Strona 12 z 23 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 229

Wątek: Pytania początkujących graczy

  1. #111
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Cytat Zamieszczone przez Temer Zobacz posta
    Obecnie nie ma takich planów, a patrząc, że nie ma ciągle takich edycji do Rome II i Attili, to osobiście wątpię by do Warhammera się pojawiła.
    Nie ma, bo w planach CA jest wydanie czegoś jeszcze do Rome II i Attyli. Zatem prawdopodobnie wtedy wyjdzie edycja "GOTY".

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. #112
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam Wszystkich

    Wszędzie piszą że inwazja chaosu jest w 60 , 80 , 100 czy 200 turze itd
    Gram pierwszą kampanie imperium, 1 inwazja ( cut scenka pokazująca 3 armie chaosu ) wyskakuje mi około 25 tury!
    To bug? , czy może start inwazji zależy od wielkości imperium? liczby podbitych prowincji?
    Sytuacja:
    Podbiłem cały Reikland, Pustkowia, w 7 turze skonfederowałem Middenland ( mieli cechę "słabeusz" ), Lasy Ardenu, Bastonne i na końcu Borysem Todbringerem zająłem Hochland ( fajna sprawa że Borys ma trochę inne drzewko niż reszta Lordów - możę mieć "Łowcę Głów już na 7 poziomie, będzie idealny na "szkoleniowca" )
    Czyli razem w 20 turze mam 6 całych prowincji 3 armie po 13-15 jednostek ( 2 armie w bretonii i Borys na północy ) 1 bohatera czarodzieja z misji, 5k dochodu netto i żadnego budynku z rekrutacją 3 tieru ( za 4 tury będą kirasjerzy i moździerze ), najemników trzymam jako 'rezerwę' . Ład Publiczny wszędzie od od -40 do -80
    Inwazja Chaosu wyskakuje zaraz po skonfederowaniu Stirlandu około 25 tury ( Stirland wcześnie zaczął wojnę z Templehof, zajął Fort Oberstyre ale przyszedł Manfred i najpierw wykończył Templehof a potem całą Stirlandzką armię, Stirlandowym zrobiło się mokro i zaraz chcą się konfederować )

    Jak nie skonfederuje Stirlandu to Manfred go przejmie i będę miał go z jego spaczeniem za miedzą - źle , Jak skonfederuje to muszę od razu walczyć z Manfredem i inwazja chaosu - jeszcze gorzej.
    Macie pomysły jak to rozegrać?
    Jaki jednostki dać Borysowi by mieć jakieś szanse z chaosem?
    Ostatnio edytowane przez piorun22 ; 15-01-2017 o 00:46

  3. #113
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    O ile się nie mylę to zależne to wszystko jest już od posiadanego terytorium.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  4. #114
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Wczytałem save z pierwszych tur przyspieszyłem parę spraw. sytuacja prawie identyczna ( tyle że nie mam jeszcze zamku w Bastonne )
    Co ciekawe Manfred też przyspieszył i zaatakował Stirland wcześniej.
    W 17 turze konfederuje Stirland
    w 18 turze ( sic! ) inwazja chaosu

    ps. Gram na Normalnym poziomie bez modów

  5. #115
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Inwazja miała dwa warunków. Czasowy i poziom imperium. Gdzieś kiedyś czytałem (więc to nie potwierdzone) że poziom stolicy Reiklandu tez ma wpływ.
    Mid Game event
    imperium = 4
    Turn 50 - ifplayer is not at the required imperium

    Late Game event
    imperium = 7
    Turn 100 - ifplayer is not at the required imperium

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  6. #116
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Poziom stolicy 3 wiec to raczej nie to. Może chodzi o rozpoczęcie 4 rozdziału?
    Za pierwszym razem to by się nawet zgadzało, ale za drugim do 4 rozdziału brakuje mi 1 miasta wiec też raczej nie
    Bardziej wygląda na to że Inwazja wyskakuje po zdobyciu 15 miasta ( lub 16 jeśli liczy się splądrowanie i zniszczenie orków koło Marienburga )

    Reload sajwa i NOWY REKORD! po skonfederowaniu stirlandu w 16 turze, inwazja wyskakuje w 17-tej!
    Zacznę od początku i spróbuje wywołać inwazją jeszcze wcześniej :-)))) czyli zdobyć 15 miast do 12-13 tury ( szybciej chyba się nie da )

    Może coś pozmieniali? Tylko ja mam inwazję wojowników chaosu w 17 turze?

    Zrobiłem test: olałem konfederowanie stirland, zamiast tego podbiłem 2 kolejne miasta ( w różnych prowncjach ) w bretoni i nic! nie ma chaosiaków. Wykończyłem Bretonie od razu w następnej turze świt chaosu!
    Wygląda to tak jakby podbicie 7 CAŁEJ prowincji było "triggerem" odpalającym świt chaosu
    Ostatnio edytowane przez Asuryan ; 15-01-2017 o 16:28

  7. #117
    Zbanowany
    Dołączył
    Oct 2016
    Postów
    59
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach
    No przecież czarno na białym jest napisane w listingu od Ituriela że inwazja jest triggerowana przez "poziom imperium" lub turę, cokolwiek wystąpi wcześniej. BTW na jakim grasz poziomie trudności

  8. #118
    Asuryan
    Gość
    No i to jest to "imperium = 7", a mała inwazja (pierwsze pojawienie się Choasu) przy 4 całych prowincjach lub w 50 turze.

  9. #119
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Przy 4 całych prowincjach niczego nie było na 100%, czyli jest jeszcze jakiś czynnik

    Gram na normalnym bez modów, jak pisałem powyżej

    Raz kozie śmierć. Skonfederuje Stirland i zobaczę czy da się przetrwać z inwazją chaosu w tej 17 turze i buntami w każdej prowincji. Korupcja wszędzie podskoczy do 30% zanim będę miał pierwszą świątynie sigmara. razem z karą za konfederację czeka mnie duuuużo buntów :-)
    Ostatnio edytowane przez Asuryan ; 15-01-2017 o 16:29

  10. #120
    Zbanowany
    Dołączył
    Oct 2016
    Postów
    59
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    8
    Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach
    Cytat Zamieszczone przez piorun22 Zobacz posta
    Raz kozie śmierć. Skonfederuje Stirland i zobaczę czy da się przetrwać z inwazją chaosu w tej 17 turze i buntami w każdej prowincji. Korupcja wszędzie podskoczy do 30% zanim będę miał pierwszą świątynie sigmara. razem z karą za konfederację czeka mnie duuuużo buntów :-)
    Przecież grasz na normalu, gra się sama powinna wygrać :] Ogólnie to nie polecam konfederacji z racji że trzeba później się bawić w mordowanie generałów. Każdy powołany generał(nie ważne czy jest w armii czy w "cywilu") ma spory upkeep, a z konfederacją zazwyczaj dostajemy ich sporo. Poziom Imperium nie koniecznie równa się 1 do 1 ilość podbitych pełnych prowincji, swoją drogą szkoda że ukryli tą statystykę.

Strona 12 z 23 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •