Strona 23 z 26 PierwszyPierwszy ... 132122232425 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 230 z 260

Wątek: Civilization VI

  1. #221
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało Ituriel32 za ten post:


  3. #222
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Robert Bruce, król Szkocji:
    http://steamcommunity.com/games/2890...05073038694098

    W sumie fajnie, choć wolałbym w unikatowych jednostkach szkockich górali z mieczami i puklerzami.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  4. Użytkownicy którzy uznali post Arroyo za przydatny:


  5. #223
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Trochę szkoda że nie dali Icenów pod przywództwem Boudica ale lepszy Robert Bruce aniżeli William Wallace.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  6. #224
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Nacja i władca ok, ale ta jednostka...

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. #225
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Fajnie że w nowym dodatku Indie dostają Ćandraguptę (pa, pa nuklearny Gandhi hehe). Cieszę się też, że wreszcie dochodzi Mongolia, którą zawsze lubiłem. Ale gdyby kiedykolwiek chcieli dodawać jeszcze trzecią cywilizację stepową do kompletu Scytia i Mongolia, to mam nadzieję że będzie to ktoś inny niż Hunowie - bardzo liczę na Timurydów.

    Cytat Zamieszczone przez Il Duce Zobacz posta
    Bardzo ciekawa nacja,dziwi mnie tylko to że trafili do gry przed Bizancjum ale zawsze to kolejny powiew świeżości. Nie podobają mi się tylko ich cechy unikalne ale i tak nimi zagram dla samej muzyki .Tylko czy gruzini nie mają białego koloru skóry?
    Są, wraz z Ormianami, jakby lekko ciemniejsi od nas, ale Tamara tak aż źle przecież nie wygląda.

  8. #226
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Pograłem trochę więcej i doszedł kolejny minus tej gry. Mianowicie potworny nerf cudów świata. Teraz nie dość że zajmują osobne pola i wymagają specjalnych warunków do wybudowania to jeszcze w przeważającej większości przypadków są po prostu słabsze i nie zapewniają jakichś oszałamiających bonusów. Porady odnośnie gry też mile widziane bo na 5 poziomie trudności AI dostaje takie bonusy że nie potrafię go dogonić. Mam też wrażenie,że gra bardziej promuje podbijanie wszystkiego co się rusza bo zwycięstwo naukowe również dostało bardzo dużego nerfa a kulturowe czy religijne na większych mapach jest katorżniczą pracą.

    Są, wraz z Ormianami, jakby lekko ciemniejsi od nas, ale Tamara tak aż źle przecież nie wygląda.
    Dla mnie wygląda bardziej jak hinduska/iranka niż gruzinka. Wilhelmina też musiała spędzać wiele czasu na opalaniu .

    http://static.newworldencyclopedia.o...elmina1898.jpg

    https://upload.wikimedia.org/wikiped...mar_fresco.jpg
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  9. #227
    Pampa
    Gość
    Lepsza Civ 5, niestety.

  10. #228
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Cytat Zamieszczone przez Il Duce Zobacz posta
    Mam też wrażenie,że gra bardziej promuje podbijanie wszystkiego co się rusza bo zwycięstwo naukowe również dostało bardzo dużego nerfa a kulturowe czy religijne na większych mapach jest katorżniczą pracą.
    W zasadzie dzięki własnej ekspansji automatycznie powiększasz dystans nad pozostałymi frakcjami w dziedzinach zwycięstwa naukowego oraz kulturowego.Religijny sukces w rozgrywce to osobna bajka.Szczerze jeszcze nie udało mi się wygrać z wszystkimi czterema dziedzinami jednocześnie ale to raczej z mego wyboru gdyż do kwestii wiary podchodzę jako do ostatniej.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





  11. #229
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Tak,tylko problem jest taki,że w Civ 5 budowałem 3-5 miast,w dobrych lokalizacjach i rozwijałem je do poziomu metropolii spokojnie sobie radząc na 5 poziomie trudności. Natomiast Civ 6 zmusza albo do stawiania jednego miasta po drugim,albo tak jak już pisałem,do podbijania wszystkiego co się rusza. Zadziwiające jest też to,jak państwa-miasta spamują jednostkami. Na porządku dziennym jest widok takiego państewka z 8-10 jednostkami. Coś tu chyba jest nie tak . Ogólnie to na ten moment piątka jest dwie klasy lepsza,liczę na to,że dodatki poprawią sytuację choć problemu cudów świata,systemu dróg,robotników oraz wymuszania ekspansji obawiam się że nie rozwiążą.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  12. #230
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Być może główną przyczyną jest Twoje przyzwyczajenie do "upychania" w jednym mieście lub kilku wszystkiego co się da co w najnowszej odsłonie Civilization VI już nie ma miejsca dzięki dystryktom.Musisz brać pod uwagę rzeźbę terenu oraz surowce/bogactwa naturalne dostępne w lokalizacji danej osady i pod tym kątem także budować w niej odpowiednie dzielnice a co za tym idzie także wpływ na postęp badań naukowych,kulturowych oraz religijnych.
    Staraj się żeby badania zazębiały się z rozwojem Twoich miast dzięki czemu dostaniesz przyśpieszenia w pewnych dziedzinach (np.liczba jednostek strzelniczych,morskich lub specjalnych dzielnic).Owszem liczba akcji budowniczych jest ograniczona lecz dzięki Kartom Doktryn możesz je zwiększyć a po za tym wraz z rozwojem nabywasz możliwość ich szybszego rekrutowania.Z drugiej strony zawsze to jest jakieś utrudnienie dla gracza dzięki któremu musi pomyśleć zanim coś wybuduje rękami budowniczych.Polecam się skupić się na surowcach naturalnych i materiałach luksusowych.
    Fakt że miasta-państwa dość szybko rozbudowują swoje armie i dlatego warto jest je wykorzystać we wczesnych podbojach gdyż wówczas jeszcze nie są nam naliczane punkty karne za wszczynanie wojny.
    Co do dróg to grając Rzymem już tego problemu nie masz.Sam jednak wolę powoli budować infrastrukturę przy pomocy kupców oraz inżynierów co zajmuje trochę czasu a także absorbuje własne oddziały ale w ostatecznym rozrachunku daje jakąś tam satysfakcję.


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





Strona 23 z 26 PierwszyPierwszy ... 132122232425 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •