Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 80

Wątek: Zasady - roboczy

  1. #41
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Ja zamierzam wypowiadać wojny. Ale dopiero po oficjalnym wskazaniu kierunków natarć przez Niesa, czyli dzisiaj wieczorem.

    Uważam, że w cywilizowanym świecie powinno się wcześniej poinformować swojego przeciwnika o rychłym końcu. Osobiście, widzę w ramach Dyplomacji również możliwość "oddania" swojej prowincji bez walki napastnikowi, w zamian za zaniechanie dalszych ataków, czy też inne ustępstwa ze strony agresora. Może na tej małej kampanii to nie będzie miało większego znaczenia, ale na dużej kampanii dopuściłbym pewną formę wasalizacji nacji, które się na to zgodzą.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Pirx za przydatny:


  3. #42
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Jak mi się przypomina jak grałem w planszówko - karciankę Hannibal Barkas. Choć tam dyplomacja toczyła się tylko na linii Rzym-Syrakuzy i Kartagina-Syrakuzy.

    Resztę się zobaczy.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  4. #43
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Hm, a co do dyplomacji, to mamy coś takiego jak Stan Wojny ? W sensie że na początku jest full pokój na świecie () ale potem ktoś komuś wypowiada wojnę, czy po prostu do póki nie ma PoN to się wszyscy naparzają ?
    Dla większego dramatyzmu pewnie wprowadzimy to w pełnej Kampanii. Żeby miało to sens i nie zdradzało zamierzeń Graczy trzeba będzie wprowadzić zasadę, że oficjalne wypowiedzenie wojny powinno nastąpić dopiero w czasie, gdy MG przygotowuje listę walk. Oczywiście jak ktoś będzie chciał się bawić w Pearl Harbour, tudzież Anschlus, nie można mu tego zakazać....
    Ziggy, Nies powinien jeszcze stworzyć na mapie obszary morskie, wraz ze wskazaniem, czy można atakować tylko przez jeden obszar morski, czy też przez dwa. Na moje, na pewno możesz albo atakować albo Macedonię, albo prowincje graniczące z tobą na morzu w Azji Mniejszej. Reszta, to już pytanie do Niesa.
    Zamysł mój na tą kampanię jest taki, że podziału nie ma. Co będę ludziom utrudniał ucieczkę przed Pirxandrem Macedońskim
    I prośba o informacje, jak możemy atakować wzajemne prowincje w przypadku akwenów morskich je oddzielających? Np. czy atakując Ateny walczę na lądzie, czy też muszę najpierw stoczyć bitwę morską?
    Per analogia do bitew lądowych - bitwa morska spotkaniowa, więc dwie bitwy na morzu. Jak remis to desant odparty. Kto wygra desantuje się na prowincję wroga i walka na lądzie, ale wtedy UWAGA już tylko jedna bitwa.

  5. #44
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Cytat Zamieszczone przez Niesmiertelnik Zobacz posta
    oficjalne wypowiedzenie wojny powinno nastąpić dopiero w czasie, gdy MG przygotowuje listę walk.
    Czyli pomiędzy 18 a 22 pierwszego dnia tury? Pewnie najlepiej zaraz po 18, żeby uprzedzić listę pojedynków.


    Cytat Zamieszczone przez Niesmiertelnik Zobacz posta

    Zamysł mój na tą kampanię jest taki, że podziału nie ma. Co będę ludziom utrudniał ucieczkę przed Pirxandrem Macedońskim
    Trochę mi się ta koncepcja nie podoba. Trochę sztuczne byłyby inwazje Kimmerii na np. Ateny. Ale ok, testowo można spróbować. Będzie więcej okazji do walki na morzu.

  6. #45
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Rozumiem że to budzi niezadowolenie, ale powód jest prosty - trzeba zachęcić ludzi do walk morskich, żeby przetestować ten element zabawy pod dużą kampanię.
    Dzisiaj wszyscy jesteśmy testerami

  7. #46
    Wojski Awatar [EotH]ZiggyDeMiki
    Dołączył
    Jan 2015
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pirx Zobacz posta
    na dużej kampanii dopuściłbym pewną formę wasalizacji nacji, które się na to zgodzą.
    No to mnie zaciekawiłeś (uwielbiam wasalizacje, i w każdym TW jeśli tylko mogę to zamiast niszczyć frakcję ją wasalizuję)
    Miałoby by to sens, bo np. jeśli ktoś uważa że sobie nie da rady, albo ktoś mu groził atakiem, to może poprosić jakiegoś Mocarza o wasalizacje w zamian za ochronę


    P.S Odpaliłem włąśnię sobie kampanie Aten na Legendarnym i właśnie ogarnąłem że Ateny są protektoratem Macedoni, czy to jest jakaś sugestia ?

  8. #47
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Mi się pomysł podoba nawet bardzo, ale chciałbym znaleźć złoty środek dla zbalansowania rozgrywki, bo lista zastrzeżeń jest następująca:
    -wasal straci de facto kontrolę nad nacją,
    -jego Pan nie po to go łyka, żeby wasal będąc najczęściej słabszym graczem roztrwonił jego stan posiadania,
    -gracze tracący chęć do gry będą oddawać całe Państwo w ręce kolegi, za darmoszkę, podczas gdy normalnie, przy ich bierności, pożywiłby się każdy kto ich zaatakuje, a oni się nie zaangażują w obronę swoich prowincji (ot prosty walkower, zgoda na Anschlus).

    Może warto wtedy założyć, że ktoś, kto bierze pod swe skrzydła drugą nację, musi przełknąć pigułkę w postaci podziału dinari. On wystawia na pole bitwy 6.500 dinari, a wasal 5.200 dinari i jedziemy 2v1.
    Gdyby tak grać, to może warto nawet ograniczyć nieco kasę dwóm graczom, bo przecież mogą wystawić na pole bitwy dwóch generałów, dwa sety atrybutów etc.

    To mogłoby sprawić, że przyjmujący pod skrzydła też by się zastanawiał czy mu się to opłaca.

  9. #48
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ta opcja nie przejdzie. Bo co dwóch klikających to jest zawsze dwa razy więcej mikro.

    Co nie zmienia faktu że opcja wasalizacji jest jak najbardziej do rozważenia.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  10. #49
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Jeżeli chodzi o wasalizację - temat jest do dyskusji.

    Mnie na ten moment raczej chodziło o dogadanie się dwóch graczy co do podziału terytorium jednego z nich - słabszego - w zamian za zobowiązanie (nieformalne) silniejszego gracza do zaprzestania ataków w przyszłości.

    Pamiętajmy, że dyplomacja dopuszcza Sojusze i PoN. Tak więc PoN w zamian za określona ilość prowincji jest formą wasalizacji, o której mówię. Raczej unikałbym dodatkowej funkcji wasala, bo potem tak jak napisał Nies są problemy. Także przy zakończeniu gry.


    Nies - propozycja - może zamiast Tur, dajmy jakiś początkowy okres kampani (np. jakiś rok przed naszą erą) i kontynuujmy z nazewnictwem rocznym. Wtedy fajniej się będzie pisało w Dyplomacji, że np. dany PoN przestaje obowiazywać za 2 lata, tj. w roku 132 pne.

  11. Użytkownicy którzy uznali post Pirx za przydatny:


  12. #50
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pirx Zobacz posta
    Jeżeli chodzi o wasalizację - temat jest do dyskusji.

    Mnie na ten moment raczej chodziło o dogadanie się dwóch graczy co do podziału terytorium jednego z nich - słabszego - w zamian za zobowiązanie (nieformalne) silniejszego gracza do zaprzestania ataków w przyszłości.

    Pamiętajmy, że dyplomacja dopuszcza Sojusze i PoN. Tak więc PoN w zamian za określona ilość prowincji jest formą wasalizacji, o której mówię. Raczej unikałbym dodatkowej funkcji wasala, bo potem tak jak napisał Nies są problemy. Także przy zakończeniu gry.


    Nies - propozycja - może zamiast Tur, dajmy jakiś początkowy okres kampani (np. jakiś rok przed naszą erą) i kontynuujmy z nazewnictwem rocznym. Wtedy fajniej się będzie pisało w Dyplomacji, że np. dany PoN przestaje obowiazywać za 2 lata, tj. w roku 132 pne.
    Dobre pomysły. Oddaj mi prowincję albo dwie, to Ci dam pożyć jeszcze chwilkę, a może nawet pomogę w zdobyciu czegoś jak się dogadamy wygląda smakowicie.
    Umiejscowienie na osi czasu też jest super.

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •