Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48

Wątek: Thea: The Awakening

  1. #11
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Czyli by tworzyć biżuterie muszę opracować technologie kości?

    Pytam bo ja mogę tworzyć tylko lekkie ubrania ze skór, młotek i koszyk. Zazwyczaj idę w technologie skór, bursztyny i słomy (następne z tego kierunku).


    Jak jest z tą zielarką? Każdorazowo muszę wybulić opłatę i zrobić misje dla niej? Czy wystarczy zrobić to raz? O misje w sumie chodzi, bo opłata to pikuś w przypadku nawet początkowej osady?

    Od czego zależy możliwość wynalezienia nowych budynków? Bo w ostatniej grze postawiłem 4 pastwiska. Tak przy okazji jeśli użyje innych surowców niż drewno i jedzenie to powstanie coś innego niż pastwiska?

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  2. #12
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach
    Czyli by tworzyć biżuterie muszę opracować technologie kości?
    By robić biżuterie potrzebujesz wynaleźć biżuterie. Podczas tworzenia wykorzystujesz określony materiał dla efektu/jakości. Kości potworów albo wydobywasz samemu albo pozyskujesz z łupów za miejsca na mapie/walki/rozłożone przedmioty.

    Pytam bo ja mogę tworzyć tylko lekkie ubrania ze skór, młotek i koszyk. Zazwyczaj idę w technologie skór, bursztyny i słomy (następne z tego kierunku).
    I dobrze, że idziesz w bursztyn :]. Nie każdy wie ale bursztyn jest (jak i cała reszta kamieni szlachetnych) jest fantastycznym materiałem do produkcji bowiem daje 1 losową cechę dla przedmiotu (co może oznaczać przykładowo +1/2 Rzemieślnik czy +1/2 Zbieractwo) jak i pozwala na tworzenie biżuterii (2x bursztyn + węgiel), która daje bonusy i do zbieractwa i wytwarzania przedmiotów. Zaczynanie od słomy to standard - dodatkowe punkty zbierania pozwalają szybciej wydobywać surowce więc chyba w każdym starcie jest to potrzebne jak najprędzej do wytwarzania lepszych koszyków.

    Jak jest z tą zielarką? Każdorazowo muszę wybulić opłatę i zrobić misje dla niej? Czy wystarczy zrobić to raz? O misje w sumie chodzi, bo opłata to pikuś w przypadku nawet początkowej osady?
    Misję zielarki jak i dziadów należy wykonywać za każdym razem gdy chcesz skorzystać z ich usługi. Tak samo z kosztem.
    Od czego zależy możliwość wynalezienia nowych budynków? Bo w ostatniej grze postawiłem 4 pastwiska. Tak przy okazji jeśli użyje innych surowców niż drewno i jedzenie to powstanie coś innego niż pastwiska?
    Schematy budynków odblokowujesz w zakładce z technologiami (3-cia zakładka). Surowce wpływaja na jakość przedmiotów/budynków jak i dodatkowe właściwości przedmiotów czy też dodatkowa szansa na zwabienie postaci przy budynkach (za każde 40 jednostek danego surowca: elfie drewno dla elfów, stal bodajże dla orków, obsydian dla Goblinów, złoto dla krasnoludów, magiczne kości dla demonów, potworne kości dla bestii i Kamień księżycowy dla ludzi)(O ile budynek wymaga min 40 jednostek tego surowca).

    Możesz tutaj podejrzeć niektóre schematy: http://thea-the-awakening.wikia.com/wiki/Crafting

    Pozdrawiam

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

  3. #13
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Już mi się to nie podoba ... 14 budynków a tylko 10 miejsc.

    W sumie to ja nie kojarzę jakiejś 3 zakładki. Bo w pozyskiwaniu zasobów mamy:
    1. zbierane surowców.
    2. rzemiosło - ubranka, jedzenie, młotki i koszyki.
    3. budynki - na razie tyko pastwisko.

    Natomiast w technologiach jest tylko jedno drzewko to z surowcami. Chyba że nie zauważyłem tak zakładek do rzemiosła i budowy?

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  4. #14
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Zbuduj nowe miasto albo jakieś podbij.



  5. #15
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Nie ma takiej możliwości i to jest właśnie ciekawe w tej grze. Ale w kooperacji gdzie gra dwóch graczy to może być łatwo zrobione.


    Dlatego dobry start w tej grze jest bardzo ważny: znaczy jak masz więcej surowców w wiosce niż jedzenie i drewno, to już jest plus bo nie musisz robić wielkiej wyprawy po niego. Tak samo jak wylądujesz na śniegu.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  6. #16
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach
    W sumie to ja nie kojarzę jakiejś 3 zakładki. Bo w pozyskiwaniu zasobów mamy:
    1. zbierane surowców.
    2. rzemiosło - ubranka, jedzenie, młotki i koszyki.
    3. budynki - na razie tyko pastwisko.
    No to jest właśnie okno technologii. Czy też jak to w mojej wersji językowej jest: okno postępu.
    Już mi się to nie podoba ... 14 budynków a tylko 10 miejsc.
    Przy włączeniu pewnych opcji masz jeszcze ograniczenie do 1 sztuki każdego budynku : ).

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

  7. #17
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    A jak działają te całe budynki? Farmy mają mi dać +2 dzieci i +2 ludzi. I jak to się jakoś wyczerpuje lub odnawia się? A jak postawię drugi budynek tego typu, to efekt się podwoi?

    Chyba najlepszy surowiec to skóra, a jak masz jeszcze złoże gdzieś blisko osady to prawie perpetuum mobile. Skura się łatwo i w dużych ilościach zbiera, a co ważne za 5 sztuk nasz rzemieślnik zrobi jakieś ubranko i mamy szybki postęp w badaniach.

    Jak się pozbyć ran? Bo ostatnio moje postacie często je łapią a one zmniejszają życie nawet o 5 punktów. Mam chatkę zielarza, zielarza i wiedźmę a cecha jak była tak jest.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  8. #18
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach
    A jak działają te całe budynki? Farmy mają mi dać +2 dzieci i +2 ludzi. I jak to się jakoś wyczerpuje lub odnawia się? A jak postawię drugi budynek tego typu, to efekt się podwoi?
    Pole kapusty daje +2 do szansy na pozyskanie dziecka albo postaci ludzkiej co turę. Bonus jest niewyczerpywalny. Te bonusy kumulują się z innymi (nawet z tego samego budynku). Niemniej jednak im więcej masz postaci tym mniejsze te szanse będą.

    Chyba najlepszy surowiec to skóra, a jak masz jeszcze złoże gdzieś blisko osady to prawie perpetuum mobile. Skura się łatwo i w dużych ilościach zbiera, a co ważne za 5 sztuk nasz rzemieślnik zrobi jakieś ubranko i mamy szybki postęp w badaniach.
    Nah - wcale a wcale. Skóry są dobrze zbalansowane więc nie wyróżniają się z tłumu. Osobiście podałbym bursztyn bo a) łatwo pozyskujemy go z pszczółek b)dodanie go do recept dodaje losowy bonus do wytworzonej broni więc korzystając z niego do produkowania postępu czasami zyskujemy przydatne przedmioty (+2 Zbieranie/Wytwarzanie Przedmiotów czy +1 Siła) c) Biżuteria z 2x bursztynu daje bonus będący przydatny przez całą grę dla zbieraczy/rzemieślników. Ale to głównie sprawa gustów.

    Jak się pozbyć ran? Bo ostatnio moje postacie często je łapią a one zmniejszają życie nawet o 5 punktów. Mam chatkę zielarza, zielarza i wiedźmę a cecha jak była tak jest.
    Aby postacie się kurowały należy rozbić obóz (w przypadku ekspedycji) i zakończyć turę mając przynajmniej 1 jednostkę opału i jedzenia dla wszystkich. Postacie z zdolnością Medyk przyśpieszają delikatnie prędkość rekonwalescencji. Postacie przebywające w osadzie nie potrzebują obozu a tylko opału i jedzenia. Trochę inaczej jest z cechą zatrucie i choroba/ciężka choroba. Pozbywanie się klątw to też osobny temat.

    Pozdrawiam

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

  9. #19
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Z tymi ranami to tak jakoś nie do końca łapię, lub jest to jakiś błąd tłumaczenia, bo wydaje mi się że są dwa rodzaje, pierwsze to te normalne które można leczyć, a drugie są stałe powinny być nazwane bliznami lub podobnie. Obecnie nie wysyłam już grup bez dodania paru ziół, choć wydaje się że to lepiej działa na choroby niż zranienia.
    Tu się wyjaśniło, za brak regeneracji odpowiadała klątwa. Niestety "dziady" stają się miejscem bardzo często odwiedzanym.

    Obecnie mam 5 bogów z środka, teraz ekspie Herosa i panią od zbieractwa. Najbardziej mi się spodobała bogini wiedzy, bo szybciej opracujemy technologię.

    Przestałem budować z zwykłego drewna. Albo stawiam z niego tylko na początku zanim mogę zorganizować większe zapasy lepszego drewna. Powód jest prosty już drewno ciemności w zasadzie podwaja statystyki budynku i przyciąga gobliny (które biją statystykami tych naszych chłopków). Teraz próbuje elfiego drewna (które jest odpowiednikiem tego ciemności), a zostały jeszcze do zbadania 2 inne rodzaje (driad i prastare).
    Schematy budynków odblokowujesz w zakładce z technologiami (3-cia zakładka). Surowce wpływaja na jakość przedmiotów/budynków jak i dodatkowe właściwości przedmiotów czy też dodatkowa szansa na zwabienie postaci przy budynkach (za każde 40 jednostek danego surowca: elfie drewno dla elfów, stal bodajże dla orków, obsydian dla Goblinów, złoto dla krasnoludów, magiczne kości dla demonów, potworne kości dla bestii i Kamień księżycowy dla ludzi)(O ile budynek wymaga min 40 jednostek tego surowca).
    To też będę musiał przetestować. Duch należy do której kategorii?

    Co do ludzików to moja wioska ładnie rozrasta się do liczby 18-20 osób i tu zaczynają się schody. Bo widzę wyraźne zahamowanie (chyba że ludzika przyłącze w wyniku wydarzenia) i co ważne wydarzenia stają dużo cięższe i śmiertelne.
    Nie jestem pewny czy jest sens przygarniać zwierzęta.

    Gra jest świetna i wciąga mocno bardzo. Ale powoli zaczynam dostrzegać wady.
    - Brak jakiejś mapki lub jeszcze większego oddalenia.
    - Poruszania się: można to robić prawym jak i lewym przyciskiem myszy ale działa to tak nie do końca, zwłaszcza przy atakowaniu czegoś.
    - Mało opisów i trochę nie wygodne wytwarzanie.

    - - - - - - - - - - - - - - -

    W zasadzie dziś lub jutro będę mieć już cały panteon (jeśli dobrze odczytałem warunki odblokowania). Tu rodzi się problem, bo o ile siła tych podstawowych jest zbliżona, tak że wybieramy ich ze względu na indywidualne preferencje.
    Tak ta dwójka głównych (ci z lewej strony) to są koksy totalne. Tak jakby zaczynali na poziomie 2-3 a później mieli dodatkowy 6.

    W sumie mnie to chyba nie powinno ruszać bo to jest głównie gra dla pojedynczego gracza, i to on sam decyduje czy chce trochę się pomęczyć.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  10. #20
    Podstoli Awatar Sanvone
    Dołączył
    Aug 2013
    Postów
    411
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    21
    Otrzymał 55 podziękowań w 26 postach
    Sens przygarniania gorszych postaci jest takich, że od pewnego etapu w grze można je wymieniać na dużo lepsze postacie. Przykładowo można zamienić Szczura na Leśnego Elfa czy Goblina.

    Co do zahamowania przyrostu to jestem ciekawy czy nie można tego obejść w Co-Opie. Jedna osoba by zbudowała infrastrukturę pod przyrost ludności, po czym oddawałaby je drugiego graczowi. W teorii gracz posiadający małą liczbę postaci powinien cały czas mieć wysoką szansę dołączenia nowych postaci.

    Też mnie to trochę drażni, że dwójka ostatnich bożków których odblokowujemy jest o pół klasy lepsza od reszty. Jednak tak jak mówiłeś dużo zależy od gracza. Zdecydowanie ci Bogowie są dla trudniejszych ustawień gry wskazani. Dodatkowo Co-Op jest trudniejszy aniżeli single.

    Mój kanał Youtube (Seria Total War, XCOM: Enemy Within, Age of Wonders 3, Mass Effect 3 Multiplayer)

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •