Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 68

Wątek: Gra Bretonnią (w tym również Bordeleaux i Carcassonne)

  1. #51
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Chodzi o to, że wzmacnia jednostki w swoim pobliżu.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. Użytkownicy którzy uznali post Arroyo za przydatny:


  3. #52
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    9
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Panowie macie jakieś porady jakiej taktyki/jednostek użyć do walki z krasnalami? Mając po ok 8 jednostek najlepszej piechoty (chyba pielgrzymi się nazywają?) 8 jednostek najlepsej jazdy (graalowi, powołani) i co najmniej dwa trebusze w najlepszym razie przy odpowiedniej dla konnicy mapie wygram o włos. W większości bitew dostaję jednak srogie ciry

    Taki skład armi pozwolił mi zagarnąć pół mapy i pokonać chaos, ale podczas bitwy z karłamo czuję się jak bym wystawiał armię chłopów z widłami :|

  4. #53
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Zmień pielgrzymów na pieszych giermków - zdecydowanie lepsza jednostka.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  5. #54
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Którzy średni rycerze najlepiej spisują sie na jednostki zwierzaków typu Minotaury i Cygory?

    Bo niestety nie mogę sobie poradzić na modach z armiami zwierzaków. Znaczy nie ma szans na 5 poziom osady, czyli w grę wchodzą tylko jednostki z poziomów 1-3 max 1-4.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  6. #55
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Na minotaury i cygory najlepsi będą rycerze graala, ale żeby wykorzystać ich potencjał, musisz jak najczęściej ich wycofywać i ponawiać szarżę. Rycerze królestwa też będą dobrą opcją, chociaż słabsi od rycerzy graala, są zdecydowanie tańsi i łatwiej dostępni, więc wystawisz ich dużo więcej.

  7. Użytkownicy którzy uznali post ( ͡º ͜ʖ ͡º) za przydatny:


  8. #56
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Ktoś mi powie, jakie są wymagania, by odpalił się quest u Alberyka związany z trójzębem Manaana? Bo mam już 9 poziom i nic.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  9. #57
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    A to zadanie nie powinno odpalić się na 1 albo 4 poziomie? To z tego co pamiętam (a ostatnio grałem tym rycerzem, bo czarodziejką nie dawałem rady na modach) najszybsze zadanie.

    Pierwszy etap to było przejęcie miasta czerwonego diuk, drugi to wysłanie paladyn do miasta z murami z tej samej prowincji.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  10. #58
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    No ja mam 10 poziom, nie uruchomiło się zadanie, dodatkowo Mousillon mam już dawno zajęte.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  11. #59
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Gra Alberykiem w moim wykonaniu to jakaś porażka.

    Z niewiadomych przyczyn wojnę wypowiada mi Tyrion. A wczesne walki Bretka vs wysokie...

    W sumie najbardziej kłopotliwą rzeczą jest uzupełnianie strat bo ani LL, ani bohaterowie nie mają perka do tego... Tak więc wybór czarodziejki daje najbardziej przydatne wzmocnienie w kampanii.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  12. #60
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Teraz będzie niespodziany rewrok bretki. W pierwszej sekundzie się zdziwiłem, bo dla mnie ta rasa jest ok, a są inne które mają bardziej paskudnie, znaczy rozpaczliwie potrzebują pomocy (reworka znaczy się). Ale tak usiadłem sobie i zastanowiłem się co Bretoni może dolegać i jak zacząłem liczyć to jednak parę rzeczy się znalazło.

    1. Bretonia (jako kraina) jest mała, i cierpi na to samo co Imperium. Czyli małe dwu miastowe prowincje, co w połączeniu z budynkami łączonymi robi sieczkę dla gracza i si.
    2. Wrogowie u bram. Niestety dodanie zombi piratów mocno Bretkę pognębiło. Jak zacząłem liczyć to ilość wrogów na dzień dobry jest kolosalna: 2 miejsca powstawania hord (jedno w Estalii), 2 frakcje nieumarłych, Norska na północy, Krasnoludy i gobliny na wschodzie (choć brodacze teraz mocno osłabieni), zombi piraci Noctiliusa razem ze szczurami wbijają od południa i na koniec Leśne elfy. A zapomniałem o początkowym wydarzeniu które uziemia gracza na 20 tur. Nawet imperium nie ma tak przechlapane.
    3. Tragiczne początkowe jednostki i bezużyteczne garnizony (gorsze ma tylko chaos i zwierzaki, a to dlatego że nie mają ich wcale).
    4. Warunki zwycięstwa i dużo mniej efektywny zielony rycerz.
    5. Chłopska mechanika powoduje że armie bretonii stają się bardzo podobne.
    6. Alberyk jako całość.
    7, Uzupełnianie wojsk.

    Co można by zmienić.
    - Jak dla mnie wywalenie wydarzenia poruszenia orków.
    - Powtarzalne misje na śluby rycerskie.
    - Dodanie mechaniki krucjat.
    - Wzmocnienie armii startowych i całkowita przebudowa garnizonów.
    - Możliwość spieszenia rycerzy.
    - Rozbicie (wydzielenie) Mousillon i Lyonesse jako osobnych prowincji.
    - Dodanie technologii wspierającej uzupełnianie.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  13. Użytkownicy którzy uznali post Ituriel32 za przydatny:


Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •