Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 96

Wątek: Generalne Posiedzenie Graczy KO

  1. #1
    Maharbal
    Gość

    Generalne Posiedzenie Graczy KO

    Rozpoczynam zapowiadane obrady nad nową postacią regulaminu.

    Na początku proponuję się zastanowić, czy nowy regulamin powinien być ,,obwarowany" mnóstwem przepisów, czy też powinien przybrać formę bardziej luźniejszą.

    Zamieszczam też propozycję wyglądu nowego regulaminu własnego autorstwa(oczywiście to tylko propozycja do przedyskutowania/poprawy).

    http://www.speedyshare.com/files/201374 ... laminu.doc

    Obrady uważam za rozpoczęte

  2. #2
    Podkomorzy Awatar Pop517
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Watykan
    Postów
    1 897
    Tournaments Joined
    4
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 15 podziękowań w 14 postach

    Re: Generalne Posiedzenie Graczy KO

    na początek co do mg/trzymacza haseł powinien być jeden tak jak juz pisalem w temacie pogadanki a amrod znowu wyskoczył że nieda nam subforum :? na co odpisywać juz niebęde bo byłbym jeszcze zbyt "dosłowny" i adminowi sie to niespodoba :|

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Generalne Posiedzenie Graczy KO

    Co do dyplomacji brakuje mi przepisu, że kolejność paktów się liczy.
    Tury liczymy od momentu wypowiedzenia, włączając turę, w której pakt został wypowiedziany.
    Za to ten przepis budzi we mnie pewne wątpliwości jest bardzo niejasny. ;p

    Zastanowibłym się także nad pomysłem Rapsoda
    Miałem kiedyś pomysł z wprowadzeniem statusu armii posiłkowej. Okazał się zbyt zawiły, ale teraz chyba rozwiązałem tę kwestię. Proponuję, aby pakt o nieagresji dotyczył tylko ziem danego państwa. Oznacza to, że możemy atakować wojska kraju, z którym mamy pakt o nieagresji, jeśli przebywają one na wrogim nam terytorium. Jeśli na swoim lub neutralnym, to wtedy nie. Unikniemy w końcu tej trudnej do rozwiązania sytuacji, gdy: Państwo A ma wojnę z państwem B i pakt o nieagresji z państwem C, które ma sojusz z państwem B. Państwo C zasłania dojście wojskom państwa A do B lub ustawia swoje wojska w bezpośrednim sąsiedztwie miast państwa B. W takim przypadku państwo A mogłoby zaatakować również wojska państwa C, z którym ma pakt o nieagresji, bowiem wojska te znajdują się na wrogim państwu A terytorium
    Na dodatek mi brakuje pewnej kwestii bunt czy powtarzanie tury?(które ostatnio prawie non stop jest przy złamaniu regulaminu)
    I jeszcze jedna sprawa proponowałbym dodać że nie można atakować krucjatami państw pogańskich.;p

  4. #4
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach

    Re: Generalne Posiedzenie Graczy KO

    Tury liczymy od momentu wypowiedzenia, włączając turę, w której pakt został wypowiedziany.
    Jestem Dania, wypowiadam Hre pona. Hre jest przede mną w kolejce... jest 17 tura, hre robi swój ruch, jest mój, wypowiadam pon, i w 19turze atakuję. jasne. (17tura też się liczy)


    Brakuje wzmianki o tym z czym są wątpliwości, a mianowicie: Ten kto wypowiada pon \sojusz czeka 2/4 tury, ale co z atakowanym? Już wiem że ten może atakować po 1/2 turach , ale tego w regulaminie nie ma. (jest o państwie trzecim, że możę zerwać pon w obronie sojusznika i atakować po 1turze.)

    Dodatkowo, sprawa z burzeniem budynków w obleganych miastach, na co sie decydujemy?

    A pomysł Rapsoda to chyba oczywiście, żę wprowadzimy, no nie? Też przydałoby się zapisać w regulaminie.

  5. #5
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: Generalne Posiedzenie Graczy KO

    48 h? Uhuhu, oby to nie poszło w tą stronę. O ile w MKO czy Kingdomsówkach można by spróbować, to dla WKO jest to śmierć. Rozumiem przymkniecie przez MG oka, gdy toś ture dostał o północy lub w godzinach nocnych.

    Tury liczymy od momentu wypowiedzenia, włączając turę, w której pakt został wypowiedziany.
    Też jest to dla mnie niezbyt zrozumiałe. Nie lepiej po prostu napisać, że atakować można, gdy poszkodowany wypowiedzeniem paktu wykona 2/4 tury?

    Zastanowibłym się także nad pomysłem Rapsoda
    Ja bym sie w to nie bawił, tylko zakazał praktyk stawiania armii pod miastem sojusznika, czy blokowania tego terenu fortami. Po to zostały rozdzielone pon'y, by w razie ataku na naszego sojusznika czekać mniejszą ilość tur. Takie blokowanie powinno być mozliwe dopiero po wypowiedzeniu paktu wrogowi naszego sojusznika. I tak jest to ułatwienie, bo mimo, ze w takim wypadku powinniśmy czekać 1-2 tury z atakiem, to będziemy mogli jednak blokować ruchy na terenach sojuszniczych.

    Jeszcze bym przekształcił punkt z krucjatami i zawarował, że można użyć krucjaty na katolika dopiero, gdy przepuszcza muzułman podczas trwania krucjaty w grze. Po to właśnie powstał ten pakt. Gdy krucjaty nie ma, nic nie stoi na przeszkodzie by wchodzić na teren katolicki i walczyć tam z muzułmanami. Dodatkowo zakazał bym zdejmowania ekskomuniki przez papieża z państw które można atakować krucjatą. Dalej, możliwość ataku powinno mieć jedynie państwo, na którego teren są przepuszczani muzułmanie, a nie każdy.

    Dodatkowo, sprawa z burzeniem budynków w obleganych miastach, na co sie decydujemy?
    A nad czym tu dyskutować? Dwa miesiące temu było głosowanie i punkt przeszedł ( sporą ilością głosów ). To nie traktat lizboński, by głosować do skutku ( w tym wypadku do skreślenia tej zasady przez osoby którym się ona nie podoba ).
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  6. #6
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach

    Re: Generalne Posiedzenie Graczy KO

    Chodzi mi o to żeby to po prostu jasno napisać w regulaminie, wiem żę była ankieta i byłem "za" wprowadzeniem ankietowanych spraw.

  7. #7
    Agent Mossadu Awatar Marat
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Uć ( woj. Uckie )
    Postów
    4 371
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    43
    Otrzymał 89 podziękowań w 43 postach

    Re: Generalne Posiedzenie Graczy KO

    h)Zabronione jest burzenie budynków w oblężonej osadzie.
    Czy to nie jest dostatecznie jasne?
    Ksiądz Dominik, hetmanem będąc, uciekł w trawę
    I ze strachu nasrał w portki, osrał i buławę...

    "Paszkwil od chłopiąt dworskich" o księciu Dominiku Zasławskim.

  8. #8
    Pan Nienawiści Awatar Mefisto7
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Wrocław
    Postów
    3 885
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    49
    Otrzymał 74 podziękowań w 57 postach

    Re: Generalne Posiedzenie Graczy KO

    Dobra, sorrki, nic nie mówiłem... ops: ops: ops:

    A co z tym co mówiłem w pierwszym poście, .... o atakowanym?

  9. #9
    Podstoli
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    384
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Re: Generalne Posiedzenie Graczy KO

    na pewno jestem za tym aby nie rozbudowywać zbytnio regulaminu bo stanie się za mało czytelny a na pewno zawsze pojawią się jakieś nieścisłości.

    Pomysł Rapsoda z możliwością ataku na wojska gracza, któremu wypowiedzieliśmy pon podoba mi się, jeżeli będzie dotyczyć to armii znajdujących się na ziemiach naszego sojusznika. Nie będzie wtedy sytuacji takich jak z wk 24 gdzie leje Turka na jego ziemiach a Egipt mu nie może pomóc (generalnie okazało się, że może ale jeśli działoby się to turę wczesniej nie mógłby )

    Jeśli chodzi o pomoc chrzescijan państwom muzułmańskim, to uznawałbym za to już wspólny atak na państwo chrześcijańskie, nawet jesli był nieuzgodniony.

    Zabroniłbym też cofania tury za załamanie regulaminu, może wtedy wszyscy byli by ostroźniejsi, albo sami by się dogadywali.

  10. #10
    Maharbal
    Gość

    Re: Generalne Posiedzenie Graczy KO

    Punkt o wypowiedzeniach/nieagresji można zrobić faktycznie taki jak proponuje Marat, czyli:

    -w razie wypowiedzenia pon-a wypowiadający może atakować, kiedy poszkodowany wykona 2 tury; w razie sojuszu-4.

    Proponuję również, żeby w wypadku ataku na sojusznika były to odpowiednio 2/3 tury(1/2 to moim zdaniem zbyt krótki okres).

    Marat Obaj wiemy dobrze, że spora część graczy tylko w nielicznych przypadkach wyrabia się w 24 h. Weźmy np: Czekusia: on potrzebuje posiedzieć dłużej nad turą, i często przekracza nawet 30 h(podaję tylko przykład, nie mam zamiaru go piętnować). Mg najczęściej nie fatygują się robić za takiego kogoś tury po 24 h, więc jak dla mnie przedłużenie do 48 h jest jak najbardziej na miejscu. Poza tym, jak chcesz sprawdzić, czy ktoś dostał turę wieczorem :?:

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytania początkujacych graczy
    By Kyuzo in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 118
    Ostatni post / autor: 12-09-2015, 13:20
  2. SCREENY graczy
    By KLAssurbanipal in forum Koszary Cesarza
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-05-2013, 22:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •