, da radę w przyszłości dodać więcej rzeczy z Divide & Conquer? Wiadomo, że sklejenie tych dwóch submodów to raczej marzenie, ale po premierze wersji 1.0 dałoby radę zaimportować jakieś jednostki/ muzykę / głosy jednostek? W MOS-ie niektóre rejony na mapie są puste np. Enedwaith. Fajnie jakbyś dał radę dodać tą frakcję kiedyś W enedwaith czy dolinie anduiny jakieś przyczółki najemników to byłaby super sprawa.
    Niestety, w twojego submoda nie grałem jeszcze, dopiero w sierpniu może go ruszę, nie wcześniej.
    Pozdrawiam i życzę dalszej owocnej pracy.

  10. #30
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Wersja z 19 lipca w poście nr 1.

    Jak pisałem przy zmianach jak pogracie piszcie uwagi i sugestie co do zmian. Nie mam tyle czasu i zdrowia by sam wszystko potestować.

    @Krystian Borys
    Z DaC sporo już mam stopniowo wrzucę jeszcze co nieco, może coś sam zasugerujesz.
    Co do nowych nacji, to wykracza poza moje umiejętności. Mogę edytować EDU, EDB, rozwój regionów i ich cechy i inne takie, ale nacji dodawać nie umiem.

Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •