Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 614151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 162

Wątek: KingdomsMod

  1. #151
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Bota też będzie bardziej powstrzymywać kasa niż dostępność dlatego będzie to mniej odczuwalne
    Zgadza się. Myślę, że ten ewentualny powrót do starego porządku, mógłby być wówczas uzupełniony usunięciem możliwości konwersji między zamkiem a miastem.

    KingdomsMod Hardcore Edition v. 1.11

    Zmiany:
    - usunięte absolutnie wszystkie błędy(modyfikacja jest teraz w 100% stabilna) jakie pochodziły jeszcze z wersji podstawowej KingdomsMod, w wyniku ich obecności bezpośrednie posiadanie prowincji Kernave wywoływało crash
    Download:
    https://drive.google.com/file/d/0B-9...ew?usp=sharing
    Alternatywne EDU(Koszty rekrutacji oddziałów są ujednolicone, natomiast koszty utrzymania rozlegle zróżnicowane):
    https://drive.google.com/file/d/0B-9...ew?usp=sharing
    Instalacja:
    Wypakować do folderu mods

  2. #152
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Idill`a (MZ) Zobacz posta
    Zgadza się. Myślę, że ten ewentualny powrót do starego porządku, mógłby być wówczas uzupełniony usunięciem możliwości konwersji między zamkiem a miastem.

    Dokładnie.

  3. #153
    Podstoli Awatar GRUHA
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    394
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    15
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    o to tez mi wlasnie chodzilo. rozumiem zalety zamku etc. ale jesli miasto ma lepsze jednostki do rekrutacji i do tego wieksze zarobki, posiadanie zamkow mija sie troche z celem, szczegolnie ze dlugo trzeba czekac by rekrutowac wiecej niz 2 jednostki co x tur. posiadanie zamkow musi wnosic jakies zalety .

    jesli mowa o SI to moze dac kazdemu panstwu po jednym zamku czy tam wiekszosci.
    - Jesteś.. - Tak szaleńcem -Więc.. -Nie, nie zabije cie, tylko bede się tobą bawił jak dziecko zabawką odrywając każdą cześć i czerpał z tego wielką przyjemność

    Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius
    Arnaud Amaury

  4. #154
    Chłop
    Dołączył
    Jul 2011
    Postów
    43
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    troche biedny opis tego moda w pierwszym poscie bo tak na prawde nie wiadomo co zawiera ten mod a ja mam takie pytanie czy jest mod ktory poprostu daje polaczona mape wszystkich dodatkow ale nie zmienia statystyk jednostek ani innych mechanizmow gry ?

  5. #155
    Podstoli Awatar GRUHA
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    394
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    15
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    ptaq
    1. Nie ten dział.
    2. Ma mały opis, bo tu sa frakcje(nie wszystkie) z dodatków i modyfikowanie stat jednostek trwa, wiec nie ma co opisywac. Mozna napisac ze jest fajnie trudny.
    3. Wydaje mi sie ze Kingdoms Grand Campaign Mod nie mial zmienianych statystyk ale nie jestem pewien ( sa tam Aztekowie ale trzeba dodac im w plikach by mieli łodzie inaczej nimi nie dostaniesz sie do europy - sam kiedys nimi Hiszpanie i Afryke bo jednostki maja jakies przekozaczone

    MOD
    Sytuacja
    Siedze sobie Sycylia, nic nie robie. 100 tura. cale but moj bez teranow przed Alpami. Plus sardynia . i rozwinolem sie na max i wlasnie nastepne miasta wskoczyly na nastepne poziomy... a juz chcialem isc na afryke bo zaatakowalem ich wiara.
    Portugalia Szkocja Walia Czechy Cuman Krzyzowcy nie istnieja ~~ Ci wieksi byli prawie na poczatku juz na pozycji przegranych. A na wczesniejszej wersji to anwet te male przetrwaly wiecej tur.

    1. Teraz jest za łatwo, uwazam ze wszystko rozwija sie za szybko, trzeba jakos to spowolnic i budynki mniej powinny wplywac na % rozwoju ludnosci,
    2. Dodac Papieza jak w Third Age Saurona- gdzies na uboczu niech siedzi i tam sobie zyje w jakims miescie czy cos. PO CO? a bo on mieszał zawsze. dodawał misje. powstrzymywal wojny. mieszal w polityce. a IMO o to chodzi. by nagle ktos nas zaatakowal a papiez to popieral by miec sojusz po jakims czasie i zajac sie kims innym.
    Co do wypraw sam nie wiem tez zawsze fajnie mieszaly - ale dzihady tez musza byc / no i OrthoKrucjaty wtedy, by kazdy mogl mieszac by BYL przywoity syf wojenny.
    3. Zmniejszyl piractwo - nawet jak ich zniszczysz to po chwili znow jest mocny spam - troche przesada - zmniejszenie o 1/3 bylo by idealne.

    Propozycje widzimisie

    1. dalbym koszt werbunku ksiezy na 500 - dla frakcji granicznych z innymi religiami problem moze byc z ich werbunkiem
    2. jak mowilem wczesniej forty
    3. wiecej frakcji? oraz ameryke for fun i tam tez z 2-3 frakcje ( jesli wejdo w ilosci jeszcze) - ciekawie bylo by zobaczyc po 200 turach walk o tereny nagle przypplyniecie indian
    - Jesteś.. - Tak szaleńcem -Więc.. -Nie, nie zabije cie, tylko bede się tobą bawił jak dziecko zabawką odrywając każdą cześć i czerpał z tego wielką przyjemność

    Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius
    Arnaud Amaury

  6. #156
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Tu mówisz o submodzie do którego linki w pierwszym poście skasował autor. Jest limit frakcji, a osady rozwijają się na tyle szybko byś zdarzył cześć z nich rozwinąć do końca gry. Wolniej niż w oryginale.

  7. #157
    Podstoli Awatar GRUHA
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    394
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    15
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    nah, mowie o najnowszej wersji. MUB . na hard/norm.

    113 tura. wbilem sie w maurów, i mi sie znudzilo xd zrobcie trudniejsze to zaczne od nowa ;p
    - Jesteś.. - Tak szaleńcem -Więc.. -Nie, nie zabije cie, tylko bede się tobą bawił jak dziecko zabawką odrywając każdą cześć i czerpał z tego wielką przyjemność

    Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius
    Arnaud Amaury

  8. #158
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    2. Dodac Papieza jak w Third Age Saurona- gdzies na uboczu niech siedzi i tam sobie zyje w jakims miescie czy cos. PO CO? a bo on mieszał zawsze. dodawał misje. powstrzymywal wojny. mieszal w polityce. a IMO o to chodzi. by nagle ktos nas zaatakowal a papiez to popieral by miec sojusz po jakims czasie i zajac sie kims innym.
    Co do wypraw sam nie wiem tez zawsze fajnie mieszaly - ale dzihady tez musza byc / no i OrthoKrucjaty wtedy, by kazdy mogl mieszac by BYL przywoity syf wojenny.
    Autor modyfikacji Battle Axe, a więc modułu stanowiącego bazę dla KingdomsMod - już dobił do limitu frakcji w mechanice Medievala. Dodanie nowego państwa, to dla mnie zajęcie dosłownie na kilka minut, ale niestety w obecnym stanie rzeczy jest to niemożliwe. Można rozważyć usunięcie efemerydalnej Walii. Jednak nie dostrzegam istotnych powód dlaczego należałoby przywrócić instytucję Papieża.

    Bardzo słabo wykonana mechanika świętych wojen nie ma racji bytu w naszym modzie. To zupełnie zepsuty element gry, i to na wielu płaszczyznach.

    3. Zmniejszyl piractwo - nawet jak ich zniszczysz to po chwili znow jest mocny spam - troche przesada - zmniejszenie o 1/3 bylo by idealne.
    Swobodny dostęp do akwenów morskich, stanowi gigantyczną korzyść dla gracza. Dzięki niezwykle łatwej do uzyskania hegemonii na morzu, gracz uzyskuje z kolei absurdalne możliwości wymanewrowania komputera na lądowym teatrze działań wojennych. Niezdolność sztucznej inteligencji do sprawnej dyslokacji sił między odizolowanymi prowincjami a tymi kontynentalnymi, zmusza mnie do podjęcia niekonwencjonalnych kroków w celu zmniejszenia znaczenia czynnika jakim jest panowanie na morzu.
    W mojej ocenie wody przybrzeżne powinny mieć status trwale niedostępnych. Co więcej rozważam zmniejszenie zasięgu okrętów.

    wczesniej forty
    Między innymi decydując się na następującą modyfikację, na usunięcie możliwości budowy fortów, dążę do uzyskania możliwie jak najlepszej równowagi między graczem a AI. Z gigantycznego doświadczenia wiem, jak daleko idącą różnicę na mapie kampanii tworzyć może fort zbudowany w kluczowym miejscu danej prowincji. Nie mam najmniejszej wątpliwości, że wyeliminowanie tego elementu z mapy kampanii tylko zbliża nas do optymalnego balansu. Aby AI mogło sprawnie i skutecznie działać dzięki dobrze zaprojektowanym algorytmom, sztuczna inteligencja musi mieć swobodną przestrzeń do popisu.
    Gdybyśmy operowali bigmapą, tj. znacznie większą mapką, byłbym stronnikiem osadzenia trwałych fortów we wszystkich prowincjach.


    Dzięki za post, za twórczy wkład w prace nad modyfikacją.

  9. #159
    Podstoli Awatar GRUHA
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    394
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    15
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    Przez przywrocenie Papieza mialem tylko na mysli dodanie wiekszego chaosu na mapie kampanii.

    Jak na to spojrzec to masz racje. Jednak imo zasieg powienien byc tak by siegal z portu do portu. Gdyz np. grajac sycylia jak za bardzo go zmniejszysz to dotarcie do Tunis-u moze okazac sie wrecz nie mozliwe gdyz piraci wrecz czekaja az pojawi sie statek by go zatopic.

    O, stale forty mialy by wieksze prawo bytu, szkoda.
    - Jesteś.. - Tak szaleńcem -Więc.. -Nie, nie zabije cie, tylko bede się tobą bawił jak dziecko zabawką odrywając każdą cześć i czerpał z tego wielką przyjemność

    Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius
    Arnaud Amaury

  10. #160
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Sycylia akurat jest chyba najłatwiejszą frakcją w tym modzie. Naprawdę nie wiem co jest łatwiejsze. Co do piratów to dobrze, że trzeba mieć silną i przez to kosztowną flotę żeby organizować desanty. Choć bot też potrafi szkolić flotę i zatapiać statki gracza. Aktualnie Idill'a planuje wydać moda z zerowymi bonusami dla bota, to będzie ciekawe doświadczenie. W dodatku bot ma wyłączone desanty morskie, więc robi je bardzo rzadko, co jest dla Sycylii już totalnym ułatwieniem.

Strona 16 z 17 PierwszyPierwszy ... 614151617 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •