Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 93

Wątek: Dyskusja

  1. #1
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach

    Dyskusja

    Tutaj dyskutujemy o wszelkich kwestiach związanych z Krwawymi Igrzyskami.


    Na początek - zasady bitewne:

    - maks 6 jednostek mieczowych ma na celu próbę wyrównania szans pomiędzy nacjami barbarzyńskimi a np. wschodnimi.

    - pogoda - wskazałem zarówno wiosnę jak i zimę - do wyboru. Chodzi o to, żeby nie grać wciąż wiosny na Nemetocennie bo idzie z tym oszaleć. Szczególnie, gdy się porówna tę mapę do map z Warhammera (pięknych). Poza tym, zima może być wykorzystana jako dodatkowy bonus przez niektóre nacje, więc dobór właściwych nacji jest tym bardziej istotny.

    - mapy - bardzo proszę o zgłaszanie w miarę zbalansowanych map, innych niż Nemetocenna i Piramidy. Docelowo chciałbym mieć 5-6 grywalnych, zróżnicowanych map - np. pustynnych, zalesionych.

  2. #2
    Cześnik Awatar Defungor
    Dołączył
    Oct 2012
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    229
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    48
    Otrzymał 33 podziękowań w 21 postach
    Na moje to mapy powinny być losowe, bo w końcu gramy dla zabawy a nie jakieś ligi żeby wałkować cały czas 2 mapy, i pory roku tego nie zmienią. Po prostu np. dać zasadę, że kto ma lepszy teren ten atakuje i problem z głowy. A wprowadziło by dużo frajdy, szczególnie że pozwoli nam to przetestować czy będziemy mogli tak grać na innych eventach/ligach. A na mapach piramidy i nametocena nie powinno odbywać się żadne spotkanie, bo już chyba każdemu się te mapy śnią po nocach
    Jam jest Defungor, Pierwszy co Żubra wypił, Władca Pastwisk i Żubrów Wszystkich, Zrodzony z Puszki Wielkiej, Przyjaciel Wszystkich Prażubrów, Jedyny Gazowany i Niepasteryzowany, Obrońca Pijanych, Pogromca Trzeźwych.....

  3. Następujących 2 użytkowników podziękowało Defungor za ten post:


  4. #3
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Co rozumiesz przez losowe mapy?

  5. #4
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Wybrane losowo na mapie, nie z puli map wykonanych domyślnie przez CA. Np. Pella, którą kiedyś znalazłem i chyba mam jeszcze w ulubionych.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  6. #5
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Ale w sensie że w panelu ustawień hostowanej bitwy jest możliwość losowego wyboru mapy czy chodzi i kliknięcie na jakiś region i walka na kliknietym polu?

  7. #6
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Mapa na klikniętym polu. Akurat znalazłem tamtą mapę:
    Pella 0.449 0.493

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  8. #7
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Przyznam, że również nie mam najmniejszej ochoty grać na typowych mapach.

    Pomysł z losowaniem mapy na chybił trafił bardzo mi się podoba. Normalnie obawiałbym się odrobinę, że ktoś nadużyje tego i wpisze sobie wcześniej sprawdzone koordynaty do sprzyjającej mu mapki (coś takiego spotkało mnie kiedyś w trakcie międzynarodowego turnieju na Attyla). Ale wszyscy tutaj znamy się, wiemy że to zabawa i myślę, że będziemy fair wobec siebie.

    Także super - jeżeli np. ktoś chciałby grać na mapie pustynnej - poluje na koordynaty w Afryce Północnej. Jak ktoś chce grać w górach - leci na Szwajcarię. Itd.

    Co o tym myślą inni gracze, bo na razie jest 3 za?

  9. #8
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    737
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    225
    Otrzymał 165 podziękowań w 115 postach
    Troche slaby okres na organizowanie takiego fajnego turnieju.

  10. #9
    Podczaszy Awatar Nikczemnik
    Dołączył
    Mar 2016
    Lokalizacja
    Centrum dowodzenia Watykanem
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    280
    Otrzymał 109 podziękowań w 70 postach
    Pomysł z losowymi mapami jest naprawdę spoko

  11. #10
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nieznajomy Zobacz posta
    Troche slaby okres na organizowanie takiego fajnego turnieju.
    Ale dlaczego słaby? W wakacje jest sporo wolnego czasu, są oczywiście również wyjazdy. Ale tutaj możemy podejść luźno do terminów, gra się tylko wtedy, kiedy ma się czas. Więc nawet jak ktoś wyjedzie na 2-tygodniowe wakacje to i tak jeszcze będzie miał czas pograć.

    W sumie można jeszcze rozważyć wydłużenie trwania terminu do 7 sierpnia, czyli o tydzień, byłby prawie miesiąc na granie.

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •