Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Warhammer i wszystko z nim związane

  1. #1
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    367
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Warhammer i wszystko z nim związane

    Widziałem, że na forum jest dużo fanów Warmłotka a tematu czysto o tym uniwersum nie ma więc takowy zakładam.

    Tutaj możecie wyrazić swoje opinie na temat Uniwersum Warhammera.

    Książki jakie czytaliście, gry w jakie graliście ( Warhammer Fantasy Battle i Warhammer Fantasy Role Play również )

    Ja osobiście przeczytałem jeden zbiór opowiadań "Śmiech Mrocznych Bogów" i sagę Zabójca ( oprócz "Zabójca Gigantów", "Zabójca Skavenów" i "Zabójca Demonów". Gry w jakie grałem to na PC Warhammer Mark of Chaos i Warhammer Age of Reckoning. Obecnie z kuzynem i zagrywam się w WFRP. Naprawdę polecam potrafi wciągnąc jeśli się ma dobre Mistrza Gry.
    "W Poroninie na leszczynie,
    wiszą jaja po Leninie.
    Kto chcę władzy posmakować
    musi jaja pocałować"

    Autora nie znam ale zasłyszane od wesoło usposobionego wujka

  2. #2
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer i wszystko z nim związane

    Trzeba przyznać, że jest to jeden z lepszych systemów RPG. Dla mnie lepsze są tylko "Dzikie Pola", choć sam w nie nigdy nie grałem - zawsze prowadziłem

    A z książek to polecam:
    1. Zaragoz
    2. Zabójcę Skavenów i Demonów
    3. Zavant
    4. Krew Gileada

    A nie czytaj przypadkiem Gwiazdy Erengardu - szmira jakich mało...

    A grywasz w bitewniaka?

  3. #3
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    367
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer i wszystko z nim związane

    Nie w bitewniaka nie ale może kiedyś...

    Ja gram tylko w RPG i to niezbyt często bo gram praktycznie tylko z kuzynem. On prowadzi i jednocześnie gra też drugim bohaterem, bo zawsze biegemy we 2 Wbrew pozorom naprawdę świetnie się gra chociaż gdybym miał grać ja sam bez tego towarzysz już pewnie nie było by tak ciekawie.

    A tak swoją drogą grasz w którą edycję ? Bo ja gram w pierwszą.
    Czytałeś Młotodzierżcę ? Zastanawiam się czy nie załatwić sobie jakoś tej książki i nie wiem czy warto.

    W podpisie mam link do mojej przygody do warhammera rpg widzę, że znasz się na rzeczy może mógłbyś rzucić na to okiem ?
    "W Poroninie na leszczynie,
    wiszą jaja po Leninie.
    Kto chcę władzy posmakować
    musi jaja pocałować"

    Autora nie znam ale zasłyszane od wesoło usposobionego wujka

  4. #4
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wolny Ślonsk
    Postów
    709
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer i wszystko z nim związane

    z kolei ja grałem, ale niestety tylko na psx-ie...

    "Shadow of the Horned Rat" i kontynuacja "Dark Omen" to było coś - tam poznałem świat przedstawiony. Aha, i dla tych co narzekali na trudność "Dark Omen'a" - "SotHR" - to był dopiero hardcor.. i to na padzie!

  5. #5
    Stolnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 190
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer i wszystko z nim związane

    Kiedyś się przyinteresowałem, co do książek Kinga, jak dla mnie szmira, nawet nie porządne czytadło do pociągu. Marna fabuła, dziwne pomysły, tylko parę elementów budowy postaci było sympatycznych. Najgorsza była chyba część w której krasnalka zamknęli w oblężonej przez siły mroku twierdzy.
    NIE ZAPOMNIJ CHULIGANIE, ZJEŚĆ TATARA NA ŚNIADANIE!

    Lektorat z łaciny
    Od czego pochodzi słowo studiować?
    Studeo, studere, starać się, zwłaszcza zdawać kolejne egzaminy

  6. #6
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    56
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer i wszystko z nim związane

    Mam niewielką kolekcję figurek armii Chaosu (WH Fantasy Battle), niewielką bo ich cena skutecznie odstrasza (170 zł za regiment 5 rycerzy!). Grywałem, a owszem. Kiedyś zorganizowaliśmy ze znajomymi turniej na trochę ponad 2000 punktów, a graliśmy samymi podstawkami wyciętymi z kartonu. ;] Swego czasu często bywałem we Wrocławskim Bardzie (boczna alejka ul. Ruskiej) i przyglądałem się oficjalnym turniejom, sam jednak udziału nigdy w nich nie brałem.
    Bitwy w klimatach WH 40k także widziałem, jednak największy kontakt z tym uniwersum miałem za pośrednictwem Dawn of War.
    W RPG jeszcze nie grałem, ale słyszałem, że jakiś czas temu wydano nową wersję podręcznika, który wcześniej był niezwykle trudno dostępny. Prawda to?
    I like to live in the woods and eat with sticks.

    [center:2jozd1v5][/center:2jozd1v5]

  7. #7
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer i wszystko z nim związane

    No cóż, do czytania faktycznie szału nie ma.... polecam "Czarnoksiężnik Drachenfels" i od biedy "Rota".

    Ja gram w bitewniaka, od 6 już lat - Imperium, Krasnoludy i Bretonia. Obecnie tylko to trzecie.
    Gram też w 40k, ale to inna historia.

    Co do WFRP to 2 edycja zepsuła ten system.... proszę, możecie mnie zjeść.... ale ten stary, mroczny klimat 1 edycji sprzed lat był najpiękniejszy. Do dzisiaj z rozrzewnieniem spoglądam na wytarte książeczki kampanii "Wewnętrzny wróg".... ech... To już nie to samo, DnD się zrobiło, za dużo kolorowych książeczek, za dużo heroizmu. Natomiast nie sposób odmówić nadmienionym książeczkom uroku i wartości literackiej, np. rycerzy graala czytałem z zapartym tchem .
    "I made one mistake in my life, I should've burned Berlin!" - Napoleon I Bonaparte "Waterloo"

  8. #8
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer i wszystko z nim związane

    Grałem kiedyś w Warhammera, z 8 lat temu, więc pewnie starą edycję Byłem elfim najemnikiem, dość niskim, nie udało mi się wylosować żadnej umiejętności, ale walkę wręcz miałem przyzwoitą ;p W drużynie był jeszcze wysoki krasnolud (ponad 150, z tego co pamiętam). Grę wspominam z rozrzewnieniem, nie podobało mi się tylko to, że trudno było zostać magiem (trzeba było losować), przez co wybrałem wojowników ;p

  9. #9
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Poznań
    Postów
    290
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer i wszystko z nim związane

    Ja raczej grami się nie interesuję (a z komputerowych to tylko Mark of Chaos - gdy wychodziły pozostałe, to ja nadal uważałem że dzieci przynoszą bociany ), gdyż jakoś nigdy nie spotkałem nikogo kto byłby mi w stanie wytłumaczyć zasady, a samemu łatwo popełnić błędy i potem się człowiek dowiaduje na imprezach, że nic nie umie - tak więc wolę nie ryzykować. Przeczytałem za to sporo książek, np. bardzo dobre "Piętno Chaosu", "Rotę" czy "Wewnętrzny wróg" (łącznie ok. 12). Świat Warhammera uważam za bardzo ciekawy i nie taki cukierkowy jak LOTR, gdzie zawsze są tylko dobrzy i źli, a dobro i tak ostatecznie wygrywa. Lore Starego Świata wymaga moim zdaniem jeszcze dopracowania (Warhammer jest stosunkowo młodym Fantasty - ok. 20 lat), chociaż i tak stawiam go na równi z Tolkienem.

    PS Czy któryś z moderatorów mógłby umieścić na stronie głównej newsa z informacją o premierze moda? - jest on swojego rodzaju kamieniem milowym w Medku (nowe animacje,skrypty,mapa kampanii) i jednym z 2 największych modyfikacji Fantasty.
    "Lepiej żyć jeden dzień jak lew niż sto lat jako owca"

  10. #10
    Podstoli
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    367
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Warhammer i wszystko z nim związane

    Cytat Zamieszczone przez Dragonit
    Grałem kiedyś w Warhammera, z 8 lat temu, więc pewnie starą edycję Byłem elfim najemnikiem, dość niskim, nie udało mi się wylosować żadnej umiejętności, ale walkę wręcz miałem przyzwoitą ;p W drużynie był jeszcze wysoki krasnolud (ponad 150, z tego co pamiętam). Grę wspominam z rozrzewnieniem, nie podobało mi się tylko to, że trudno było zostać magiem (trzeba było losować), przez co wybrałem wojowników ;p
    Jak grałeś w 1 ed to tam gra elfem była, aż za prosta. Dostawał prawie do wszystkiego +40 przy czym człowiek dostawał do każdego +20 ...
    Ja gram w 1 ed moim ludzkim szlachcicem z Middenheim ( obecnie rycerz najemny ) Niski bo ma 174 cm ale za to jaki wyszczekany ; D obecnie około 50 Ogd a przy rozmowie z ludźmi wysokiego rodu 60 ; D

    Jak pamiętacie to opiszcie też swoje postacie
    "W Poroninie na leszczynie,
    wiszą jaja po Leninie.
    Kto chcę władzy posmakować
    musi jaja pocałować"

    Autora nie znam ale zasłyszane od wesoło usposobionego wujka

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-06-2016, 23:01
  2. Kingdoms i 3 problemyn z nim związane.
    By Faraon in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-10-2010, 14:34
  3. PYTANIA ZWIĄZANE Z MODAMI
    By Jarl in forum Castra Romana (Rome: TW, BI - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-08-2009, 18:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •