Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Dla wszystkich krytykujacych Empire

  1. #31
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    501
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dla wszystkich krytykujacych Empire

    Podbiłem Brytyjczykami Paryż na vh/vh, zniszczyłem wszystko co się dało i się wyniosłem. Po 5-7 turach gry komp miał rozbudowane miasto (najwyższy poziom akademii królewskiej budował się i zostały do ukończenia 3 tury, poza tym koszary chyba z 4 poziom, arsenał 4 etc. Dotąd nie wiedziałem, że komputer oszukuje też w rozbudowie budynków (ilość tur). Wiedziałem, że ma kasy jak lodu na vh/vh, jednostki mają wysokie morale etc., ale żeby jeszcze oszukiwał przy rozbudowie infrastruktury? Już na tym poziomie nie będę grał. Może komputer oszukiwać w bitwach na vh (jako, że inteligencji nie posiada), może jeszcze bym zrozumiał bonus w zarabianiu. Ale bonus w postaci, że w ciągu 7 tur ma niemal miasto rozbudowane od zera do 2/3 poziomu to już przegięcie.
    Nie powinniśmy kojarzyć wartości ze zwierzętami, gdyż im wartości są obce; winniśmy mieć możliwość zapewnienia im wolności wyłącznie ze względu na nie, lecz myślenie człowieka dopiero zaczęło zbliżać się do takiego poziomu moralności G.Schaller

  2. #32
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dla wszystkich krytykujacych Empire

    Ja z kolei od siebie dodam, że komputer wykonuje swoje misje (determinowane konkretną frakcją) w czasie również wskazującym na oszustwo (bez względu na poziom trudności). Co by nie pisać, gracz musi się trochę naścierać, aby np. Trzynaście Kolonii stało się "ziemią brytyjską", musi spełnić konkretne zadania, pokonać konkretnego wroga i zająć takie a nie inne prowincje. To zajmuje trochę czasu a komputerowi zajmuje to jakieś 5 tur od startu kampanii. Do tego tereny, które muszą być zajęte przez Wlk. Brytanię aby owe 13 Kolonii przyłączyło się do korony, są w ogóle nietknięte. Po prostu - Trzynaście Kolonii nagle zmienia flagę na angielską i nic poza tym. Czyli komp wali po rogach w dwójnasób - czasowo i terytorialnie. W przypadku Hiszpanii i Nowej Hiszpanii sprawa wygląda analogicznie...

    Co do głównego wątku - Empire od samego początku przypadło mi do gustu. Mimo wcześniejszego zabugowania, gra, w moim przypadku, nadrabiała klimatem i grywalnością. Jedyne co mnie trochę zniesmaczyło to podział administracyjny. Myślę, że np. dwie prowincje na kontynentalną Francję czy Hiszpanię to zdecydowanie za mało.
    Poza tym w czasie rozgrywki zakładane są miasta, które tak na prawdę swoje początki miały już w średniowieczu, np. Tuluza czy Marakesz. Trochę to dziwne, żeby nie powiedzieć, że abstrakcyjne.
    Jednak grę jako całość cenię bardzo wysoko (mój ulubiony TW to Medieval II). Przede wszystkim Empire porusza niezwykle ciekawą epokę: kolonizacja niemal całego znanego świata, sporo świata do zwiedzania/podbijania, szlaki handlowe (mam tu na myśli te cztery punkty importu kości słoniowej, cukru itp.) Tego we wcześniejszych odsłonach serii Total War nie było. Szkoda tylko, że twórcy jednocześnie takie "smaczki" jak klęski żywiołowe, huragany czy po prostu zarazy (ospa, cholera itp.) postanowili totalnie zignorować. Również żałuję, że na mapie zabrakło całej Ameryki Pd oraz Australii wraz z Oceanią. Przecież ziemie Filipin, Sumatra, Jawa, Nowa Gwinea czy Borneo, w kontekście polityki kolonizacyjnej, odgrywały olbrzymie znaczenie, szczególnie dla Niderlandów i jak zwykle Wielkiej Brytanii.

  3. #33
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    32
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dla wszystkich krytykujacych Empire

    Ja z kolei gram Brytanią i zauważyłem że Francuzi którzy wypowiedzieli mi wojnę razem z Hiszpanami z którymi to są w sojuszu od pięćdziesiątej tury co drugą czy trzecią turę napierdzielają się między sobą pod Paryżem :shock: ale sojusz ze sobą trzymają dalej...
    War...war never changes...

  4. #34
    Cześnik
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Kaer Morhen
    Postów
    292
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dla wszystkich krytykujacych Empire

    Cytat Zamieszczone przez Wojas
    Ja z kolei gram Brytanią i zauważyłem że Francuzi którzy wypowiedzieli mi wojnę razem z Hiszpanami z którymi to są w sojuszu od pięćdziesiątej tury co drugą czy trzecią turę napierdzielają się między sobą pod Paryżem
    Stawiam, że ta walka odbywała się między jednym z tych krajów, a rebeliantami drugiego

  5. #35
    Wojski
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    90
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dla wszystkich krytykujacych Empire

    Hmmm widze ze jednak paru ludzi patrzacych przychylnym okiem na empire jet, cieszy mnie to bo mialem juz dosc bluzgania na ta produkcje bez wyjasnianai o co wlasciwie krytykujacym chodzi.
    Aktualnie gram na darth modzie i musze przyznac ze dzieki temu modowi gra pokazala mi nowe oblicze. Coz ja kiedys tez sie strasznie dziwilem takim sytuacjom jak walki miedzy niby sojusznikami, ale potem zaczalem zwracac uwage na flagi te rebelianckie najczesciej sie roznia od tych normalnych(czyt poczatkowych), co w sumie jest samo z siebie ciekawe bo czasem zmiania ustroju potrafi przewrocic uklad sil i sojuszy w kampanii, to jest na plus. Ktos wspominal o braku klesk zywiolowych i epidemii tez nad tym ubolewam, jak i nad paroma innymi zapomnianymi elementami rozgrywki ktore pojawialy sie w poprzednich odslonach serii. Ale nie bede sie powtarzac, gdyz pisalem o tym kilkakrotnie wczesniej w tym watku.

  6. #36
    Cześnik
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Kaer Morhen
    Postów
    292
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dla wszystkich krytykujacych Empire

    Cytat Zamieszczone przez discpline83
    Ktos wspominal o braku klesk zywiolowych i epidemii tez nad tym ubolewam
    Co jak co, ale z braku tych rzeczy się najbardziej cieszę

  7. #37
    Chłop
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    46
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dla wszystkich krytykujacych Empire

    Cytat Zamieszczone przez Adamsky
    Podbiłem Brytyjczykami Paryż na vh/vh, zniszczyłem wszystko co się dało i się wyniosłem. Po 5-7 turach gry komp miał rozbudowane miasto (najwyższy poziom akademii królewskiej budował się i zostały do ukończenia 3 tury, poza tym koszary chyba z 4 poziom, arsenał 4 etc. Dotąd nie wiedziałem, że komputer oszukuje też w rozbudowie budynków (ilość tur). Wiedziałem, że ma kasy jak lodu na vh/vh, jednostki mają wysokie morale etc., ale żeby jeszcze oszukiwał przy rozbudowie infrastruktury? Już na tym poziomie nie będę grał. Może komputer oszukiwać w bitwach na vh (jako, że inteligencji nie posiada), może jeszcze bym zrozumiał bonus w zarabianiu. Ale bonus w postaci, że w ciągu 7 tur ma niemal miasto rozbudowane od zera do 2/3 poziomu to już przegięcie.
    Jak gralem Turcja, zawarlem raz pokoj z Maratami, oddajac im Egipt, w ktorym do tej pory praktycznie nic nie budowalem. Po 3 turach zagladam tam szpiegiem i co widze? Pelna armia, Kair dobrze rozbudowany (nie pamietam juz, do jakiego poziomu), ale szczena opadla mi, gdy zobaczylem wioske rybacka. Na jej miejscu stala stocznia (po 3 turach!), a w nastepnej turze wyplynal z niej liniowiec 4. klasy

    Ogolnie nie podoba mi sie kierunek, w ktorym zmierza seria TW juz od Rome. Gry zaczely sie coraz bardziej upodabniac do Cywilizacji, a Empire to juz przegiecie w tym kierunku. Wnerwia mnie, ze na poczatku mamy jedynie chlopstwo piesze i chlopstwo na koniach (w XVIII wieku!), a lepsze jednostki dostajemy po kilkunastu latach dopiero, gdy i tak juz mniej wiecej wiadomo, czy damy rade w kampanii czy nie.
    Ktos orientuje sie moze, czy istnieje mod dajacy na poczatku porzadne armie i mozliwosc rekrutacji ciekawszych jednostek?

  8. #38
    Podczaszy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    501
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dla wszystkich krytykujacych Empire

    Late campaign mod?
    Nie powinniśmy kojarzyć wartości ze zwierzętami, gdyż im wartości są obce; winniśmy mieć możliwość zapewnienia im wolności wyłącznie ze względu na nie, lecz myślenie człowieka dopiero zaczęło zbliżać się do takiego poziomu moralności G.Schaller

  9. #39
    Wojski
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    90
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dla wszystkich krytykujacych Empire

    Vedyminie a ja uwazam ze te kleski i zarazy dodawaly reazlizmu i sprawialy ze trzeba wytezyc mozg troche bardziej. Pozatym jesli przytrafaialy sie dla kompa czasem bylo to niezwykle pomocne w podboju, oczywiscie kazdy kij ma dwa konce.
    Gram teraz na darth modzie i musze stwierdzic ze gra mi sie dobrze i przedewszystkim cieszy mnie liczba jednostek ktorych jest nawprawde wiele. Wiec polecam darthmode.
    Komp rzeczywiscie oszukuje jak polityk w trakcie kampania wyborczej, ale to jest jeszcze do przelkniecia, gdyby czasem tego nie robil podbijalbys europe w przeciagu 20 tur, co z kolei jest wynikiem niezbyt dobrego zbalansowania ale da sie to jakos zniesc.

  10. #40
    Chłop
    Dołączył
    Nov 2009
    Postów
    19
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dla wszystkich krytykujacych Empire

    To ze komputer oszukuje wytrzymuje ale to że inteligencją mnie roźśmiesza to już nie.Grając Turcją Rosja wypowiedziała mi wojne przez 50 lat albo więcej nie zaatakowali mnie więc wysłałem szpiegów na całą Rosje patrze 15tys. woja pustoszy Prusy Austrie i RON więc zrobiłem Blitzkrieg i zdobyłem cała bez oporu (tylko mieszkańcy stawiali opór)armie Rosyjskie dalej oblegały Berlin,Wiedeń,Warszawe itd. a ja zniszczylem Rosje i powiedźcie mi tutaj czy komputer myśli nie ma wojska w kraju a wojne mi wypowidzieli tylko po to zeby ich zniszczyć a poziom trudności to vh/vh.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne wątki

  1. Przedłużenie wszystkich rund!
    By Amrod in forum Krwawe Igrzyska (turniej na Rome 2)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-03-2012, 11:05
  2. Witam wszystkich.
    By Damian I in forum Podzamcze (MTW II, Kingdoms - pomoc techniczna)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 22:12
  3. Wojna na wszystkich frontach
    By kamilo251196 in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 12-04-2011, 14:58
  4. Odblokowanie wszystkich frakcji
    By Sowa in forum Empire
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 14:31
  5. odblokowanie wszystkich państw
    By Marcin in forum Empire
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-11-2009, 09:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •