Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: Thea: The Awakening

  1. #1
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Thea: The Awakening

    Thea: The Awakening to turowa gra survivalowa przetrwania przesiąknięta słowiańską mitologią i potwornościami umieszczonymi w świecie pochłoniętym przez niszczycielską siłę znaną jako Ciemność. Występuj tu mnóstwo Strzyg i Bab Jag, ale nie ma bohaterów, pogromców potworów, ani wielkich armii będących w stanie je pokonać. Dysponujesz jedynie garstką pozbawionych nadziei i głodujących ocalałych, którzy rozpaczliwie próbują utrzymać się przy życiu. Jesteś ich ostatnią i jedyną prawdziwą nadzieją! Gra łączy w sobie strategiczną rozgrywkę turową z napięciem i twardym charakterem gier typu rogue-like, wciągającą opowieścią, którą będziesz odkrywać dzięki serii wydarzeń w grze, oraz unikalnym systemem walki opierającym się na kompleksowej karcianej grze bitewnej. Szeroki zakres funkcji rozgrywki pozwala ci wędrować przez świat Thea tak jak chcesz. Możesz zdecydować się na pozostanie w twojej wiosce i tworzenie obrony, albo możesz wyjść na zewnątrz i odkrywać świat. Konflikty mogą być rozwiązywane w drodze morderstwa, podstępu, dyplomacji, polowania i na różne inne sposoby, w zależności od umiejętności twoich podwładnych. Walka nie jest jedynym rozwiązaniem konfliktów! Wybierz swój styl gry i uratuj swój lub przed Ciemnością! Kluczowe cechy:
    • Gra survivalowa w scenerii mrocznej fantasy z opartą o heksy turową rozgrywką!
    • Ogromny tworzony proceduralnie świat do dokrycia – każda rozgrywka to nowa przygoda!
    • Zarządzanie wioską z wieloma budynkami do wybudowania, ulepszeniami i technologiami do odkrycia, oraz przedmiotami do wytworzenia!
    • Ponad 4400 przedmiotów, które możesz stworzyć w twojej wiosce lub zebrać w świecie gry!
    • Wyprawy, w których każdy członek drużyny niesie swój sprzęt i zdobywa doświadczenie w bitwie, doskonali umiejętności takie jak zbieranie surowców, dyplomacja, leczenie, czarna magia, oraz wiele innych!
    • Ponad 200 nieliniowych wydarzeń, które mogą zapewnić ci bogactwo lub pozbawić cię wszystkich dóbr, a nawet życia!
    • Ekscytujący karciany system bitewny, który może być rozegrany za pomocą walki, dyplomacji, klątw i na wiele innych sposobów!
    • Ponad 100 rodzajów śmiercionośnych stworzeń, wiele z nich zainspirowanych mitologią słowiańską!
    • Proceduralnie tworzone bestie – każde stworzenie, nawet w roju pająków, posiada swoje własne umiejętności i statystyki!
    • Cykl dnia i nocy wpływający na rozgrywkę – mieszkańcy wioski będą łatwiej dostrzegać zagrożenia z oddali w ciągu dnia, a bestie będą bardziej agresywne w nocy!
    • Wiele zakończeń gry w zależności od twoich wyborów z nagrodami i przedmiotami do odblokowania przechodzącymi na twoje kolejne rozgrywki!

    Materiał skopiowany ze strony muve.pl

    To jest gra którą dopiero zamierzam kupić (czekam do wypłaty). Bo im więcej informacji o niej widzę/dowiaduje się to bardziej zaczynam się jarać.
    Startujesz z małą wioską i paroma mieszkańcami, masz wsparcie któregoś z słowiańskich bogów. A twoim celem jest przetrwanie. To co przemawia najbardziej za zakupem to słowiański klimat.

    Więcej konkretów dopiero w przyszłym miesiącu, jak zagram.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  2. #2
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach
    Gra która zapewniła mi dużo dobrej rozrywki. Zdecydowanie jedno z moich najlepszych odkryć zeszłego roku, zbierające komplet nagród na portalu gier 4x eXplorminate. Być może pionier nowego gatunku gier (4X + Roguelike), który zaoferował mi idealną zawartość jeżeli chodzi o mój gust. Dodatkowo gra jest atrakcyjna pod względem stosunku ceny do długości zabawy jaką oferuje i to nawet bez uwzględniania 2 darmowych DLC (pierwsze dodającą dodatkową fabułę na endgame, a drugie zawierające tryb dwuosobowej kooperacji). Thea osadzona jest w świecie słowiańskiej mitologii, który właśnie wybudza się z trwających latami ciemności. Mając do dyspozycji garstkę swoich wyznawców to właśnie twoim celem jest odbudowa cywilizacji jak i odkrycie sekretów kryjących się za tą katastrofą. Gra przesączona jest klimat baśniowości i mistycyzmu, a wiele niespotykanych dotąd tropów wciąga na długie godziny podczas których podejmować będziesz liczne decyzje moralne, ktorych wynik nie rzadko całkowicie ciebie zaskoczy.

    Co do samej gry i jak ona wygląda:
    START
    - gracz wciela się w jednego z dostępnych (startujemy z 2 z 8) bogów słowiańskich, z których każdy oferuje inne bonusy oraz inną wariację Boskiego Zadania do wykonania w grze.
    - gracz wybiera specjalizację swojej osady, która determinuje ilość dominującej profesji wśród startowych postaci (zbieracze, rzemieślnicy, wojownicy)
    - gracz konfiguruje ustawienia generowanego świata co przekłada się na poziom trudności, czyli mnożnik przez który mnożony jest osiągnięty w grze wynik (punkty zbiera się za niemal wszystko), a uzyskana liczba dodawana jest po zakończeniu danej rozgrywki (porażka, zwycięstwo, poddanie się) jako doświadczenie dla bóstwa którym się grało (co z czasem udblokowuje wyższe poziomy = bonusy, a po osiągnięciu 3-ciego poziomu doświadczenia - kolejnego losowo wybranego bożka),

    W SAMEJ GRZE:
    - gracz zarządza postaciami znajdującymi się albo w osadzie startowej albo w ekspedycjach, musi dostarczać im jedzenia i opału, wytwarzać nowe przedmioty, odkrywać świat w poszukiwaniu złóż surowców i bronić osady przed potworami i innymi przeciwnikami,
    - zwycięstwo można odnieść albo poprzez dominację czyli ogólny rozwój lub też wykonanie fabularnej ścieżki zadań związanych z Kosmicznym Drzewem. Każdy z warunków zwycięstwa da się zrealizować na więcej niż 1 sposób.
    - czas w grze upływa w ramach tur z dodatkowym cyklem dnia i nocy, który wpływa na wygląd otoczenia - za dnia panuje doskonała widoczność i przeciwnicy nie są specjalnie agresywni, kiedy w nocy widoczność spada aż do poziomu widzenia tylko heksa na którym stoi dana ekspedycja przez co poruszamy się po omacku ryzykując natknięcie się na przeciwników, którzy o tej porze są agresywniejsi,
    - Nie ma możliwości budowy kolejnych osad dzięki czemu gra oferuje powiew świeżości w stosunku do innych gier z gatunku 4X - dalsze eskapady wymagają lepszego przygotowania i są ryzykowniejsze bo prędzej czy później każda ekspedycja będzie chciała dostarczyć zgromadzone dobra do osady,
    - Wraz z postępem gry gromadzimy punkty doświadczenia naszych podopiecznych po zgromadzeniu puli których wszystkie nasze postacie rozwijają 1 losową cechę i z czasem zdobywają wyższe poziomy doświadczenia; jak i punkty badań za które z czasem możemy wykupywać z drzewka technologii jedną z kategorii rzeczy: dostęp do nowego surowca z małą liczbą na start, receptę przedmiotu/broni/biżuterii/pancerza/jedzenia lub budynków,
    - Gra posiada zaawansowany system tworzenia przedmiotów, w którym to po odkryciu wybieramy jeden z dostępnych surowców które przekładają się na jakość i cechy specjalne broni. Dodatkowo im lepszy rzemieślnik to nie dosyć, że wykonamy dany przedmiot szybciej to tym mniejsza szansa na przedmiot złej jakości, a jeżeli posiadamy kuźnie to wyższa szansa na dobrą jakość,
    - Walka jak i inne wyzwania realizowane są za pomocą gry karcianej w której to nasze postacie stają się kartami z statystykami wynikającymi z posiadanych cech i typu wyzwania, a tych jest multum (zaczynając od walki poprzez wyzwania socjalne czy intelektualne na przeklinaniu kończąc). Zwiększa to replaybility bowiem grę można ugryźć na wiele sposobów,
    - jedna z tych gier w których będziesz przegrywał i cieszył się z tego bowiem każda przegrana oznaczać będzie postęp,


    Jeżeli kogoś interesuje ten tytuł i chciałby się przyjrzeć to zapraszam do siebie: na moim kanale jest kompletny playthrough w którym to na spokojnie przechodzę rozgrywkę. Moim zdaniem gra jest diamencikiem na który warto zwrócić uwagę.

    Pozdrawiam

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

  3. Następujących 2 użytkowników podziękowało Sanvone za ten post:


  4. #3
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Mam trochę problem z tą grą bo nie do końca wiem jak w nią grać...

    Przy dobrym starcie (żywność i drewno w osadzie) za bardzo nie chce mi się tej bezpiecznej wioski opuszczać.

    Ta szamanka/starsza była jak się wyzierało rzemieślników czy zbieraczy? Pytam bo zaczynałem ze 4 razy (po dwa razy tymi grupami) i mi się nie trafiła.

    Następnym problemem są dzieci, W mojej ostatniej próbie szybko dorosły (połowa z nich), a ja zacząłem odczuwać dziwny strach, że nie mam nic w zapasie.

    Wydarzenia są potężne w jednej próbie na dzień dobry trzęsienie ziemi pozbawiło mnie dwóch mieszkańców...

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  5. #4
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach
    Generalnie przy każdym starcie masz 1 jedzenie i opał w osadzie - nie zawsze jednak opał jest widoczny (technologia). Niezależnie od tego powinieneś jednak eksplorować bo:
    a) Zbierać skarby z ruin i odpalać eventy (przy każdym ruchu masz na to szansę) - pomimo, że będą często do niczego to możesz odzyskać z nich materiały,
    b) Zbierać doświadczenie i postęp technologiczny z walk i misji,
    c) Niszczyć siedliska potworów by opóźniać progresje świata i zabezpieczać swoją osadę,
    c) Odkrywać mapę (za każde x odkrytych hexów dostajesz dodatkowe punkty do wyniku końcowego) w poszukiwaniu surowców,

    Ta szamanka/starsza była jak się wyzierało rzemieślników czy zbieraczy? Pytam bo zaczynałem ze 4 razy (po dwa razy tymi grupami) i mi się nie trafiła.
    Aby ją otrzymać na start musisz odblokować ten bonus u odpowiedniego bóstwa (wtedy niezależnie od wyboru specjalizacji mieszkańców wioski, jeden z nich jest tą klasą). Veles ma ten bonus i chyba też Lada.

    Następnym problemem są dzieci, W mojej ostatniej próbie szybko dorosły (połowa z nich), a ja zacząłem odczuwać dziwny strach, że nie mam nic w zapasie.
    Hmm. W tej grze trudno o zbudowanie efektu kuli śnieżnej - dzieci można uzyskać z paru misji jak i poprzez budowę pól z kapustą. Jednak szansa jest niska co turę na otrzymanie ich, a im więcej masz postaci tym mniejsza ta szansa. Dodatkowo niektóre wydarzenia pozbawiają dzieci. Generalnie powinieneś się cieszyć bo dorastanie dzieci też jest losowe - niekiedy przez 100-200 tur potrafią nie dorosnąć. Z ciekawostek - jak masz 10+ dzieci to masz szansę na specjalne wydarzenie: rytuał dorastania gdzie możesz poświęcić dziesiątkę dzieci by dostać jedną super postać z wybranej klasy.

    Wydarzenia są potężne w jednej próbie na dzień dobry trzęsienie ziemi pozbawiło mnie dwóch mieszkańców...
    Miałeś problem z wydarzeniem fizycznym? Ja akurat lubię trzęsienia ziemi bo zwykle ekwipuje ludków w osadzie w biżuterię z cechą adrenaline rush. Działa jak marzenie.

    Pozdrawiam

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

  6. #5
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ja wczoraj wreszcie uporałem się z kampanią imperium w młota, następnie znienacka skończyłem taką jedną małą gierkę których mam pełną bibliotekę steam.

    Nie wiedząc co z sobą zrobić, odpaliłem Thee na godzinkę... i skończyłem po północy.

    To doświadczenie dla bogów nabija się strasznie powoli.

    Jestem nobem, ale mi najlepiej gra się z wojownikami. Moja strategia jest prosta. Zbieraczami zbieram surowce koło osady (standardowy układ to 1 zbieracz i 1 wojownik), a dużą drużyna wojowników patroluje teren i organizuje wyprawy. Problemem mam tylko z klasą zielarką (taki uzdrowiciel), ma bardzo mały udźwig i prawie wcale nie da się jej zwiększyć ochrony, a w walce strasznie ja biją...

    W zasadzie mi spokojnie starcza jeden rzemieślnik, bo przy dwóch za szybko przetwarzam zasoby i po kilku turach jeden i ta jest bezrobotny.
    Dodatkowo lubię jak mam postać która potrafi wytwarzać i zbierać. Co prawda zazwyczaj jej parametry są słabe, ale to takie ubezpieczenie na wypadek zdarzenia losowego.

    Teraz dzieciaki dorastają mi szybko w każdej próbie. Więc już nie przykładam do tego już większej wagi.

    Cały czas myślałem ze start z drewnem i jedzonkiem w osadzie jest dobry. A teraz trafiłem po prostu epicko:
    [IMG]http://images.akamai.steamuserconten...BBE2E2D65471B/[/IMG]

    Problem jest tylko jeden, nie mam tyle zbieraczy

    A i dorobiłem się chochlika, i nie wiem czy to dobrze czy źle. Paskud żre sporo jedzenia.

    Jak rozkładać przedmioty? Bo w poprzedniej próbie nazbierałem pełno tego badziewie i tylko zalegało mi w magazynie...
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 27-09-2016 o 09:23

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. #6
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Jak popatrzyłem sobie wczoraj na iturielowe granie to mam chęć zakupić sobie na Gwiazdkę noworoczną.



  8. #7
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ty i tak szybko się urwałeś. Bo ta gra jest śmieszna co 2-3 tury wyskakuje jakieś wydarzenie, gdzie wybierasz którąś z kilku opcji, oczywiste zależne to jest od postaci jakie masz.

    Czuć tu trochę klimat takiej starej szkoły, lub realnego mistrza gry. Zadaje sobie sprawę ze jak więcej pogram to to wrażenie minie, ale na razie jest bardzo fajne.

    No i nie widziałeś kanciarki podczas walk, bo tu wszystko z automatu leciałem.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  9. #8
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Nie widziałem, nie widziałem. Jest tam tryb multi?



  10. #9
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Jakiś jest, chyba da się kampanie w kooperacji grać. Ale jeszcze nie próbowałem nic takiego włączać.


    Właściwie to ta gra ma 2-3 darmowe dlc, które trzeba chyba ręcznie zainstalować.

    DLC multi
    Boisz się Ciemności, zmiażdzyły cię Giganty, a może po prostu czujesz się samotny? Teraz możesz przetrwać Przebudzenie Thei z przyjacielem!

    Główne cechy dodatku Thea: The Awakening - MultiPrayer:


    • Wspólna gra dla dwóch graczy!
    • Dwie wioski pod patronatem jednego bóstwa!
    • Wymieniaj zasoby a nawet ludzi!
    • Pokonaj Ciemność wspólnymi siłami z przyjacielem!

    Wraz z tym dodatkiem, do obu trybów - dla pojedynczego i dwóch graczy - gra otrzymała następujące elementy:


    • Zestaw nowych przygód, w całości przetłumaczonych oraz czytanych przez lektora.
    • Dwie nowe unikalne postaci, które mogą przyłączyc się do twojej wioski.
    • Zestaw nowych przygód w języku angielskim (jako darmowy DLC do opcjonalnego pobrania)
    • Grafiki do nowo dodanych wrogów i przygód.
    • Rozszerzony zbiór grafik przedmiotów.
    • Nowy budynek, ktory zwiększa zakres zbierania z wioski gracza.
    • Usprawnienia do interfejsu użytkownika.
    • Zmiany w balansie pancerzy i tarcz.
    • Poprawki do znalezionych błędow.


    *Uwaga - zmiany do gry podstawowej (dla jednego gracza) dodadzą się automatycznie, nie ma konieczności instalacji dodatku Thea: MultiPrayer, aby z nich skorzystać!
    A tu opis drugiego darmowego pakietu.
    Giganci powrócili na Theę i sieją chaos i zniszczenie, zagrażając wszystkiemu, co udało ci się wznieść! Return of the Giants to pierwsza darmowa zawartość do pobrania dla Thea: The Awakening. Kluczowe właściwości:
    • 70 nowych wydarzeń, a wśród nich – nowa, gigantyczna przygoda.
    • Edytor wydarzeń umożliwiający graczom tworzenie własnych misji i przygód!
    • Nowe ilustracje i grafiki dla kart oraz wydarzeń.
    • Nowe rodzaje budynków.
    • Nowe stworzenia i olbrzymia liczba gigantów!
    • Pełne udźwiękowienie w języku angielskim dla wszystkich wydarzeń.
    • Tłumaczenie gry na cztery języki (DE, FR, PL, RU).
    • Nowe utwory na ścieżce dźwiękowej.
    • Wiele cech, o które prosili fani gry.


    A także dodatkowe poprawki i ulepszenia gry.
    Nawet jeśli te dodatki instalują się automatycznie, to ja tego na razie nie dostrzegłem.

    - - - - - - - - - - - - - - - - -

    Dodatki trzeba dodać ręcznie.
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 28-09-2016 o 13:21

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  11. #10
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach
    Ja wczoraj wreszcie uporałem się z kampanią imperium w młota, następnie znienacka skończyłem taką jedną małą gierkę których mam pełną bibliotekę steam.

    Nie wiedząc co z sobą zrobić, odpaliłem Thee na godzinkę... i skończyłem po północy.
    Jak widzę ta gra masakruje motywem "jeszcze jednej tury" nie tylko mnie .

    To doświadczenie dla bogów nabija się strasznie powoli.
    Najszybciej się nabija bogów poprzez kończenie gry ścieżką fabularnych misji. Chyba 200-250 pkt jest za ukończenie łańcucha misji z Kosmicznym Drzewem. Potem jeszcze dochodzi dużo expa za ukończenie boskiego zadania jak i misji z gigantami.
    Jestem nobem, ale mi najlepiej gra się z wojownikami. Moja strategia jest prosta. Zbieraczami zbieram surowce koło osady (standardowy układ to 1 zbieracz i 1 wojownik), a dużą drużyna wojowników patroluje teren i organizuje wyprawy. Problemem mam tylko z klasą zielarką (taki uzdrowiciel), ma bardzo mały udźwig i prawie wcale nie da się jej zwiększyć ochrony, a w walce strasznie ja biją...
    Tak z ciekawostek - przez długi czas uznawano, że starty mają następującą siłę: Rzemieślnicy > Zbieracze > Wojownicy. Ostatnio wzmocniono wojowników i wyrównano ilość dzieci na start (kiedyś rzemieślnicy mieli ich więcej). Aby zwiększyć siłę postaci możesz opracować biżuterie z kości potworów (każdy punkt siły to 50 więcej udźwigu). Poza tym zielarką często warto nie wychodzić jak jest w pierwszej linii podczas walki. Fakt, że jest medykiem jest zbyt cenny by ją tracić. Poza tym rządzi i karze podczas wyzwań typu Choroba (jak i je udostępnia).
    W zasadzie mi spokojnie starcza jeden rzemieślnik, bo przy dwóch za szybko przetwarzam zasoby i po kilku turach jeden i ta jest bezrobotny.
    Dodatkowo lubię jak mam postać która potrafi wytwarzać i zbierać. Co prawda zazwyczaj jej parametry są słabe, ale to takie ubezpieczenie na wypadek zdarzenia losowego.
    Wytwarzać i zbierać mogą wysoko poziomowi Zbieracze (bo mają taki zestaw cech na najwyższe prawdopodobieństwo). Generalnie powinno się dążyć do tego by tych paru rzemieślników cały czas coś tworzyło dla postępu technologicznego i jak najszybszego dotarcia do lepszych przedmiotów. Poza tym warto "craftować jedzenie" bo z 4 jednostek jedzenia i dodatku drewna otrzymujemy 8 jednostek jedzenia, które liczy się jako inny rodzaj do bonusów i waży dużo mniej (idealne na wyprawy).
    Cały czas myślałem ze start z drewnem i jedzonkiem w osadzie jest dobry. A teraz trafiłem po prostu epicko:
    Gz! Ja nigdy na tak świetny start nie trafiłem .

    Co do trybu multiplayer to jest ale ma osobny launcher (z listy na steam po kliknięciu na ikonkę gry jest opcja zagraj multiplayer). niestety tylko do 2 graczy, równoczesne tury ale nie ma możliwości podglądania jak sojuszników rozgrywa wyzwania w karciance. Jest też nieco trudniej. O ile nic się nie zmieniło od ostatniego czasu.

    Jak ktoś chciałby jeszcze posłuchać o Thei to ludziska z serwisu eXplorminate dużo o niej pisali i gadali na podcastach (bo była ich grą roku) i świetnie przybliżają zalety i wady tej gry.

    Pozdrawiam!

    P.S - Co do dlc to ich nie zauważysz bo one sa już zaimplementowane. Nie grałeś zanim dodano te misje więc nie wiesz które są nowe, a które były wcześniej. A co do gigantów jest to DLC na etap gry po zakończeniu Misji kosmicznego drzewa ale też zaczyna się samoistnie po 200 w przybliżeniu turach.

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •