Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Zmiana wiary / wyznania (wasale)

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2014
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Zmiana wiary / wyznania (wasale)

    Hej, sytuacja jest taka, naszemu krolowi udalo sie zjednoczyc reszte polskich ziem i jego pozostalych slowianskich osad. Do tego Korona Czeska przypadla jego synowi ktory sprawuje tam teraz porzadki. Niemieccy ksieza tylko spod lba przygladaje sie tej mlodej i kwitnacej potedze po wschodnie stronie. Ale Sojusz zawarty z Francja i Wegrami, jak narazie gwarantuje Polsce jako taki pokoj. Litwa pokonala sama siebie, i jej Kniazie zwiali razem z reszta skarbca. Rada starszych z Wilna, co tchu gnali do naszego krola o pomoc, gdyz Ksiestwa Wlodzimierskie oraz Nowogrod, wyciagnely juz swe szpony po swoj kawalek padliny. Litwa stala sie wasalem Polski, jeszce minie pare lat, kiedy dojdzie do Wielkiej Uni, ale jak narazie litwini sa zadowoleni z protektoratu ktory gwarantuje im PAX Poloniae ;-)

    Mam teraz pytanie, nasi litwini wyznaja jeszcze swoich glinianych bozkow. Czy jest mozliwosc zmiany wyznania innej nacji, tak jak np. moich wasalow z Litwy? Wyslalem juz tam Kardynala i paru ksiezy zeby evangelizowli biedakom, ale czy jest wogole taka opcja?

    Dziekuje z gory!
    Ostatnio edytowane przez thunder1407 ; 04-05-2016 o 17:20

  2. #2
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Jest opcja nawrócenia w Bellum, Litwa może stać się właśnie katolicka. Co więcej, po zajęciu ich ziem powstaje Unia polsko-litewska czy jakoś tak. Musiałbym doczytać w skrypcie (ale to jak będę w domu, czyli najwcześniej jutro wieczorem) jak doprowadzić do nawrócenia i jak powstaje ta unia.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2014
    Postów
    8
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Wow!! Niech zyje Unia Polsko-Litewska!!
    Czekam z niecierpliwoscia!
    Pozdro

  4. #4
    Stolnik Awatar ordenus22
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    831
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 42 podziękowań w 23 postach
    Z tego co ja pamiętam, to grając Polską musiałem zając Wilno, a na resztę ich prowincji wysłać księży żeby nawracali ludność, po osiągnięciu odpowiedniej wartości procentowej pojawia się event o Unii i ziemie Litwy włączone są do twoich.
    Dla pewności poczekaj co wino napisze, bo już sporo czasu upłynęło i mogłem coś przekręcić dlatego że są 2 opcje doprowadzenie do Unii i jak kiedyś pytałem jednego z twórców moda to ta druga opcja nie działa.
    Zresztą jak masz ochotę to możesz przejrzeć wątek o BC7 to znajdziesz moje posty gdzie opisałem wtedy "na gorąco" co trzeba zrobić żeby doszło do Unii.

  5. #5
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Więc tak. Aby Litwa się nawróciła na katolicyzm, muszą zajść następujące czynniki: w pewnym roku * (wyjaśnienie poniżej, jeśli nie chcesz sobie psuć zabawy to nie sprawdzaj w którym) skrypt sprawdza czy Litwa została ekskomunikowana. Jeśli tak, to jest pewne (duże) prawdopodobieństwo, że AI dostanie propozycję nawrócenia. Jeśli z niej skorzysta (tu chyba jest 50% szans), wówczas stają się katolami.

    Co do Unii Polsko-Litewskiej - tu też muszą zajść pewne okoliczności: przede wszystkim żaden polski władca nie będzie się przecie bratał z jakimiś pogańskimi zwierzętami Więc sprawa oczywista - muszą mieć jedyną słuszną w średniowieczu wiarę Po drugie musimy posiadać pewne regiony, a pewne podbić. Jakie? A no wszystkie startowe regiony polskie, do tego Pomorze, Halicz i Wilno. I voila Nastała Unia Polsko-Litewska Co ona nam daje? Od tej pory możemy rekrutować ich wojska Jak łatwo się domyśleć - oprócz pogańskich


    * tu znajdziesz w którym roku
    Spoiler: 
    Spoiler: 
    Spoiler: 
    A. D. 1224


    EDIT: choć w sumie zastanawiam się jak może Litwa być ekskomunikowana i dostać propozycję nawrócenia? Przecież pogan nie da się chyba ekskomunikować? Nie wiem, ale tak wynika ze skryptu.
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •