Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: Wakacyjna Kampania Antyczna - Zasady

  1. #11
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Dlaczego uważam, że 7.800 i obecne limity mogą być lepsze dla kampanii.

    Teraz mamy tylko test.
    Gdy zgłosi się kilkanaście osób do Wielkiej, albo gdy uda się nam wypełnić wszystkie sloty, będziemy mieć 32 graczy, z których wielu może mieć problem z bitwami morskimi.
    Problem może zniechęcać do gry, czyli może się posypać kampania.
    Utrzymanie mniejszej floty na polu bitwy uprości element bitew morskich, pozostawiając go jednocześnie na poziomie nadal atrakcyjnym dla bardziej doświadczonych na morzu.
    Przy mniejszej kasie łatwiej zbalansować armię nawet w słabej flocie.

    To moja ścieżka myślenia i jeżeli się mylę o mnie naprostujcie.

  2. #12
    Cześnik Awatar Defungor
    Dołączył
    Oct 2012
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    229
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    48
    Otrzymał 33 podziękowań w 21 postach
    Przy tak małych funduszach barbarzyńskie floty są niegrywalne, sam mam rozegrane z około 100bitew morskich online głównie przez kampanię łeb w łeb, i wiem że ograniczenie kasy daje przewagę greckim flotom.
    Jam jest Defungor, Pierwszy co Żubra wypił, Władca Pastwisk i Żubrów Wszystkich, Zrodzony z Puszki Wielkiej, Przyjaciel Wszystkich Prażubrów, Jedyny Gazowany i Niepasteryzowany, Obrońca Pijanych, Pogromca Trzeźwych.....

  3. #13
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Ok, ale czy nie jest to jakiś balans dla rozgrywki? Czy Nerwiowie, Bojowie i Arwernowie musza być OP na ziemi i porównywalni na morzu?
    Co na to mają powiedzieć Pergamon, Syrakuzy, Ateny, Epir, Kimmeria, Kolchida, Odrysi i pewnie kilka jeszcze innych nacji?
    Barbarzyńcy robią nacje greckie jak chcą w bitwach lądowych.....

  4. #14
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Nies, myślę, że w tym przypadku trzeba posłuchać ludzi, którzy faktycznie walczyli na morzu. Bo my tutaj co najwyżej możemy poteoretyzować. Ja jestem za zasadami, jakie wskazują Remix i Defungor. I to powinien być dla nas punkt wyjścia.

  5. #15
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Spoko. Nie napinam się. Myślę sobie tylko, że szanse na morzu mając ludy północy są z klucza kandydatami do powtórki z historii, a nie o to chyba chodzi w tej naszej zabawie, żeby wszyscy się modlili o wylosowanie barbarów jako samograja do wygrania i zniechęcali chwilę później jak ich nie dostaną.

    Zmieniam na 11.700 fundusze w testowej, ale porozmawiajmy patrząc trochę szerzej niż w sposób: lądowe - jeden moduł, morskie drugi moduł. Suma się liczy do gameplaya i uważam że osłabienie w jakiś sposób OP nacji ma sens.
    Niech się ktoś ponapina deko próbując nimi lądować na wyspach, lub desantować.

  6. Użytkownicy którzy uznali post Niesmiertelnik za przydatny:


  7. #16
    Cześnik Awatar Defungor
    Dołączył
    Oct 2012
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    229
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    48
    Otrzymał 33 podziękowań w 21 postach
    Nieśmiertelniku, tu wychodzą twoje braki w bitwach morskich. Nie chodzi by barbarzyńcy byli OP, tylko by mieli jakiekolwiek szansę na morzu, i ta kampania nie ma być historyczna, tylko jak najbardziej grywalna. I tak wciąż greckie floty będą wiodły prym na morzach, ale barbarzyńcy będą mieli szansę skontrować, bo nie zapominajmy że jednostki elitarne na okrętach nie mają opcji taranowania u barbarzyńców, czyli nie stanowią większego problemu dla okrętów greckich gdzie prawie każda jednostka ma tą opcję dostępną.
    Jam jest Defungor, Pierwszy co Żubra wypił, Władca Pastwisk i Żubrów Wszystkich, Zrodzony z Puszki Wielkiej, Przyjaciel Wszystkich Prażubrów, Jedyny Gazowany i Niepasteryzowany, Obrońca Pijanych, Pogromca Trzeźwych.....

  8. #17
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Mam wrażenie że mnie nie rozumiesz. Jak można pisać "nie zależy mi żeby barbarzyńcy byli OP", gdy są już OP na lądzie i nic z tym nie można zrobić. Jeżeli nie będą w stanie zlądować nigdzie to i tak mogą wygrać, bo zasady stanowią jasno:

    W przypadku pozostania na mapie dwóch Graczy, których stan posiadania nie różni się więcej niż o 10% prowincji, dopuszcza się rozegranie Turnieju Finałowego, w którym zwycięstwo jednego z Graczy określi seria bitew do pięciu zwycięstw na mapach wybranych przez obydwu Graczy, z naprzemiennym hostowaniem. W przypadku "zmęczenia współzawodnictwem" ostatni dwaj Gracze mogą zgłosić MG chęć wcześniejszego rozegrania Turnieju o Świat Antyczny.
    Można sobie wtedy od razu założyć, że barbary muszą dymać dookoła mapy, bez prób jazdy na skróty, a bardzo duże utrudnienie w zlądowaniu na ośmiu prowincjach nie powinno dla nich być w świetle zasad żadnym problemem, bo i tak gracze barbarzyńscy są na dobrej pozycji wyjściowej by Kampanię wygrać.

    Można tez założyć, że kto by nie próbował im zlądować, pokonując ich wpierw na morzu, na lądzie będzie miał tak pod górkę, że wizja przegranej bitwy morskiej dla grającego Arwernami, Bojami czy Nerwiami de facto nie jest żadnym zagrożeniem.

    Moja propozycja nie stawia ich w super komfortowej sytuacji, a Twoja a i owszem, bo na morzu powalczą, a na lądzie zamiotą.
    Pomyśl o tym od tej strony.

    Do takiej próby zbalansowania KO nie potrzeba doświadczenia na morzu, bo bitwy morskie o zdobyciu prowincji nie decydują, a lądowe tak.

    EDIT: tak sobie jeszcze myślę, że skoro zgodnie z Twoimi słowami kampania ma być grywalna, a nie historyczna, to właśnie poprzez osłabienie jednego aspektu gry barbarzyńcami poprawiamy jej grywalność... żeby ludzie, którzy barbarzyńców nie wylosują na starcie mieli poczucie, że fortuna adjuvant nie dotyczy tylko garstki która wylosowała barbarzyńców
    Ostatnio edytowane przez Niesmiertelnik ; 11-08-2016 o 12:07

  9. #18
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Wspominałem o oblężeniach i armiach nielimitowanych. Będzie z tym trudno ze względu na mechanizmy w grze. W przypadku oblężeń i licznych armii coś się dzieje z przelicznikami. Może ktoś się orientuje o co kaman, ale wychodzi że obrońcy moga wydac mniej pieniędzy niz atakujący (niby logiczne, ale skoro ktoś ma armię 11.700, to czemu niby ma wystawiać mniejszą.
    Idąc dalej chwieje to ideą garnizonu, a dodatkowo gracze musieliby się bardzo mocno kontrolować nawzajem, gdyby znaleźć właściwy przelicznik i wszystko traci sens.
    Musimy chyba pozostać przy armiach 11.700 i walkach poza miastami.

  10. #19
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Na pewno nie chciałbym wchodzić w walki oblężeniowe.

    Natomiast nie za bardzo rozumiem reszty - czyli nie bawimy się w przeliczanie strat?

  11. #20
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Bawimy się jak najbardziej i ślemy screeny z bitew w mailu, natomiast przy oblężeniu jedna ze stron dostaje ograniczenie kwotowe i to burzy możliwość łatwego wejścia w ten tryb. O oblężeniach myślałem jako o nagrodzie za rozwój - dla graczy którzy doprowadzili prowincje do poziomu 5-go. Takie prowincje miały być zdobywane w trybie oblężenia, ale asymetria kasy powoduje że się to nie uda. Do tego był potrzebny tryb armii 40-to jednostkowych.
    Nie da się, oblężeń nie będzie.

    Może Youtuberzy będą zainteresowani komentowaniem zmagań, bo jak widać powoli zaczynają pojawiać się Kibice. Gracze zainteresowani opublikowaniem swoich zmagań (obopólna zgoda po bitwie) mogliby przesyłać wraz ze screenem repka do obróbki.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •