Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Jaki Sprzęt PC

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Jaki Sprzęt PC

    Zmieniam PC z okazji wyjścia nowej części Total war, jaka jest wasza opinia ? jaki sprzęt byście złożyli za ok 3tys? , procesor intel Core i7? czy i5 będzie wystarczający ? Troche grzebałem, i doszedłem do wniosku że procesor w tej serii jest najważniejszy karta graficzna 2 GB powinna Sobie poradzić jakie są opinie forumowiczów w tej sprawie ?

    http://www.x-kom.pl/p/260818-desktop...0-8gb-1tb.html -czy taki sprzęt będzie wystarczający ?

    Podkreślę ze komputer składam pod serie total war, od wyjścia Medieval II w inne typy gier poprostu nie gram
    mam nadzieje ze do dobrego działu trafiłem.Pozdrawiam

  2. #2
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Dobry i5 wystarczy,co do karty to ja bym jednak polecał przyinwestować w około 4GB,tak to szybko może się okazać że wymagania wzrosną i sobie nie pograsz nawet na minimalnych.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  3. Użytkownicy którzy uznali post Il Duce za przydatny:


  4. #3
    Chłop
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    http://www.x-kom.pl/p/272590-desktop...0-8gb-1tb.html -intel core i5 6600 i Grafika NVIDIA GeForce GTX 960 4 gb czyli bardziej w tym kierunku patrzeć? Zależy mi nad kupnem części/kompa od tych znanych serwisów bo jest możliwość brać na raty

    i ciekawy link na temat wymagań do warhammer https://www.youtube.com/watch?v=qVJoI6sQyAM

  5. #4
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    25
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Tak na marginesie - nigdy nie kupuj gotowych komputerów, lepiej samemu sobie złożyć...

  6. #5
    Chłop
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Zdecydowanie lepiej samemu Tylko ostatnio PC składałem 7 lat temu wiec jestem troche z tym na bakier a gotowe kompy bardziej jako ściąga działaja a zawsze mozna zamówic komputer i z złożyć samemu

  7. #6
    Podstoli Awatar Jsatrzab
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    468
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    39
    Otrzymał 89 podziękowań w 59 postach
    Cytat Zamieszczone przez Twardyy91 Zobacz posta
    Zdecydowanie lepiej samemu Tylko ostatnio PC składałem 7 lat temu wiec jestem trochę z tym na bakier a gotowe kompy bardziej jako ściąga działaja a zawsze mozna zamówic komputer i z złożyć samemu
    Tu bardziej niż o samo złożenie (fizyczne części) chodziło o to żeby samemu wybrać te części, a nie kupować cały zestaw. Sklepu lubią doić klientów na takich zestawach i robić naprawdę bezużyteczne kombinacje.
    Co do zlinkowanego zestawu to sam używam tego Asusa GTX960 i jestem naprawdę zadowolony (choć 60 klatek na ultra w TW:Warhammer raczej nie uświadczysz, ale 35 powinno się utrzymywać). Jeśli chodzi o procesor to i5 powinno wystarczyć choć i7 na pewno dłużej będzie trzymał poziom. Duży problem w tym zestawie stanowi natomiast RAM i płyta główna, co do jakości samego RAMu się nie wypowiem bo nie jestem na bieżąco, ale 8GB to jak na dzisiejsze czasy trochę mało, a płyta główna ma tylko 2 sloty więc z ewentualnym upgradem będzie problem.

    PS Polecam kupić jakiś dysk SSD 120GB minimum, a najlepiej koło 200GB. System na SSD to lepsza sprawa niż Gwiazdka w czerwcu :]
    Si vis pacem, para bellum

  8. Użytkownicy którzy uznali post Jsatrzab za przydatny:


  9. #7
    Cześnik Awatar Bartolomeo
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    300
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 58 podziękowań w 39 postach
    Kupowanie 960 zaraz przed premiera Pascali i Polarisów to jak strzał w nogę.Złóż sobie kompa bez GPU i poczekaj na rozwój sytuacji.Procka bierz najlepiej z odblokowanym mnożnikiem ,TW lubi OC.

    8GB ramu starczy w zupełności ( 1600 mhz minimum)

  10. Użytkownicy którzy uznali post Bartolomeo za przydatny:


  11. #8
    Podstoli Awatar Jsatrzab
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    468
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    39
    Otrzymał 89 podziękowań w 59 postach
    Cytat Zamieszczone przez Bartolomeo Zobacz posta
    Kupowanie 960 zaraz przed premiera Pascali i Polarisów to jak strzał w nogę.Złóż sobie kompa bez GPU i poczekaj na rozwój sytuacji.Procka bierz najlepiej z odblokowanym mnożnikiem ,TW lubi OC.
    Na 1060 to chyba jeszcze przyjdzie trochę poczekać, a i cena może być 1k+; co do OC to nie polecam, bez porządnej płyty głównej chłodzenia i doświadczenia można sobie tylko więcej zaszkodzić niż pomóc. W dodatku że moc nowych procesorów Intela jest w zupełności wystarczająca na każdą grę.

    PS Jeśli już czekać na nowe GeForce to warto by się rozejrzeć za DDR4 bo powinno już być w rozsądnej cenie.
    Si vis pacem, para bellum

  12. #9
    Cześnik Awatar Bartolomeo
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    300
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 58 podziękowań w 39 postach
    OC w dzisiejszych czasach jest banalnie proste, a daje bardzo dużo szczególnie w TW gdzie cpu gra pierwsze skrzypce. Chłodzenie za 150 zł starczy w zupełności.W każdym razie uważam że kupowanie teraz 960 tki jest kompletnie bez sensu, poczekałbym do nowej genrecji kart a jesli bardzo Ci się spieszy to rozejrzałbym się na rynku wtórnym na 970tka ,mozna teraz kupic tanio te karty bo ludzie w napadzie paniki przed wysjciem Pascali masowo je wyprzedają.Jak dobrze poszukasz to znajdziesz karte jak nową z 2 letnia gwarancją.Poza tym jeszcze nie wiadomo jak Warhammer będzie działał na DX12 ,przede wszystkim poczekałbym do patcha w tym APU bo może sie okazać że taki r9 280x ( de facto stary 7970 ) będzie starczał w zupełności a karty z obozu AMD okażą się o niebo lepsze niż te ze stajni Nvidii

  13. #10
    Chłop
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    7
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    hmm no tak podkręcać procek zawsze warto, ile pamiętam procesor sie nie przegrzeje tylko wyłączy wczesnej? Wiec nie da sie go przekręcić ? Chyba poczytam i zrobie tak jak Jastrząb napisał, żeby złożyć i dobrać sprzęt na własna ręke.
    A co do premiery GPU to juz sam nie wiem co zrobic ,rozsądnie by było poczekać bo starsze części na pewno stanieją itp.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •