Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 56

Wątek: Kampania multi - temat roboczy

  1. #11
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Mały Update:

    Mapa dla czterech nacji

  2. #12
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Cytat Zamieszczone przez Defungor Zobacz posta
    Nie sprawdzają się, nie da się wygrać kiedy ktoś weźmie 6x zaprzysięrzonych itp. Gdyby zasada 6 mieczy była z zasadą zrównoważone, silne i mocarne to jeszcze ma to jakiś sens.
    Cały czas mówiłem żeby połączyć frakcje silne ze zrównoważonymi , mocarne osobno a tu się sprawdza.

  3. #13
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Półmetek... 16 nacji.


    Odrobinę za bardzo zmniejszone, skompresowane i przez to deko nieczytelne, ale będzie lepiej.

  4. Następujących 4 użytkowników podziękowało Niesmiertelnik za ten post:


  5. #14
    Podkomorzy Awatar Remix
    Dołączył
    Aug 2014
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    1 266
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    108
    Otrzymał 92 podziękowań w 75 postach
    Jest dobrze
    Jedyną przeszkodą w osiągnięciu sukcesu jesteśmy my sami

    Zapraszam osoby które lubią gry strategiczne na mój kanał na yt póki jest tam głównie total war ale również coś innego się będzie pojawiać
    https://www.youtube.com/user/MsRemix1992

  6. #15
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Wygląda to bardzo obiecująco, chyba się niedługo wkręcę w ten projekt.


    Czyli przez całą kampanię gralibyśmy tylko jedną nacją? Taki Cup of Nations, tylko na mapie kampanii? Czy też zyskiwaliśmy kolejne nacje do wykorzystania w walce w przypadku podbicia całej prowincji?

    Mam trochę obawy, czy cała kampania nie będzie zbyt długa i ludzie się w trakcie wykruszą. Z drugiej strony trudno komuś dać jeden obszar, po którego utracie (przegranym jednym meczu) od razu odpada. Jest jeszcze kwestia ile miałaby trwać pojedyncza tura - 3 dni? (to może być zbyt mało do rozegrania wszystkich meczów, szczególnie jak będzie kilka ataków na daną prowincję) Tydzień? (to może za bardzo wydłużyć kampanię)

    Myślę, że przy zapisach trzeba koniecznie podkreślać, że kampania jest dla zaangażowanych i zdeterminowanych ludzi. Bo wycofanie się z turnieju będzie bardzo źle widziane i zapamiętane.

    Co do limitów, nie da się takiej kampanii zrobić z rozróżnieniem nacji na Zrównoważone, Silne i Mocarne. Każdy tutaj walczy z każdym. Muszą być jedne, uniwersalne zasady, jak w Krwawych. Optuję za max 6 mieczy, ale z ograniczeniami elitarnych mieczy u barbarzyńców do max 3. Max 4 to nadal byłaby moim zdaniem zbyt duża siła.


    PS: muszę przyznać, że udała nam się ta scena Romkowa.

  7. #16
    Podczaszy Awatar PawełGroźny
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    708
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    70
    Otrzymał 79 podziękowań w 55 postach
    Jutro będę miał więcej czasu by to oganąć, ale udało mi się na szybko coś takiego skombinować, bardzo wygodna i prosta do zapełnienia mapka. Myślę że jutro byłaby już gotowa z propozycją dla startowych lokacji frakcji.
    Zasady również jutro podam jakbym to widział

    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rome II kampania.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	20.1 KB
ID:	1592  
    Zapraszam na mój kanał yt. Narazie mało tam TW, ale to się zmieni
    https://www.youtube.com/user/pawelgrozny
    Oraz polecam zobaczyć prace tej osoby na deviancie
    http://sieere.deviantart.com/

  8. #17
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Mapa jest gotowa, umożliwia zaznaczenie postępów rozgrywki w kilka chwil. Zmiany odbywają się w pliku .CDR, a następnie nowa mapa jest eksportowana do .JPEG.

    To wersja robocza, mogę pozmieniać grubości konturów, kolory, wrzucić symbole nacji. Nie czepiajcie się proszę ahistoryczności - nie jest łatwo upchnąć po 3 prowincje dla każdego. Muszę dodać nazwy prowincji.


  9. Następujących 2 użytkowników podziękowało Niesmiertelnik za ten post:


  10. #18
    Podkomorzy Awatar Remix
    Dołączył
    Aug 2014
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    1 266
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    108
    Otrzymał 92 podziękowań w 75 postach
    Wyszło świetnie, musiałeś się pewnie namęczyć na bałkanach żeby po 3 prowincje dać.
    Jedyną przeszkodą w osiągnięciu sukcesu jesteśmy my sami

    Zapraszam osoby które lubią gry strategiczne na mój kanał na yt póki jest tam głównie total war ale również coś innego się będzie pojawiać
    https://www.youtube.com/user/MsRemix1992

  11. #19
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pirx Zobacz posta
    Wygląda to bardzo obiecująco, chyba się niedługo wkręcę w ten projekt.


    Czyli przez całą kampanię gralibyśmy tylko jedną nacją? Taki Cup of Nations, tylko na mapie kampanii? Czy też zyskiwaliśmy kolejne nacje do wykorzystania w walce w przypadku podbicia całej prowincji?

    Mam trochę obawy, czy cała kampania nie będzie zbyt długa i ludzie się w trakcie wykruszą. Z drugiej strony trudno komuś dać jeden obszar, po którego utracie (przegranym jednym meczu) od razu odpada. Jest jeszcze kwestia ile miałaby trwać pojedyncza tura - 3 dni? (to może być zbyt mało do rozegrania wszystkich meczów, szczególnie jak będzie kilka ataków na daną prowincję) Tydzień? (to może za bardzo wydłużyć kampanię)

    Myślę, że przy zapisach trzeba koniecznie podkreślać, że kampania jest dla zaangażowanych i zdeterminowanych ludzi. Bo wycofanie się z turnieju będzie bardzo źle widziane i zapamiętane.

    Co do limitów, nie da się takiej kampanii zrobić z rozróżnieniem nacji na Zrównoważone, Silne i Mocarne. Każdy tutaj walczy z każdym. Muszą być jedne, uniwersalne zasady, jak w Krwawych. Optuję za max 6 mieczy, ale z ograniczeniami elitarnych mieczy u barbarzyńców do max 3. Max 4 to nadal byłaby moim zdaniem zbyt duża siła.


    PS: muszę przyznać, że udała nam się ta scena Romkowa.
    Cała kampania jedną nacją. Stosowanie najechanych nacji może być o tyle trudne, że kilku graczy mogłoby mieć prawo do używania nacji z racji trzech prowincji do podziału. Trudne do zapanowania, ale mozna pomyśleć nad rozwiązaniem.

    Kampania na pewno będzie długa, ale w większości sytuacji będzie polegała na rozegraniu 1 bitwy na turę. Zastanawiam się nad wprowadzeniem zasady odzwierciedlającej rosnącą moc nacji. Np. Gracz mający 3 prowincje mógłby atakować 1 raz. Gracz mający 5 prowincji 2 razy na turę, a gracz mający 10 prowincji 3 razy na turę. W efekcie i tak grałby raptem kilka bitew na turę, a postęp kampanii byłby bardziej dynamiczny i nie czekalibyśmy 2 lata na zwycięzcę

    Po wprowadzeniu progresji można spokojnie dać tydzień na turę.

    Mapa jest na tyle "flexible", że można grać nawet jak jest tylko 10 chętnych. Można zawęzić obszar pojedynku do 10-ciu sąsiadujących frakcji, resztę zaznaczyć na szaro, zrobić losowanie nacji coco jumbo i do przodu....

    Zastanawiam się też nad wprowadzeniem do jakiejś kampanii "wczesnego okresu", który polegałby na wykorzystaniu tylko podstawowych jednostek, załóżmy tylko dwóch pierwszych w rosterze w każdej linii piechoty i miotaczy i tylko pierwszych kawalerii, bez ciężkiej szturmowej, lub z innego klucza umożliwiającego zbalansowanie możliwości dla każdej nacji i uniknięcie stosowania op jednostek.

    EDIT: dzięki Remix, no łatwo nie było, ale mnie jarają takie zadania ....

  12. #20
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Wygląda to naprawdę ciekawie.

    Co do rustera jednostek - nie kombinowałbym, tylko korzystał z dotychczasowych doświadczeń. Ludziom przyjemnie się gra w Ligach czy Krwawych, więc trzymajmy się tych zasad. Inaczej gra może stracić swój smak i ludzie szybko się zniechęcą.

    Co do liczby ataków, ja bym się zastanawiał nad dwoma atakami na turę na początek. Żeby jednak postępy były bardziej dynamiczne. W ogóle można by to rozpisać jakoś w ten deseń:
    1-2 prowincje - max 1 atak na turę
    3-4 prowincje - max 2
    5 i więcej prowincji - max 3

    Oczywiście ataki nie mogłyby się powtarzać, tj. dotyczyć tej samej prowincji, tylko różnych.

    Co do gry tą samą nacją, w sumie to chyba właśnie o to powinno chodzić, żeby jedna nacja zwyciężyła na sam koniec.

    Hmm, trochę jednak mam obawy przed taką kampanią, bo to naprawdę byłby potężny i długi projekt.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •