Strona 20 z 23 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 229

Wątek: Pytania początkujących graczy

  1. #191
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach
    Zależy czy pytanie było do W1 czy do W2. W Młocie1 w wielu przypadkach (szczególnie zadań na artefakty dla LL) trzeba było tylko wystawić kolesia w jakiejś konkretnej prowincji. Zazwyczaj wyglądało to jakoś tak "dotrzyj do punktu x i zbadaj teren ble ble ble....". Tylko że tam trzeba było to aktywować bo jednak to była aktywna czynność.
    W W2 wydaje mi się że też miałem takie zadanie i po tym jak mój szczur przesiedział turę u wroga to zostało to zaliczone, ale za mało jeszcze grałem żeby dać sobie za to rękę odciąć

  2. #192
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Teraz prawie wszyscy grają w dwójkę więc byłem pewien że o to chodzi. W każdym razie jeżeli chodzi o W1 to tak,wystarczy "rozstawić" bohatera w prowincji. Ale w W2 jestem pewien,że mi zaliczyło dopiero po dołączeniu do armii,stanie w swojej prowincji(może prowincja wroga jest traktowana inaczej?) nic nie dało. Zresztą możemy mówić o dwóch różnych treściach zadania,jeżeli kolega chce dostać konkretną odpowiedź to niech da dokładną treść,bo przy "wstaw bohatera gdzieś tam" widać ile mamy spekulacji nie wiedząc nawet o którą część serii chodzi .
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  3. #193
    Wojski Awatar Xantor
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    77
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    Chodziło o 1 bo kiedyś doszłem do wniosku ze jak do wyjścia 2 tego nie wymyśle to napisze na forum (kolega też nie wiedział tylko że on stwierdził że to jakiś bug) ^^, i faktycznie dzięki wam odkryłem nowy przycisk u postaci którego nigdy nie widziałem do tej pory tzw "wstaw", a tyle razy się namęczyłem wysyłając bohatera na 2 koniec mapy tylko po to by się przeszedł ^^

  4. #194
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    27
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Dopiero sobie kupiłem teraz jedynkę i gram Wampirami. Miałem wojnę z tym von Krugerem na początku ale po kilku turach zawarłem pokój żeby iść spokojnie na północ. Teraz jego pełna armia wlazła mi bez pytania do mojej głównej prowincji i stoi obok stolicy i nic nie robi. Pisze że jest to armia neutralna. Nie kumam, może sobie tak śmigać po moich terenach bez dostępu wojskowego, którego nie ma ?

  5. #195
    Wojski Awatar Xantor
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    77
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    może po prostu wtedy spadaja wtedy tylko pkt dyplomacji ;p

  6. #196
    Wojski Awatar Maniek116
    Dołączył
    Feb 2015
    Lokalizacja
    Kielce
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Generalnie rzecz biorąc to punkty dyplomacji spadają gdy my się komuś władujemy armią, bo jeśli oni postawią armię u nas to już my sami decydujemy, czy to wpłynie negatywnie na nasze relacje czy nie

  7. #197
    Chłop
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    27
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    @Up W sumie masz rację, tylko zdziwiło mnie to bo pierwszy raz się z takim czymś spotkałem. W takim Rome 2 spokojnie po naszych terenach chodziły sobie tylko armie z dostępem wojskowym lub te które idą na jakieś miasto mając wypowiedzianą wojnę.
    Wychodzi na to że coś knuje ten van Kruger i pewnie będzie niedługo atakował chociaż dziwne bo stosunki z nim mi idą szybko w pozytywną stronę.

    #edit: Ta armia siedzi w moim mieście i nie da rady wejść do miasta swoją
    Ostatnio edytowane przez GKruger ; 14-10-2017 o 10:52

  8. #198
    Wojski Awatar Xantor
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    77
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez Maniek116 Zobacz posta
    Generalnie rzecz biorąc to punkty dyplomacji spadają gdy my się komuś władujemy armią, bo jeśli oni postawią armię u nas to już my sami decydujemy, czy to wpłynie negatywnie na nasze relacje czy nie
    tak patrze w 2 i faktycznie już nie ma nastawienia nas wobec ich ale pamietam ze w rome 2 jeszcze coś takiego było ^^

    a co do nich zrób se z nimi konfederacje lub ich walnij bo pewnie niedługo sami na ciebie uderzą tzw zależy jakie traktaty masz ^^

  9. #199
    Chłop Awatar Piccolo_333
    Dołączył
    Oct 2017
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Hej,

    Po pierwsze witam wszystkim - jestem całkowitą "świeżnką" i to jest mój pierwszy post.

    Bardzo frapuje mnie jedno pytanie, na której nie jestem w stanie znaleźć odpowiedzi:
    Czy zwiększając rozmiar oddziałów dodaje "ilość" ataków, gdy zmieniam wielkość oddziałów?

    Już wyjaśniam o co mi chodzi - dla przykładu załóżmy, że dowolny oddział na ustawieniach średnich ma 80 jednostek, a na dużych 120 jednostek.
    W momencie gdy zmieniam wielkość oddziałów zmienia się także automatycznie ilość punktów hp, które posiada zarówno oddział jak i bohaterowie.
    W przypadku gdy oddział ma 80 jednostek to "upraszczając" ma na jednostkę czasu 80 ataków. Bohater ma konkretną ilość ataków (której nie jestem w stanie znaleźć w statystykach).
    Jeżeli zwiększę wielkość oddziałów to odział ma 120 ataków na jednostkę czasu - czy tym samym zwiększam ilość ataków bohaterów (sprawdzałem na karcie i oprócz ilości hp nie znalazłem żadnej różnicy)?
    Mam nadzieję, że zrozumiecie to co chciałem przekazać.

    Serdecznie dziękuje za pomoc.

  10. #200
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Cytat Zamieszczone przez Piccolo_333 Zobacz posta
    Hej,
    Bardzo frapuje mnie jedno pytanie, na której nie jestem w stanie znaleźć odpowiedzi:
    Czy zwiększając rozmiar oddziałów dodaje "ilość" ataków, gdy zmieniam wielkość oddziałów?
    Ataki zadają tylko te "figurki", które mają kontakt z przeciwnikiem. Czyli oddział 120 osobowy ma hipotetycznie 120 "ataków", ale tak naprawdę praktycznie się nie zdarza żeby wszyscy mogli walczyć.
    Natomiast im jest mniej figurek w oddziale to tym większą relatywnie siłę mają bohaterowie, potwory oraz kawaleria (im więcej szeregów w oddziale tym lepiej zatrzymuje szarżę kawalerii).
    Teoretycznie potwory i bohaterowie mają przeskalowane HP, ale w praktyce jak jest mniej przeciwników, to trudniej bohatera czy potwora otoczyć i bić z wszystkich stron.
    Ostatnio edytowane przez Janek ; 31-10-2017 o 19:17

Strona 20 z 23 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •