Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Dyskusja ogólna

  1. #21
    Gość

    Re: RTRVII: Fate of Empires

    Aktualizacja tego zacnego moda.

  2. #22
    Cześnik Awatar JanHetman
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    264
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna

    RTR jest moim zdaniem niegrywalny ze względu na to, że rundy ładują się wieki. Do tego mapy są, moim zdaniem, zbyt lesiste (lasy zostały zrobione w Romku tak, że okropnie mi się nimi w nich steruje (słabo widać jednostki), zawsze je unikałem).
    Pozdrawiam
    ; )

  3. #23
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Dyskusja ogólna

    Witam, jako że znalazłem troche czasu na RtW.Przetestowałem RTR VII z nową łatką z numerkiem 3 i mam mieszane uczucia. Moim skromnym zdaniem twórcy nieco schrzanili cały gameplay.Oczywiście grałem Rzymem(h/m), gdyż w RTRVII było nim cieżko, ale po obecnym patchu wszystko się zmieniło, gdyż jest łatwiej.

    Koszty utrzymania armii są mniejsze (budynki nadal są drogie), AI jakieś niemrawe po bitwie z Pyrrusem, tej przegranej dla mnie. Król gdzieś znika a te oddziały greckie co zostały na południu Italii, siedzą po miastach w sile co kot napłakał , co sprzyja łatwiejszemu przejęciu osad. Dodatkowo wpływa na to fakt że armie teraz pokonują dłuższe dystanse po mapie strategicznej.

    System bitewny i morale niby nowe(nadal falangi są mocne), ale czy lepsze? Otóż nie, nie ma tej więzi z generałem i jego cechami odp. Za pole bitwy. Teraz praktycznie bez znaczenia jakiego gienka mamy, Armia będzie się bić, nie ma już tego napięcia że jakiś szyk może się załamać z powodu nierozgarniętego dowódcy.

    Czyni to starcia o wiele łatwymi do wygrania i przewidywalnymi(to moja opinia). Mamy nowe jednostki, fajnie, ale nie zrobione od podstaw by komponowały się z tymi poprzednimi, po prostu są przeniesione z innych modyfikacji(np.PI). Co czyni je innymi wizualnie i kolorystycznie od tych jednostek z RTRVII.

    Kilka słów o mapie, właściwie nie uległa wielkim zmianą, jedynie ubyło mniejszych miasteczek i prowincji. Kolejny minus, gdyż i tak mnogość ta nie przeszkadzała a dodawała więcej realizmu i utrudniała kampanię.

    Podsumowując, mod ma nadal potencjał i klimat. Jednakże najwidoczniej twórcy ugięli się pod presją forumowiczów z TW center i zdecydowali się przemodelować swoje dotychczasowe pomysły i pracę. Według mnie niepotrzebnie. Ale to tylko moja opinia.

    Pozdrawiam BlackWood!

  4. #24
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2011
    Postów
    222
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna

    czy jak mam roma surrectum 2 zainstalowane to ten mod bedzie dzialal jak go zainstaluje ?

  5. #25
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2011
    Postów
    222
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna

    odinstalowalem roma surrectum zainstalowalem RTRVII do glownego folderu z gra patcha tam wrzucilem i jak wlaczam to wyskakuje takie cos "Script Error in data/descr_building_vegetation.txt,at line 82506436" moze ktos pomoc

  6. #26
    Podczaszy Awatar buger13
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    690
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    37
    Otrzymał 34 podziękowań w 20 postach

    Re: Dyskusja ogólna

    Cytat Zamieszczone przez Vorenus
    odinstalowalem roma surrectum zainstalowalem RTRVII do glownego folderu z gra patcha tam wrzucilem i jak wlaczam to wyskakuje takie cos "Script Error in data/descr_building_vegetation.txt,at line 82506436" moze ktos pomoc
    AVE!!!
    Musisz odinstalować Romka i wgrać go od zera, bo RS 2 nadpisuje pliki w głównym katalogu RTW!!!
    Pozdrawiam

    "Energia umysłu jest esencją życia". - Arystoteles

  7. #27
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2016
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Mam kilka pytań dotyczączych Fortuna Orbis.
    - Gram Kartaginą i wszystko jest ok ale po jakimś czasie prawie wszystkie miasta przestają ze sobą handlować t.z.n w roku około 200 p.n.e handel prowadzi ze sobą już tylko Qart-Hadast, Lilybaion, Caralis, Syrakuzy i Reghnum ( przepraszam jeśli którąś nazwę przekręciłem) mimo iż mam podbitą całą Italię, Galię za alpejską, Całą północną Afrykę i całą Hiszpanię ( miasta te są w pełni prze ze mnie rozbudowane tzn. drogi, porty, targowiska itp. ). Na początku kampanii wszystko jest ok i handel kwitnie a później niestety. Zaczynałem kampanie już chyba 3 razy i ciągle to samo, zauważyłem jednak że problemy pojawiają się i stopniowo narastają jak rozwalam Rzym (podbijam Italię). Może nie rozumiem w pełni zasad ekonomii w fortuna orbis ale grając Kartaginą W RTR VII wszystko było ok.
    - Jak rozpoczynam rozgrywkę (wczytuję save'a) to mój doradca informuje mnie że muszę dokończyć uruchamianie scryptu Three- Turns- Per -Year czy jakoś tak. Ja nie umiem tego zrobić więc gram bez tego ( wydaje mi się że przez to generałowie co 3 tury nie mogą się poruszać na mapie kampanii, no chyba że to takie utrudnienie jakoby armie nie mogą poruszać się zimą).
    - Jak wygląda sprawa reformy militarnej w Kartaginie gdy zniszczę Rzym przed wystąpieniem reformy ?

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 22:38
  2. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum The Great War
    Odpowiedzi: 87
    Ostatni post / autor: 29-04-2020, 14:12
  3. Dyskusja ogólna wersja 1.5
    By Herod in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 2256
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 15:25
  4. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 16:59
  5. 1648 v.2.0 - Dyskusja ogólna i download
    By maxcezar5 in forum 1648 - Thirty Years of War
    Odpowiedzi: 229
    Ostatni post / autor: 08-05-2016, 00:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •