Do gigantów rzadko dochodzę, bo to 200 tur zabawy.
Ja głownie skupiałem sie na levelowaniu bogów i tu wystarczała taktyka na zrobienie głównego zadania drzewa i tego od boga, a następnie zagranie nowej kampanii do tego samego etapu.
A teraz bawię się w przetrwanie

Co do samych gigantów to ich zadanie jest mocno pogmatwane. I jak ostatnio je robiłem to też zawiodłem.

Perswazja to najtrudniejsze wyzwanie z wszystkich. Więc nawet z bonusami nie jest to najrozsądniejszy pomysł. Nie pamiętam które współczynniki są w tym najważniejsze. Elokwencja (podobnie jak atrakcyjność) jest cechą pomniejszą, znaczy uzupełniającą. Cechy podstawowe to życie, siła, inteligencja i siła woli. I to ich wartości powinny być jak najwyższe.

Ważne jest też to kogo miałeś w drużynie. Wojownicy, bandyci, zwierzęta, sobie raczej nie radzą w wyzwaniach socjalnych.
Jeśli miałeś urozmaiconą drużynę to klops. Co innego jak miałeś party nastawione na konkretne wyzwanie np. na walkę to wtedy bierzesz wojowników, łowców, orki, gobliny i elfy. Jeśli chciałeś perswazje to wojownicy to zbędne zabieranie miejsca.

Osobną sprawą jest uzbrojenie. Miecze dwuręczne dla wojowników (+ tarcza, u nich da się tak założyć). Dwuręczne topory dla reszty, opcjonalnie dwuręczne młoty. Dla postaci najdelikatniejszych miecz jednoręczny lub topór jednoręczny i tarcza. Standardowo pancerze i łuki/kusze.
Opcjonalne są włócznie, możliwość dodatkowego ataku kusi, ale tak naprawdę jest to nie opłacalne bo zadają za mało obrażeń i nie zwiększają obrony.
Reszta to śmiecie.

- - - - - - - - - - - -

Elfy są najsilniejszą rasą z dwóch powodów. Pierwszy to to że każdy elf ma cechę włóczni? A drugi to magia.
Wyzwania oparte na magi są jednymi z łatwiejszych, a i zazwyczaj dające najlepsze nagrody.