Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 97

Wątek: Gra Zwierzoludźmi

  1. #81
    Podczaszy Awatar SaperHeart
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    540
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 140 podziękowań w 92 postach
    Niestety, Jednooki ma najtrudniejszy start z Beastmenów, ponieważ po pokonaniu Estali musisz czekać na najazd Chaosu. Bretonia jest za mocna aby ją ruszyć i każde wtargnięcie na ich tereny równa się porażka. Co do Nielota sytuacja wygląda fajnie do momentu aż Krasnoludy zaczynają rozrabiać. Orki dostają jak zwykle oklep od kurdupli i na tym kończy się zabawa.
    Ja niestety robiłem metodę kampienia się w dobrym miejscy, gdzie wyczekiwałem na pojedyncze armię wroga i tak zbierałem kasę. Póki nie miałem Minotaurów i Bestigorów to nigdzie nie mogłem się ruszyć. Dużo pomaga inwazja chaosu, ponieważ komputer zaczyna się skupiać na Archaonie i to jest idealny moment żeby coś zniszczyć.

  2. #82
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ja niestety chyba za bardzo sprawę przyśpieszyłem, bo bardzo szybko Wurzag wypowiedział mi wojnę, a ja nie lubię takiego braku szacunku, więc go pocisnąłem.
    Później przyłączył się też i Grimgor, znaczy nie mam zielonego pojęcia po co, skoro ani osad, ani armii w pobliżu nie miał. Tak więc brodacze będą miały dużo łatwiej, ale już zabieram się i za nich.

    Ze zwierzakami mam ten sam problem co z leśnymi elfami. czyli przeklikiwanie tur, w których nie dzieje się nic. Choć tu chociaż opracowują się beznadziejne technologie.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  3. #83
    Podczaszy Awatar SaperHeart
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    540
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 140 podziękowań w 92 postach
    Pamiętaj żebyś miał dwa byki. Jeden żeby buffował tylko ataki dla jednostek, a drugi obronę. Są to bardzo kluczowi bohaterowie bez których Twoje jednostki dużo nie zrobią.

  4. #84
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Stado bestigorów na tle elitarnej piechoty innych ras wypada całkiem nieźle. Z tego co pamiętam, jak ich testowałem to bez problemu wygrywali z gwardią elektorską. Najlepiej skupić się na jak najszybszym odblokowaniu minotaurów albo bestigorów, a do tego czasu po prostu spamować podstawowymi jednostkami.

  5. #85
    Asuryan
    Gość
    Sporą pomocą jest możliwość rozbijania ukrytych obozów, dzięki czemu wrogie armie przestają Cię ganiać po mapie.

  6. #86
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    I pamiętaj, że możesz ruszać się i plądrować dzięki czemu zwierzaki są bardzo mobilne na mapie kampanii. Jak się trochę Jednooki podexpi to już częściej się mu będzie aktywować zasadzka. To jest o tyle fajne, że możesz armie 1v1 rozwalać nawet gdy stoją 3 obok.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  7. #87
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Jak na razie, to jedyne co mi się podoba w tej kampanii to zasadzki... i Minotaury.

    Dalej nie podobają mi się te ich technologię. Mam 160 turę z właściwie kończę je opracowywać.


    Za to ładnie podzieliłem sobie kampanię.
    Ten co nie lata - Minotaury.
    Jednooki - Gory i Centigory (znaczy jazda i piechota).
    Toksyczny -Harpię, demony i cyklopy. Tego pana planuje na bardzo trudny. Znaczy pobiję boryska i spadam do norski.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  8. #88
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Jestem w trakcie scenariusza toksycznego i dalej coś mi się nie podoba.

    Zdecydowałem się rozegrać ten scenariusz teraz, bo jak wyjdzie dlc z Norską to naprawdę nie będzie gdzie się schować...

    Więc po kolei. Na początku pograbiłem trochę Nortland i spaliłem tą mniejszą osadę. Ale jak przybył Borysek i serek szwajcarski? (Ci też wypowiedzieli mi wojnę) to nie było wyjścia, tylko trzeba było uciekać. Więc udałem się do Norski, tak jak zakładał pierwotny plan. Niestety okolica biedna to za bardzo nie było zysków z plądrowania (co to jest za przychód +300).
    Swoją drogą nie widziałem że zwierzaki cierpią na wyniszczenie na tej północy? Ale to chyba jest wyniszczenie za śnieg?
    Bo paru turach Norsmeni się wkurzyli. 1 armie jakoś rozbiłem, ale żeby ledwo co sobie radzić z grasantami...
    Niestety, jak za parę tur przyszli w 3 pełne armie, to znowu trzeba było zwiewać.

    Tym razem do Bretonii.
    Jak przystało na posiadłości króla, zyski z plądrowania od razu podskoczyły, ale bardzo szybko przestało to wystarczać bo unowocześniałem armie kiedy tylko mogłem.
    Długo się bezpieczeństwem nie nacieszyłem, bo Bretka wypowiedziała mi wojnę i zaatakowała samym królem (zabiłem dziada), a później Borysek przybył, ale dostał po tyłku, a kilka tur później też bo zabiłem.

    W między czasie wyskoczyło zadanie na zniszczenie osady zielonych, więc zabrałem się za tych białych orków. Niestety zapłaciłem za to stratą tej małej armii. Odrodzony Leoś udał się by ją zniszczyć, więc się ukryłem. Niestety Norsmeni wybrali sobie to miejsce na desant i KO.
    Tak więc ja wybrałem się pognębić ziemie boryska, skoro uszczupliłem jego siły. I tak minęło 80 tur.

    Cały czas mam dwa problemy: kasa i jakość wojsk. Jadę na zerowym przychodzie i nie mam już za bardzo za co kupować lepszych jednostek. Dalej jestem nie pocieszony tą piechotą zwierzaków. Więc tak:
    - Tych z pierwszego poziomu (budynku piechoty) prawie wcale nie werbowałem.
    - Te z drugiego poziomu (lepsi włócznicy i jakieś do walki w zwarciu), tylko parę sztuk podczas pobytu w Norsce, ale już podczas walk w Bretce zostali wybici do nogi.
    - Te z trzeciego poziomu. Są w zasadzie podstawą mojej armii, ale na automacie pełny słupek imperialny ma wyraźną przewagę...
    - Te z czwartego poziomu. Czyli bestigory? Ci sa całkiem całkiem, ale ich nie wybieram bo budują się 3 tury, a ja nie mogę sobie pozwolić by nie plądrować przez taką ilość czasu, bo bez tego trybu jest na minusie.
    - W zasadzie mogę werbować jeszcze psy, Harpie i te potwory. Zastanawiam się czy nie zastąpić tymi demonami piechoty, bo toksyczny ma tańsze ich utrzymanie, ale jakoś nie zdobyły mojego uznania. Jako uzupełnienie wybrałem harpie, co prawda psy spisują mi się dużo lepiej, ale ptaszyskami łatwiej kierować.

    W bitwach mam wielki problem z latającymi potworami. Niby mam 3 oddziały podstawowych łuczników i 2 oddziały Harpii (będą 4). Ale już w bretonii 1 oddział pegazów od Leosia wyśmiał tą moją obronę przeciw lotniczą.

    Trochę zawiodłem się na toksycznym. Niby ma bufa do pomiotów chaosu, ale jest to wykluczające się i wzmacniamy albo atak albo obronę. Co nie byłoby wcale takie złe, ale nie mam podstawowego wzmocnienia siły broni o 15% jakie mają inni lordowie zwierzaków. I to jest niestety srogi minus.

    Dopiero w bretonii załapałem czemu nie miałem zasadzek na wrogie armie. Co pokazuje że jestem raczej mało bystry, bo oglądem 1 kampanie, a sam zagrałem już jedna pełną tym co nie lata i mini kampanie...
    Niestety taka ciągła żonglerka trybami poruszania jest męcząca. Wybieramy tryb zwykłego poruszania się kiedy chcemy atakować wrogą armie, a zaraz po tym przechodzimy (jeśli mamy jeszcze odpowiednią ilość punktów ruch) w tryb plądrowania.

    Teraz zbieram na budynek od szamanów (i cygrów) bo może dzięki temu latacze przestaną tak mnie denerwować.


    - - - - - - - - - - - -
    Samym panem toksycznym jestem bardzo mocno rozczarowany. Ponieważ naoglądałem się filmików i naczytałem się że jest najsilniejszym? najcięższym do zabicia LL zwierzaków, a tu mi przegrywa 1 na 1 z boryskiem...
    Gdyby nie to że zachowuje się jak łysy drasiaż i najczęściej atakuje z kumplem (bohaterem Minotaurem) to byłaby lipa...
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 24-07-2017 o 10:10

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  9. #89
    Podczaszy Awatar SaperHeart
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    540
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 140 podziękowań w 92 postach
    @Ituriel32
    Na jakim poziomie grasz ?

    Ja ostatnio znowu przeszedłem kampanię Beastmenami na Legendarnym, ponieważ z niewyjaśnionych powodów gra mi nie zaliczyła osiągnięcia za przejście kampanii. Wcześniej grałem Malagorem, teraz spróbowałem sił Jednookim. Od razu zniszczyłem całą Estalię i zabrałem się za Bretonię. To co zauważyłem grając kampanię to komputer boi się mnie zaatakować jak mam dwie Hordy koło siebie. Dodatkowo idealnym rozwiązaniem jest zrobienie konfederacji z którąś z Hord Zwierzoludzi, ponieważ koszt utrzymania ich jednostek będzie wynosił 0 (bug ?), a często mają 3 Cygory, 5 Minotaurów. Więc mamy darmowe jednostki bez konieczności rozwijania naszej Hordy. Jeżeli chodzi o rozwój bohatera to Ja rozwijałem najpierw niebieskie drzewko, wybierają to z bonusem do Rozwoju Hordy (trzy punkty) i nagłym atakiem (jeden punkt), ponieważ po wybudowaniu tego drzewka, które obniża nam utrzymanie chordy o 25% i 50%, rozwój Hordy będzie bardzo powolny albo niemożliwy. Piechota jest osłabiona, ponieważ są zmęczeniu po trybie plądrowania i dlatego dostaje sromotny wycisk od innych jednostek.

  10. #90
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Na bardzo trudnym. Przy czym ja nie wiem jak niszczycie tą Estalię, bo jak ja próbuje to zdycham z powodu bankructwa.

    To w sumie mój największy problem cały czas jestem na minimalnym przychodzie
    - więc plądruje,
    - Komputer więc mnie atakuje,
    - Ja ponoszę straty, ale przez to że zaraz przyjdzie następna armia komputera (znaczy widzą taką).
    - Więc rekrutuje nowe jednostki.
    - Znowu jestem bez kasy...
    Koło się zatoczyło.

    Nawet teraz po 80 turach nie mam pełnego słupka, bo starłem się z Norsmenami (gonią mnie jeszcze za to że 40 tur wcześniej trochę ich ograbiłem). Chyba będę musiał się zabrać za mniejsze osady. Ale pełno wszędzie pełnych słupków...

    Przy czym nie wiem jak można utrzymać i wypełnić te początkowe armie (chodzi o te pierwsze tury). Ja nawet w głównej armii mam problem by ją wypełnić, bo kasy brak...

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •